Mektup 08 TEMMUZ 2013 / 08:00

Mektubunuz var

Merhaba,

Güzel umutlarla başladığım yeni bir haftadan selamlıyorum seni. Bu haftasonu Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından düzenlenen ve Samsung’un sponsor olduğu Boğaziçi Kıtalararası Yarışlarına katıldım. 25. yılını dolduran bu yarışma dünyanın ilk ve tek kıtalararası yarış özelliğini taşıyormuş. Bu yıl 47 ülkeden 1532 sporcu yarıştı ve yüzme yarışlarının yanı sıra kürek ve kano yarışları da vardı. Yarışma pazar günü düzenlendi ama bir gün öncesinde hem yarışmacıların karbonhidrat yüklemesi yapmaları hem de enerji ve eğlence depolama amacıyla Avustralyalı dünyaca ünlü yüzücü Ian Thorpe’un da aralarında bulunduğu sporcuların katıldığı bir Makarna Günü de düzenlendi. İletişim sponsoru olan Turkcell’de başarılı yüzme takımı ile etkinlikte yer aldı. Grup şirketlerindeki 15 çalışandan oluşan Turkcell Yüzme Takımı, İstanbul 2020’yi hedefleyerek kulaç attı. Yılda en az 3 kere Türkiye Yüzme Federasyonu’nun düzenlediği Masterlar Havuz Yarışları’nda yer alan takım, Meis-Kaş, Çanakkale, Alanya gibi yüzme mataronlarında da yarışıyormuş. Takımın 200’ün üzerinde madalyası varmış. Anlayacağın üzere bu tür etkinliklere katılarak güzel bir haftasonu geçirdim.
Geçen hafta bir etkinlik daha varmış ama ben katılamadım. Türkiye Bosna Hersek Kültür Derneği tarafından Boşnak asıllı vatandaşlarımızın çok fazla yaşadığı Aliağa Çakmaklı köyünde börek günü düzenlenmiş. Katılabilseydim ikram edilen meşhur Pita böreğinin tadını tatmak isterdim açıkçası.
Mercedes-Benz Türk’ün eğitim alanında yürüttüğü bir proje var sırada. Bu proje Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile birlikte 2004 yılında başlatılan “Her Kızımız Bir Yıldız” projesi. Projenin amacı, olanakları kısıtlı, ancak çalışkan ve kısa sürede meslek sahibi olmayı amaçlayan ilköğretim okulu mezunu kız öğrencileri mesleki eğitime teşvik etmekmiş. 36 ilden öğrenciler ile yürütülen eğitim projesinde öncelik verilen mesleki branşlar motor, elektrik/elektronik, torna/tesviye, makina ressamlığı, bilgisayar ve muhasebeymiş. Geçen hafta bu yıldız kızlarımız İstanbul’da ağırlandı. Kızlarımızın gözlerinde öğrenme ışıltısını görmen gerekirdi. Nasıl hevesliler, nasıl istekliler anlatamam.
Şimdi de bir yarışma sonucu var sırada. TP Vision ve Rock FM işbirliğiyle gerçekleşen “Philips Smart TV Benim Olmalı” yarışması sonuçlanmış ve Philips Smart TV 6000 serisinden çok özel bir ürünü kazanan talihli isim Cumartesi günü Rock FM’de düzenlenen canlı yayında açıklanmış. Yarışmada, katılımcılardan “O televizyon benim olmalı” koşuluna uygun yaratıcı fotoğraflar paylaşılması istenmiş. Yarışma süresince 100’ün üzerinde birbirinden yaratıcı fotoğraf paylaşılmış. Oluşturulan jüri tarafından seçilen fotoğraf, yarışmaya İstanbul’dan katılan Ali Şentürk’ün fotoğrafı olmuş ve bu canlı yayında duyurulmuş. Jüri üyelerinden en çok oyu toplayan ikinci ve üçüncü fotoğrafın sahipleri ise Philips’in üstün ses kalitesine sahip kulaklıklarıyla ödüllendirilmiş. O kulaklıkların ses kalitesini duymuştum, bu vesileyle tüm kazananları kutlarım.
Bu haftalık da bitirdim mektubumu haftaya yeniden görüşmek üzere, hoşçakal diyorum.
ETİKETLER : Sayı: 929

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics