Mektup 25 NİSAN 2010 / 18:00

Merhaba,Mektup3

Mektup4

Bu hafta mektubuma yakıt tüketimi konusunda bilgi veren lastik markasının sitesinden bahsederek başlayacağım. Michelin lastikleri, doğru lastik seçmenin önemini sürücülere aktarmak ve onları bu konuda bilinçlendirmek için www.mucadeleye-katil.gen.tr internet sitesini kurmuş. Sitede, sürücüler için yakıt masraflarının nasıl kısılabileceği konusunda ipuçları sunuluyor. Ayrıca, internet sitesine yerleştirilen bir hesaplayıcı ile ziyaretçiler doğru lastik seçildiğinde elde edilebilecek tasarrufun TL değerini ve çevreye salınan karbondioksit miktarındaki azalmayı da hesaplayabiliyor. Hep birlikte doğru lastik seçelim değil mi?
Geçtiğimiz hafta Klasik Otomobil Kulübü’nün, düzenlediği 23 Nisan Klasik Otomobil Rallisi, Çiftçiler Holding ana sponsorluğunda gerçekleşmiş. Gerçekleşmiş diyorum çünkü ben katılamadım. Çiftçiler Holding Zincirlikuyu binasından start alan ralli, Kemerburgaz, Silivri etabı sonrası, o gün yine aynı noktada son bulmuş. Hız yarışı olmayan bu rallide amacın parkuru en doğru şekilde tamamlamak olduğunu biliyorum. Asfaltta o birbirinden renkli ve klasik otomobillerin salına salına gitmesini izlemek ne kadar büyük zevktir, keşke izleyebilseydim.
Ralli deyince Dünya Ralli Şampiyonası’ndan bahsetmemek olmaz değil mi? Şampiyonanın 4. yarışı olan Türkiye Rallisi’nin son günü Ulusal klasmanda ikinci sırada finiş gören Bonus Parkur Racing’in genç ekibi Fatih Kara-Bilge Ayan, 3 günün sonunda elde ettikleri puanlarla Türkiye Ralli Şampiyonası’nda liderliğe yükseldi. Kendilerini tebrik ediyorum. Takım hakkında daha ayrıntılı bilgi istiyorsan www.parkurracing.net sitesini incelemeni öneririm. 29-30 Mayıs’ta Formula 1 Türkiye Grand Prix’i ve 24-25 Temmuz’da Avrupa Ralli Şampiyonası’na dahil İstanbul Rally olmak üzere iki önemli etkinliği de sana hatırlatmadan geçmeyeyim değil mi?
Mağaza tasarımı ödüllerinden pek bahsetmedim şimdiye kadar sana ama bu uluslararası olduğu için bilgilendireyim istedim. 39.uncusu düzenlenen Uluslararası Perakende Mağazaları Tasarım Yarışması’nda Best Buy’ın İzmir mağazası tasarımıyla  “Store Fixture 2010” ödülüne layık görülmüş. İzmir’e gittiğimde bu mağazayı mutlaka ziyaret etmek istiyorum, merak ettim açıkçası.
Son olarak İstanbul aşığı olan 4 kadının biraraya gelip takılarına İstanbul’u işlediği ve bunu sergilediğini ve mutlaka bu sergiye gitmemiz gerektiğini söyleyerek mektubumu bitirmek istiyorum. Unutmadan serginin yeri de Şirket-i Hayriye Sanat Galerisi.
Küçük bir bahar tatilinin ardından yeniden yazmaya devam edeceğim. Görüşmek üzere, hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:768

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics