Mektup 30 EYLÜL 2013 / 08:22

Merhaba,

Geçen hafta söz vermiştim ICT Summit NOW Bilişim Zirvesi’13’ün ardından diyerek fotoğraflar koyacaktım mektuba. Bu hafta fotoğraflarla zirve kısmını beğenirsin umarım.
Geçen haftalarda birkaç etkinliğe katılmıştım. Oradan bir şeyler yazmak istedim. İlki Capital ve Ekonomist dergileri Yayın Direktörü Rauf Ateş ve Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy’un ev sahipliğinde gerçekleşen CEO Club’ın düzenlediği CEO’lar Sahnede etkinliği. CEO Club’ın bu özel etkinliğinde Eczacıbaşı Topluluğu CEO’su Erdal Karamercan ve grubu Ecza Dolabı, Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, Aras Holding Yönetim Kurulu Başkanı Evrim Aras, Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, Mondi Endüstriyel Torba CEO’su Kaan Özkan ve AvivaSA Genel Müdürü Meral Eredenk performanslarıyla sahnede yer aldı. CEO’lar tüm maharetlerini, müzik becerilerini ortaya koydular. Çok eğlenceli dakikalar geçirdim açıkçası.
İkinci katıldığım etkinlik ZyXEL’in düzenlediği Dragon Festivali. Haliç’te düzenlenen festivalde ZyXEL çalışanları ve medya mensuplarından oluşan 17 kişilik takımı ile ZyXEL beşinci oldu. ZyXEL’in ZyTEAM isimli takımı bu eğlenceli yarışmada takım dayanışmasının en örneklerini vererek etkinliği renklendirdi açıkçası.
Bir başka etkinlikte Türkiye Araştırmacılar Derneği’nin düzenlediği Baykuş Ödülleri ödül töreniydi. Feriye’de düzenlenen törende araştırma veren, reklamveren, medya ve pazarlama camiasının seçkin isimleri bir araya geldi. Toplam 6 kategoride 63 projenin yarıştığı Baykuş Ödülleri’nde en fazla başvuru yapılan kategori 21 başvuruyla pazara, tüketici deneyimine ve değerlendirmeye dair içgörü keşfine yönelik olan “İçgörülü Baykuş” kategorisi oldu. Diğer kategorilere başvuru sayıları ise şu şekilde; Meraklı Baykuş 3, Usta Baykuş 10, Vizyoner Baykuş 10, İnovatif Baykuş 9. Araştırma şirketlerinden bağımsız olarak STK’lar ve üniversitelerin de başvurabildiği “Sosyal Baykuş” kategorisine ise toplam 10 başvuru yapılmış. Baykuş adının neden verildiğine gelince, rivayete göre baykuşa gece görme yetisini kazandıran, içinden gelen sihirli bir ışıktır. Araştırmacılar da toplumu ve tüketicileri anlayabilmek için içlerinde bu ışığın olduğuna inanıyorlarmış ve bu sebeple bu etkinliğe en uygun ikonun “Baykuş” olduğunu düşünmüşler. Bu gece de epey zevkli geçti benim açımdan.
Etkinlikler bu kadar son olarak bir kitaptan bahsetmek istiyorum. Zafer Kurdakul ismini duymuşsundur. Biz şirket ve yayın olarak kendisini çok yakından tanırız. Senelerce birlikte çalıştık kendisiyle. Zafer Bey, Otonom Olmak başlığıyla bir kitap yazmış. İdeallerin, yoklukların, korkuların, baskıların, sevgilerin ve arkadaşlıkların ortasından yükselen inancın ve direncin hikayesi diye özetlemiş kitabın konusunu Zafer Bey. Henüz okumadım bu kitabı ama tüm kitabevlerinden, sitelerden edinebilirmişiz.
Akbank Caz Festivali’nin programını unutma diyerek mektubumu bitiriyorum. Haftaya yeniden görüşürüz, hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:940

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics