Mektup 05 OCAK 2015 / 09:09

2015’ten merhaba,

Bu haftayı kurumsal örnek adımlara ve yeni yılda çoğalarak tekrarını umduğum ödüllere ayırdım. Sonuçta herkesin bakıp örnek alabileceği başarılar bunlar. İlk haberim Huawei’den. Huawei desteğiyle BESEM (Bedensel Engelliler Sanat Eğitim Merkezi) oyuncuları tarafından sahneye koyulan “Engelsiz Yetenekler” oyunu seyirciyle buluşmuş. 24 Aralık 2014 Çarşamba günü 20.00’de Ankara 50.Yıl Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda sergilenen oyuna ilgi yoğun olmuş. BESEM Başkanı Cengiz Kızılkaya, ülke genelinde 60 oyuncusu bulunan resmi bir kurum olduklarını, amaçlarının ise yardım toplamak değil tiyatro yapmak ve insanlara seslerini duyurmak olduğunu vurgulamış. Bu tarz desteklerin çoğalması, herkesin hayattan hak ettiği payı alma fırsatı bulabilmesi dileğiyle…

Bu sefer konumuz bir yarışma, hedef kitle ise sevindirici bir biçimde, ortaöğretim öğrencileri. İstanbul’daki lise öğrencileri bu yıl da çevrelerindeki trafik ve çevre sorunlarına çözüm bulmak için kolları sıvayacak. Renault’nun, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Total Oil Türkiye ve Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği ile birlikte düzenlediği yarışmanın ismi ‘Sizin Fikriniz Sizin Projeniz’. İstanbul’daki Anadolu liselerinin öğrencileri 20 Mart 2015 tarihine kadar yarışmaya projeleriyle başvurabilecek, ilk üçe giren öğrenciler, öğretmenler ve sınıfları çeşitli hediyeler kazanacak. Yarışma sonuçları ise Mayıs 2015’te belli olacak. Yarışmaya katılacak öğrencilerin önce kendi yakın çevrelerindeki en önemli yol güvenliği ya da ulaşım sorununu saptayıp, bu sorunun iyileştirilmesine yönelik kendi somut çözüm önerilerini üretmeleri bekleniyor. Ama bu kadar da değil… Bu fikirleri bir proje ve eylem planına dönüştürmeleri ve uygulamaları da gerekiyor. Trafik terörünü, can kayıplı veya kayıpsız, sırf sinir bozukluğu bile yetecek seviyede her gün yaşadığımız şu şehirde uygulanmasını dilediğimiz projelerin ortaya çıkacağına eminim. İş ki, bu projeler gerçekten hayata geçsin ve gerçek anlamda trafik cahillerinin önüne geçmeyi de başarsın.

Yine gurur verici bir yarışma, gurur verici bir sonuç, ama bu sefer büyükler için… Avea; düzenleme ve uyum alanında çalışan kadın profesyonellerin başarılarını desteklemek için hayata geçirilen ‘Regülasyon ve Uyum Alanında Çalışan Kadın Ödülleri’ (Women in Compliance Awards) kapsamında ‘Yılın Regülasyon ve Uyum Takımı’ kategorisinde finale kalmış. Türkiye’den tek finalist olan Avea, ödül için dünya devleriyle yarışacak. Ödüller de 19 Mart’ta Londra’da sahiplerini bulacakmış.

Bu şekilde bir ödülün ön haberini paylaştığımı umut ederek, sahibini bulmuş bazı ödüllerden bahsetmeden geçemeyeceğim. Siftahı Riot Games Türkiye ile yapıyorum. Riot Games Türkiye, 12 Temmuz 2014’te düzenlenen “League of Legends Türkiye Büyük Finali” etkinliğiyle Doğrudan Pazarlama Ödülleri’nde Özel Projeler dalında birincilik ödülüne layık bulunmuş. Final de tam finalmiş hani: Ülker Sports Arena’da gerçekleştirilen etkinliğe 10 binden fazla seyirci katılmış, 24 saat boyunca süren canlı yayınları 600 bine yakın tekil seyirci internet üzerinden izlemiş.

Arena Bilgisayar da Microsoft İş Ortakları Ödül Töreni'nde 2014 Microsoft OEM & FPP Yılın Distribütörü Ödülü'ne layık görülmüş. Haftanın finali yine bir ödül, bu sefer ODTÜ’den. ODTÜ Genç Girişimciler Topluluğu tarafından organize edilen ve dördüncüsü düzenlenen Kristal Ağaç Ödülleri sahiplerini bulmuş. Kullanıcıların aradığı hizmete en kolay, en iyi ve en uygun şekilde ulaşmasını sağlayan armut.com’un kurucusu Başak Taşpınar Değim de ODTÜ Genç Girişimciler Topluluğu tarafından Yılın Girişimcisi ödülüne layık bulunmuş. Hatırlarsın, armut.com, geçtiğimiz dönemde ABD’de düzenlenen girişimcilik organizasyonunda Türkiye’yi temsil ederek Endeavor girişimi seçilmişti. Girişimcilik ruhunun bu ödüllerle daha da pekişmesi dileğiyle.

Bu haftalık da bu kadar olsun, ödüllerle başladık, böyle devam edelim.
ETİKETLER : 1003

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics