Mektup 04 KASIM 2013 / 08:21

Merhaba,

Yeni bir haftadan selamlıyorum seni. Bu hafta bir sergiyi duyurarak başlıyorum mektubuma. Sıra dışı olarak nitelenen iki sanatçının eserleri Ankara CerModern’de, 6 Kasım ve 5 Ocak tarihleri arasında izlenebilecekmiş. Edvard Munch (1863-1944) ve Andy Warhol (1928-1987), yirminci yüzyılın en üretken ve yaratıcı iki sanatçısı. Yüzyılın başında Munch tarafından üretilmiş dört motif olan “Çığlık”, “Madonna”, “Broş” ve “İskelet Kollu Otoportre” ile Andy Warhol tarafından 1983-84 yıllarında yeniden tasarlanan ve bazıları ilk kez gösterilecek olan olağanüstü bir seri, CerModern’de açılan sergiyle bir araya gelecekmiş. 29 orijinal eserin yer alacağı serginin küratörleri Dr. Patricia G. Berman ve Pari Stave. Ankara’ya yolun düşerse bu sergiyi kaçırma derim.
Joygame’in delikanliadam.com sitesini ziyaret edip ne kadar delikanlı olduğunu test ettin mi? Joygame, usta tiyatrocu ve oyuncu Murat Serezli ile birlikte siteden hediyeler dağıyormuş. Ne kadar delikanlı olduğunu merak ediyorsan Serezli’nin yer aldığı delikanlılık testini çözüp, eğlencenin tadını çıkarabilirsin. Ve ödül olarak da her hafta bir kişiye verilen iPad’i kazanabilirsin. Bu arada delikanliadam.com sitesi Ağustos ayında açılmış ve bugüne kadar 397.041 ziyaretçisi varmış. Bu bilgiyi de detay olarak verdim.
Kingston’un ödüllü bilgi yarışmasını aktarayım şimdi de. Kingston.com.tr adresinde yapılacak 5 soruluk bir bilgi yarışması düzenleniyormuş ve dünyada yeni tanıtımı yapılan depolama birimi MobileLite Wireless, hediye olarak veriliyormuş. 20 kişinin bu hediyeyi kazanacak yarışmada ayrıca 200 kişiye de Kingston’dan DataTraveler DT1G3 4 GB USB bellek hediye edilecekmiş. 30 Kasım’a kadar sürecek bu yarışma ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak istersen www.kingston.com/tr/landing/win_mlw221 sitesini ziyaret etmen gerekiyor.
İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından yürütülen ve International Youth Foundation (Uluslararası Gençlik Vakfı), Sylvan/Laureate Foundation (Sylvan/Laureate Vakfı) ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) işbirliği ile hayata geçirilen Bilgi Genç Sosyal Girişimci Ödülleri’ne başvuru tarihlerinin açıklanması bekleniyor. Başvuruların www.bilgiggo.org adresinden yapıldığı yarışmada finale kalan 10 adaya 3.500 dolar maddi/nakdi destek verilecek ve bu adaylar Youthactionnet (Uluslararası Gençlik Vakfı), tarafından yapılan “Küresel Genç Sosyal Girişimciler” programına da başvuru hakkı kazanacakmış. Başvuru yapabilmek için 18-29 yaş arasında olunması, mevcut bir projenin proje lideri olması, projenin sosyal fayda yaratmış olması gibi koşullar söz konusuymuş. Ayrıntılı bilgiyi www.bilgiggo.org adresinden alabileceğin gibi serdar.apaydin@bilgi.edu.tr adresine e-posta atarak da edinebilirsin.
Beşiktaş Belediyesi ve Yeni Sinema Hareketi işbirliğiyle “Her Cuma Yeni Sinema” etkinliğinde yeni sezon başlıyormuş. Levent Kültür Merkezi’nde gösterilecek filmler Haziran 2014 tarihine kadar her Cuma devam edecekmiş. Aşağıda bu yıl sonuna kadar izlenecek filmlerin isimlerini ve yönetmenlerini tablo halinde verdim. Hepsine gitmek istiyorum ama mümkün olmayacağı için bir program çıkaralım kendimize bu filmleri izlemek için.
8 Kasım 2013 Rüzgarlar Selim Evci
15 Kasım 2013 Can Raşit Çelikezer
22 Kasım 2013 Ferahfeza Elif Refiğ
29 Kasım 2013 Zerre Erdem Tepegöz
6 Aralık 2013 Geriye Kalan Çiğdem Vitrinel
13 Aralık 2013 Ölü Bölgeden Fısıltılar Fırat Çağrı Beyaz
20 Aralık 2013 Zenne M.Caner Alper/Mehmet Binay
27 Aralık 2013 Kuma Umut Dağ
Bu haftalık mektubumu bitirdim, haftaya yeni duyurularla, güzeliklerle, haberlerle karşında olacağım.
Hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:944