Mektup 07 EKİM 2013 / 08:30

Merhaba,

Bu hafta kültür ve sanat etkinlikleri ve spor aktiviteleri ile mektubumu süslemek istiyorum. İlk etkinlik geçen haftalarda Ankara Mogan Gölü’nde gerçekleşen Dragon Cup Türkiye finalleri olacak. Şirket içi takım ruhunu canlandırmak, motivasyonunu artırmak ve çalışanların liderlik özelliklerini ön plana çıkarmak için fırsat sunan Dragon Boat yarışları kürek yarışlarından oluşan bir spor organizasyonu. Ankara elemelerinde 4S şirketi 18 sigara içmeyen çalışanıyla katılmış bu yarışmaya ve kendilerine En Temiz Akciğerli Takım ödülü verilmiş.
Şimdi de Uluslararası Boğaziçi Rallisi’nden bahsedeyim. Pendik’te gerçekleşen bu rallide 51 ekip yer almış. Auto Club ve Eneos destekli Neo Motorspor ekibi, Avrupa Ralli Kupası’na dahil Boğaziçi Rallisi’nde Adil Küçüksarı-Macit Gür ekibi ile sınıf 8 birinciliğini, Simin Bıçakcıoğlu ile de Bayanlar birinciliğini kazanmış. Tebrik ediyorum kendilerini.
Türkiye Motosiklet Platformu, Kuşadası’nda gerçekleştirdiği 2. Olağan Genel Kurulu’nda önemli kararlar almış. Bu kararlardan en önemlisi ise, üst kuruldan gelen federasyon olma tavsiye kararını, genel kurul üyelerinin oybirliği ile kabul etmesi olmuş. Tek ilgi noktalarının motosiklet olduğu motosiklet dernekleri, kulüpleri ve gruplarının başkanları platform çatısı altında bu kurulu gerçekleştirmişler. Federasyon olmanın dışında 29 Ekim’de gerçekleştirilecek olan Cumhuriyet Korteji ile ilgili detaylar paylaşılmış. 5 bin üzeri motosikletli katılımının hedeflendiği ulusal kortej İstanbul’da gerçekleştirilecekmiş. Çevre iller de dahil olmak üzere tüm motosikletçiler İstanbul’da Suadiye’de buluşup toplu olarak Edirnekapı Şehitliği’ne sürüş gerçekleştirecekmiş. Bununla ilgili detayları www.tmp.gen.tr adresinden edinebilirsin.
Şimdi Özgürlük temalı TBD-Halıcı Bilgisayarla Beste Yarışması’ndan bilgi vereyim. 10.000 TL’lik ödül verilecek yarışmaya başvuru için çok az zaman kalmış. Yirminci yılında bireysel ve toplumsal yaşantımızın can damarı olan “özgürlük” için bir araya gelen etkinlik; “Özgürlük yolunda kuşkuyu, eleştiriyi, isyanı da paylaşacağız, inancı, umudu, özlemi de. Özgürce düşünen, özgürce yaratan sanat dostlarının özgür bestelerini bekliyoruz.” çağrısı yapıyor. Yarışma amatör-profesyonel tüm bestecilere açık. Yarışmacı adayları eserlerini internet üzerinden teslim edebilecek. Jürinin ilk değerlendirmesiyle belirlenecek 10 finalistin eserleri halk oylamasına da açılacakmış. 28 Kasım’da Ankara Jolly Joker’de yapılacak final gecesinde yarışmacılar, jüri ve izleyiciler önünde canlı performans sergileyecekmiş.
Sakıp Sabancı Müzesi ve Akbank önde gelen uluslararası sanatçı Anish Kapoor’un sergisine ev sahipliği yapıyor. Akbank’ın 65. yılı kapsamında sponsor olduğu sergi 5 Ocak 2014 tarihine kadar ziyaretçilerini bekliyor. Sir Norman Rosenthal’in küratörlüğünü yaptığı sergide sanatçının mermer ve kaymak taşı gibi malzemelerle yapılan daha önce sergilenmemiş taş eserleri yer alıyormuş. 1954 Mumbai doğumlu olan Anish Kapoor, 1970’li yıllardan bu yana sanat eğitimi için gittiği İngiltere’de yaşıyor. Londra’da Hornsey College of Art ve Chelsea School of Art and Design’da sanat eğitimi gören sanatçı, bugün Kraliyet Akademisi üyesi ve Britanya İmparatorluk Nişanı sahibi. Sergiyi ziyaret etmek için sabırsızlanıyorum.
Tiyatro Ak’la Kara’daki bir klasik Cyrano de Bergerac oyunu var sırada. Kılıcının gücü kadar etkili ve güzel konuşması, burnunun büyüklüğü ile tanınan silahşorun romantik kahramanlık hikâyesini mutlaka izlemen gerekiyor diye düşünüyorum. Hemen biletini al çünkü yer kalmayabilir benden uyarması.
Bu hafta Çocuklar Gülsün Diye Derneği’nin çalışması ile bitirmek istiyorum mektubumu. Daha çok çocuğun okul öncesi eğitim alması ve okul öncesi eğitimin yaygınlaşmasını hedefleyen dernek 16. anaokulunu Tekirdağ’ın Saray ilçesindeki Büyükyoncalı köyünde açıyormuş. Bu tür çalışmaların çoğalmasını dileyerek mektubumu bitiriyorum.
Haftaya görüşmek üzere, hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:941

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics