Mektup 15 KASIM 2015 / 10:00

Birincilikler hep bizde

Nispeten sakinleşen gündemden merhaba,
 
Bu sakinliği ve ferahlığı, efsane kolonyadan bir haber ile pekiştirmek isterim. 92 yılı deviren, 670’i aşkın ürün çeşidiyle Eyüp Sabri Tuncer, İstanbul’daki ilk mağazasını Karaköy Mumhane Caddesi üzerinde açmış. Bize de gidip kolonyalardan kolonya beğenmek düşer.
Organik ürünler sosyal medya ile buluşuyor desem ne dersin? Adresim Twitter. Organik ürün şirketlerinin birçoğu, Twitter’ın yakın zamanda 200’ü aşkın ülke ve bölgeye genişlettiği self-servis reklamcılık platformu Twitter Ads sayesinde 15 farklı dilde hedef kitlelerine etkin şekilde ulaşabiliyormuş. Çünkü şu anda Twitter’da, KOBİ’ler de dahil olmak üzere yaklaşık 100 bin aktif reklamcı varmış. Arayıp bulup bağlantıya geçmek için güzel fırsat.
Alışverişini de blog’unu da seversin Media Markt’ın, bilirim. Teknolojiye dair güncel eğilimlerin, yeni ürünlerin ve pratik bilgilerin sektörün tanınmış yazarları tarafından aktarıldığı Media Markt’ın teknoloji blogu Mediatrend 1’inci yılını doldurmuş. Bizim gibi okurlarla nice nice yıllara…
Serin hava ile çevreciliği ve cep yakmayan fatura gerçeğini birleştiriyorum bu hafta… Honeywell’in pazara sunduğu Honeywell Akıllı Termostat ürünüyle enerji kullanımı ve doğalgaz giderlerinden önemli oranda tasarruf sağlanıyormuş. Bu termostat, kullanıcılara evlerinin sıcaklığını istedikleri zaman, istedikleri yerden ayarlayabilme imkanını sunuyormuş ve bu termostat, kombi modellerinin hemen hemen hepsi ile uyumlu çalışıyormuş. Uygulama ile sıcaklığı istediğin yerden kontrol edebiliyorsun. Benden söylemesi…
Sıra, sıra dışı bir kampanyada… Philips TV, Ambilight teknolojisinin etkisini gözler önüne sermek üzere tasarlanan ‘Beyond the Ordinary’ kampanyasının en son filmi olan ve ekstrem spor gece çekimleri ile öne çıkan muhteşem dağ bisiklet sporu filmi ‘Darklight’ı görücüye çıkartmış, https://youtu.be/uWEedtPqbcE linkinden izleyelim.  
KalDer ve TÜSİAD işbirliğiyle düzenlenen 23. Türkiye Mükemmellik Ödülleri’nin finalistleri KalDer Başkanı A. Hamdi Doğan ile TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes’in TÜSİAD Merkez Binası’ndaki toplantısıyla kamuoyuna duyuruldu. Buna göre, Adapazarı Gaz Dağıtım (AGDAŞ), Antalya Muratpaşa Sabiha Gökçen Anaokulu, Damla Kaynak Suyu Sapanca Fabrikası ve İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü süreci başarıyla yürüten kuruluşlar olmuş. Finale kalan kuruluşlarla ilgili süreç 17-18 Kasım’daki 24’üncü Kalite Kongresi’nde sona erecekmiş.
Gelelim haftanın ödüllerine… Türkiye’nin en popüler PC ve mobil oyunlarının yayıncısı Netmarble Türkiye, uluslararası dijital oyun sektörünün en önemli organizasyonlarından Paris Game Connection’da mobil oyunu Paramanya’nın iletişim kampanyası ile elde ettiği başarıdan dolayı ‘Best PR Campaign’ ödülünü almaya hak kazanmış.
Özyeğin Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin oluşturduğu ekipse, ABD Savunma Bakanlığı İleri Askeri Araştırma Projeleri Ajansı (DARPA) tarafından düzenlenen küresel bir yarışmada geliştirdikleri fikirle, University of Missouri’de yaptıkları final sunumunda "Best Commercial Potential" Ödülü’ne layık bulunmuş.
‘Oracle Partner Network’ün (OPN) platin üyesi olan Sisoft, ‘Yılın ISV Bulut Partneri’ seçilerek ‘2015 Oracle Excellence Award’ ödülünü kazanmış. Masaüstü, mobil ve Smart TV’lerde yayınlanan dijital ürün ve servisler için kullanıcı deneyimleri tasarlayan SHERPA, Beko Çamaşır Makinesi için hazırladığı mikrosite ile alanında dünyadaki en prestijli 2 ödülden biri sayılan Awwwards’da Onur Ödülü’ne layık bulunmuş.
Turkcell Global Bilgi ise çağrı merkezi sektörünün önemli bir organizasyonu olan “ContactCenterWorld”un “2015 Top Ranking Performers” ödüllerinde kendi kaynaklarıyla geliştirdiği “Uçtan Uca Laftan Anlayan Sesli Yanıt Sistemi” ile “En İyi Self Servis”, evden çalışma modeliyle de  “En İyi Home Agent Yönetimi” kategorilerinde dünya birinciliklerinin sahibi olmuş. Aldığı bu iki dünya birinciliğiyle Turkcell Global Bilgi, geçtiğimiz yedi sene boyunca aynı organizasyonun farklı kategorilerinden toplam 7 önemli dünya birinciliği elde etmiş oldu bu arada.
Ödüllerle gururlanıp, sırayı kültür ve sanata veriyorum. Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi Aralık’ta birbirinden özel konser ve resitalle sanatseverlerin buluşma noktası olmaya devam ediyormuş. Yerim sınırlı, tüm Aralık programını paylaşamıyorum, iyisi mi sen www.leylagenceropera.com adresine bir bak da İstanbul programını hazırla.  
Bu haftayı çocuklar için olduğu kadar bizim için de yeri olan bir kitapla noktalıyorum. Gazeteci - yazar Hakan Bayhan’ın yazdığı ve Zeynep Şimşek’in resimlediği Maceraperest Kerem’in Serüvenleri’nin devamı Karıncalar Ülkesine Yolculuk, Yitik Ülke Yayınları’ndan çıktı. Yaratıcılığı ve kurguyu okumak için iyi bir fırsat, benden söylemesi.
Bu hafta da bu kadar olsun, yeniliklerle haftaya yine buradayım, 
ETİKETLER : 1046

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics