Mektup 29 ARALIK 2014 / 10:29

Bir yılı daha bitirmenin huzuru ile merhaba,

Yarısı eski, yarısı yeni yıla ait bir haftada sana iletecek çok gündem başlığım var. Ama ilk olarak, bu sayfalarda daha önce de gündeme getirdiğim ‘GülüMSeten Turne’ projesi var. MS (Multipl Skleroz) hastalığına dikkat çekmek üzere Novartis’in Türkiye MS Derneği işbirliğiyle hayata geçirdiği “GülüMSeten Turne” projesinin 2014 yılındaki son durağı Hatay olmuş. Ünlü sanatçılar Dolunay Soysert, Özgür Ozan ve Ferdi Akarnur’un sergilediği eğlenceli skeçlerle renklenen etkinlik bugüne kadar 11 ilde 5 binden fazla kişiye ulaşmış. Ama bu kadar da yetmez diyerek turne, 2015’te yenilenmiş formatıyla yoluna yeni illerle devam edecekmiş. Bireylerde MS farkındalığının bu vesileyle artması dileğiyle…

2015 dedik madem, sana başkentten iki güzel etkinlik haberim var. Birinci isim ‘yüzyılın en etkileyici 100 basçısından biri’ olarak tanımlanan Avishai Cohen. Altus Kültür-Sanat organizasyonu ve Radyo ODTÜ basın sponsorluğu ile gerçekleşecek konserin biletleri Biletix’te. Bu ustayı 6 Ocak’ta ODTÜ KKM’de izleyebilirsin. Bildiğim kadarıyla yılın ilk haftalarında başkenttesin madem, bir yetmez, ikinci etkinlik haberim de gelsin: Altus Sanat-Kültür, Ankara Piyano Festivali kapsamında her ay ünlü piyanistleri Ankara’da misafir ediyor. Bu sefer de klasik Küba ezgilerini cazla yorumlayan Omar Sosa ve İtalyan trompetçi

Paolo Fresu 14 Ocak'ta ODTÜ KKM'de olacakmış. Başkent ayazında iyi gelir bu etkinlikler.

2015’in etkinliklerine bu sefer İstanbul’dan devam ediyorum: 19-21 Şubat arasında İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda teknolojinin son eğilimlerini tasarım dünyasıyla  buluşturacak alldesign 2015. “Aklın gözüyle görmek” mottosuyla yola çıkan alldesign Yaratıcı Endüstriler ve Gelişen Teknolojiler Fuarı & Uluslararası Tasarım Konferansları, tasarım ve teknoloji dünyasının dahilerini buluşturacak. Geçen yıllarda gördüğü yoğun ilginin ardından, bu sene üç günlük buluşma olacağı gibi, etkinlik, “yaratıcı endüstriler”in yanı sıra “gelişen teknolojiler” temasını da kapsayacakmış. Dahası için www.alldesignistanbul.com sitesine bakabilirsin.

Biraz da başarı hikayeleri paylaşalım. Dijital pazarlamanın her kanalında müşterilerine 360 derece çözümler sunan ODC İş Çözümleri, Microsoft Türkiye’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Microsoft İş Ortakları Ödül Töreni’nde “Yılın Özel Çözümler Geliştiren İş Ortağı – Kurumsal” kategorisinde ödüle layık görülmüş. Ayrıca, Türkiye’de ÖLÇSAN tarafından dağıtımı ve tedariki yapılan Morpho teknolojilerinin son ürünü olan Morpho tablet de BT Güvenliği kategorisinde prestijli SESAMES Ödülü’nün sahibi olmuş. Fujitsu, SELECT Partner Programı çerçevesinde EMEIA (Avrupa, Ortadoğu, Hindistan ve Afrika) bölgesindeki ticari faaliyetlere katkılarda bulunan iş ortakları ile biraraya gelmiş. EMEIA bölgesindeki ‘En İyi Fujitsu Elçisi’ ise Türkiye’den ISB (Information Solutions Business). ISB’nin ödülü kazanmasında yüksek odaklı Fujitsu portföyünün yanı sıra sadakat, doğruluk, iletişim ve grup çalışmaları etkili olmuş. Bölge bütününde güzel bir başarı.

Kurumsal iletişim uygulamaları, sistemleri ve hizmetleri alanının faaliyet gösteren Avaya da geleneksel “Avaya İş Ortağı Ödül Töreni”nde 2014 yılının en iyi performans gösteren iş ortaklarına ödüllerini vermiş. “En İyi İşbirliği Çözüm Ortağı”, “En Çok Büyüyen İş Ortağı” ve “En İyi Veri İletişim İş Ortağı” kategorilerinde İsnet, “En İyi Çağrı Merkezi Uygulamaları İş Ortağı” kategorisinde KoçSistem, “En İyi Toplam Çözüm Sağlayan İş Ortağı” ve “En İyi KOBİ İş Ortağı” kategorilerinde Empatel, “En İyi İşbirliği İş Ortağı” kategorisinde Netser, “En İyi Video İş Ortağı” kategorisinde Balkan Elektrik Elektronik Fotoğrafçılık. “En İyi Dağıtıcı” kategorisinde TopTel Telekomünikasyon ve “En İyi E-devlet İş Ortağı” kategorisinde Net İletişim ödüle layık görülmüş. Bu arada, BT yönetimi ve otomasyon alanında 2014 yılında gerçekleştirdiği projelerle öne çıkan Avea da Barselona’da düzenlenen uluslararası HP Discover 2014 etkinliğinde “Yılın En iyi BT Yönetimi” ödülüne layık görülmüş. Son olarak, Türkiye’de kullanıcının ihtiyaçlarını gözeten, ihracatta ve ulusal pazarda ürüne katma değer ve rekabetçi üstünlük kazandıran iyi tasarımı ödüllendirmek amacıyla düzenlenen Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri’nde Arçelik de 3 ürünüyle ödüle layık görülmüş. 2015’te tüm bu başarıların devamı dileğiyle.

Sana güzel bir girişim sitesi bilgisi vereceğim: Türkiye’nin en yeni el emeği topluluğu www.marifetbizde.com. Yayına başlayan ve KOSGEB tarafından desteklenen site, el emeği ile üretim yapanları tek çatı altında bir araya getirip alıcılarla buluşturmayı hedefliyormuş. Takip etmek gerekir bence.

Gelenin gideni aratmamasını umduğumuz bir yıla başlarken, bu haftalık da bu kadar,
ETİKETLER : 1002

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics