Mektup 22 EYLÜL 2014 / 11:38

Mektup

Sonbaharla birlikte merhaba,

Bu hafta mektubuma seni çok sevindirecek bir haberle başlamak istiyorum. Müdavimiyiz malum, bu yıl Akbank Caz Festivali 24’üncü yaşını kutlayacak ve 23 Ekim – 2 Kasım tarihleri arasında şehir yine cazın farklı renkleriyle buluşacak. Biletler ve programa Biletix’ten ulaşabilirsin, ama iki isim var ki sana haber vermeden geçemedim: Kontrabas sanatçısı Christian McBride Trio ile, piyanist Kenny Barron ve kontrabasçı Dave Holland’ın konseri. Bunları daha önce muhtelif kereler izlemiştik, ama bir kez daha izlemeye engel değil bu deneyim, değil mi.

Madem sanatsal bir giriş yaptık, devam edelim. 2010 yılından bu yana engelli bireylerle önemli projelere imza atan Yön Sanat Atölyesi, yeni sezona kitaplarını okumaya doyamadığımız Muzaffer İzgü’nün yazdığı, danışmanlığını devlet tiyatrosu sanatçısı Turgay Tanülkü’nün yaptığı, Erdem Öksüz’ün yönettiği ''Sınır” isimli oyunla giriyor. Öksüz, 4 yılda 110 oyun oynayarak 25 bin seyirciye ulaştıklarını söylemiş, ki çok sevindirici bu ilgiyi rakamlara dökebilmek. Zihinsel engelli iki gencin oynadığı bir oyun ‘Sınır’ ve 19 Ekim’de Yenimahalle Belediyesi 4 Mevsim Tiyatro Salonu’nda sahnelenecek. Vaktimiz var, takvime not etmek gerek.

Şimdi de bir yarışma… Porland sosyal paylaşım sitesi Instagram’da keyifli bir fotoğraf yarışması düzenleyecek. Porland’ın resmi Instagram sayfası www.instagram.com/porlandkurumsal, ‘’Yediğin içtiğin senin olsun, tabağın altındaki Porland’ı bizimle paylaş!’’ sloganı ile 15 Eylül – 20 Ekim arasında düzenlenecek olan yarışmaya katılmak için mekân farketmeksizin her yerden, kullanılan porselenlerin altında yer alan ‘’Porland logosunu’’ göstererek, çekilen fotoğrafı #porlandheryerde hashtagi ile Instagram’da paylaşmak yeterli. Yemeyi içmeyi ve porselen hijyenini seversin bilirim, hadi bakalım.

Sevindirici bir haber daha gelsin: www.surdurulebiliryasam.tv Ekim ayında açılıyormuş. Sürdürülebilir Yaşam TV; 2008'den bu yana organize edilen Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali’nde şimdiye kadar gösterilen ve ileride gösterilecek filmleri web sayfası üzerinden izleyicilere ulaştıracak. Hatta kurumlar da buraya üye olup sürdürülebilirlik doğrultusunda attıkları adımları aktaran filmleriyle yer alabilecekler. Ayrıca kendi çalışmalarıyla paralellik gösteren, vizyonlarıyla uyuşan belgeseller arasından bir seçki oluşturabilecekler. Böylece belgesellerin içerikleriyle kendi yaklaşımları veya projeleri arasında bir ilişki olduğunu gösterebilecekler. Kurumsal tanıtım için bence bulunmaz fırsat, ne dersin.

Biraz da kurumsal hayattan bilgiler paylaşayım. Huawei, Galatasaray Sportif ile forma sponsorluğu anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında Huawei, 2014 - 2015 futbol sezonu boyunca Galatasaray Futbol Takımı’nın ‘Resmi Sponsoru’ olarak yer alacak. Ayrıca Galatasaray Spor Kulübü’nin web sitesinde, sosyal medya kanallarında ve Türk Telekom Arena stadında da reklamlarıyla ve markasıyla yer alma ayrıcalığına sahip olacak.

Bu arada, 1999 yılında internet bankacılığınının kullanımını yaygınlaştırmak ve internete bağlı müşteri sayısını artırmak üzere İş Bankası’nın iştiraki olarak sektördeki yerini alan İşNet, değişen sektörel ihtiyaçlara hızlı çözümler üreten yeni nesil alternatif telekom operatörü olarak kuruluşunun 15’inci yılını kutladı geçtiğimiz hafta. Kutlama töreninde bir konuşma yapan İşNet Genel Müdürü Selim Selvi, 2004 yılında aldıkları ses ve uydu işletimi lisansıyla birlikte ses ve uydu hizmetlerini de vermeye başladıklarını, böylece ‘uçtan uca iletişim çözümleri sağlama’ konusunda önemli bir adım attıklarını söylemiş. Türkiye’de bilişim sektöründeki şirketlerin gelişimine örnek olacak bir başarı hikayesi…

Bir başarı hikayesi de Vestel’den gelsin… Vestel; Marketing Türkiye Dergisi, Marketing Management Institute, Şikayetvar.com ve Method Research Company işbirliğiyle düzenlenen A.L.F.A. Awards'da beyaz eşya kategorisinin birincisi olmuş. Şikayetlere dönüş süresi ve müşterilerden alınan teşekkür oranları baz alınarak yapılan değerlendirme sonucu Vestel, şikayet yönetiminde kendi kategorisinde en iyi marka seçilmiş. Müşteri velinimettir, hakkını vermek gerekir.

Bu haftalık da bu kadar olsun, haftaya yine yoğun bir gündemle buluşmak dileğiyle…

 
ETİKETLER : 989

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics