Mektup 30 MART 2015 / 09:28

Gerçek bahar günlerinden merhaba,

Haftaya sevindirici bir haberle başlıyorum. Hatırlarsın, geçtiğimiz haftalarda yine seninle oylama seferberliği ilan etmek üzere bir bilgi paylaşmıştım, işte o seferberlik sonucunu verdi ve İstanbul, Türkiye’nin oylarıyla Monopoly Dünya Şehirleri arasında yerini aldı. Monopoly Dünya Şehirleri’nde yer alacak 22 şehir belirlendi ve 80 şehrin aday gösterildiği oylamada İstanbul 5’inci sırada yer alarak büyük başarı gösterdi. Bu başarının meyvesine, yani yeni Monopoly Dünya Şehirleri’ne tüm dünya gibi biz de Türkiye’de sonbaharda kavuşacağız. İstanbul’la yetinmeyelim, oyun alanına girmeyi başaran diğer şehirler de Lima, Hong Kong, Riga, Lizbon, Varşova, Mexico City, Santiago, Belfast, Atina, Belgrad, Londra, Moskova, Tokyo, New York, Amsterdam, Sidney, Queenstown, Cape Town, Taipei, Giethoorn ve Madrid madem, bize de Monopoly keyfini sürmek düşer.

Bu ödül gibi haberi, gerçek ödüllerle zenginleştirelim. Açılışı Arçelik’le yapıyorum. Şirketin Çerkezköy’de bulunan Elektrik Motorları İşletmesi ve Bolu’daki Pişirici Cihazlar İşletmesi, Japan Institute of Plant Maintenance (JIPM) tarafından 2014 yılı Aralık ayında yapılan denetimler sonucunda TPM çalışmaları dolayısıyla iki ödüle layık görülmüş. Elektrik Motorları İşletmesi, dünyada elektrik motorları sektöründe ilk ve tek “Advanced Special Award for TPM Achievement” ödülünün sahibi olurken, Bolu Pişirici Cihazlar İşletmesi de “Special Award for TPM Achievement” ödülünü almış, ödüller 18 Mart’ta Japonya'nın Kyoto şehrinde düzenlenen bir törenle sahiplerini bulmuş.

Bir haber de Çağrı Merkezleri Derneği’nden (ÇMD). Brisa Müşteri İletişim Merkezi, pek çok iş sürecini kapsayan bir dizi denetimden geçerek Avrupa Birliği (AB) standartlarında hizmet verdiğini belgelemiş ve ÇMD aracılığıyla verilen, AB standartlarında hizmet sunulduğunu belgeleyen EN15838:2009 Müşteri İletişim Merkezleri Hizmet Sertifikası’nı almaya hak kazanmış.

Bu kadar da değil… Sistem 9 Medya, Digital Signage Federasyonu tarafından düzenlenen 2015 Apex Ödülleri'nde Dünya Birincisi olmuş, şirket Interactive Self-Service kategorisinde Türkiye’ye ilk kez ‘’Altın Ödül’’ kazandırmış.

Bu arada Avea da, Ekonomist ve LeasePlan ana sponsorluğunda bu yıl üçüncü kez düzenlenen Yılın Filo Yöneticisi Ödülleri’nde iki ayrı ödüle layık görülmüş. Avea Filo Yönetimi Ekibi, filo yönetiminde verimliliği ve sürüş güvenliğini öne çıkaran çalışmalarıyla LeasePlan-Ekonomist Yılın Filo Yöneticisi Birincilik Ödülü’nü ve Skoda Güvenli Filo İkincilik Ödülü’nü almaya hak kazanmış. Bu projelerin sonuçları da çok net: Avea’nın hayata geçirdiği uygulama ve eğitimlerle filosunun yakıt giderlerini yüzde 20, trafik cezalarını ise yüzde 30 azaltmış.

Bu haftanın finalini, gurur veren, yaygınlık kazanmasını dilediğim bir haberle yapmak istiyorum. Eğitim şart deyip duruyoruz malum, bu yolda geliştirdikleri farklı projelerle Türkiye’nin dört bir yanında 50 binden fazla çocuğa ulaşan Turkcell Gönüllüleri, 10 yılı geride bırakmış. Gönüllüler, şimdiye dek toplam 21 binin üzerinde Turkcell çalışanın da düzenli bağışları ve aktif çalışmalarıyla desteklediği “Mobil Anaokulu”, “Oyuncak Hastanesi”, “Haydi Çocuklar Sokağa”, “Kuşlar için Suluk Yapıyoruz”, “Bir Tatlı Huzur” gibi çocuk ve sosyal sorumluluk odaklı 30’u aşkın projeye imza atmış. Turkcell Gönüllüleri tam 10 yıldır fen laboratuvarları, merak odaları ile oyun alanlarına kavuşan, ilk tatillerini yapan, susuz köylerine su gelen binlerce çocukla haklı bir gurur hissediyor olsa gerek.

Bu hafta da bu kadar olsun, detaylar haftaya kalsın.

 
ETİKETLER : 1015

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics