Mektup 11 KASIM 2013 / 08:25

Merhaba,

Yağmurlu bir haftadan selamlıyorum seni. Sonbaharın son günleri tabii ki yağmurlu olacak değil mi? Ama ben her zaman söyleyeceğim yağmur, kar, fırtına, soğuk bana göre değil. Belki günün birinde hep sıcak olan bir ülkeye göçerim kimbilir. Neyse havadan muhabbeti bırakıp mektubuma bir alışveriş merkezinin gerçekleştirdiği yarışmayı aktarayım. 212 İstanbul Power Outlet tarafından 212’nin Girişimci Çocukları yarışması düzenlenmiş. Bu yarışma Lösemili Çocuklar Haftası’nda başlatılmış. 9-12 yaş arası 26 çocuk 4 hafta boyunca lösemili kardeşleri için bir stant açmışlar ve stantlardan elde edecekleri tüm gelirleri LÖSEV’e bağışlayarak lösemili kardeşlerine destek oluyorlarmış. Yarışmada çocuklara girişimcilik ruhu kazandırılması hedeflenirken takım ruhunu keşfetmeleri, parlak pazarlama fikirleri üreterek yaratıcılıklarını geliştirmelerini ve paylaşma duygusunu geliştirme yönünde katkılar yapmaları amaçlanıyormuş. 2 kişilik takımlar halinde yarışan çocuklar; kendilerine ürünlerle birlikte teslim edilen standlarını yıldızlaştırmak için girişimci ruhlarını ortaya koymuşlar. 4 hafta sürecek yarışma sonrasında standlarını en iyi yöneten 3 takım belirlenecek ve çocuklara özel ödül verilecekmiş. Yarışma hakkında www.212ningirisimcicocuklari.com sitesine girerek bilgi alabilirsin.
Ankara’dan bir konser duyurusunda bulunmak istiyorum. Bütün dünyayı dolaşan Electro Deluxe Fransız Kültür Merkezi ve Altus Kültür-Sanat işbirliği ile ilk kez Ankaralı müzikseverlere seslenecekmiş. Motown efsanesi Funk Brothers’tan aldıkları ilhamı başarılı bir şekilde müziğine yansıtan Fransız grup, funk ve caz müziğini elektronik altyapılarla zenginleştirerek fusion’dan hip hop ve nu-jazz’a kadar yayılan geniş bir repertuar sunuyor. Ben L’Oncle Soul ve Hocus Pocus gibi isimlerle de birlikte çalışan Electro Deluxe, on yıl boyunca verdikleri konserlerle dünyayı dolaşmış ve bu on yılı yayınladıkları Live in Paris adında ikili albümle taçlandırmış. Ankaralı olup bu konsere gitmek istersen www.biletix.com’dan biletlerini alabilirsin.
Bir başka yarışma da Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nin konser salonunda gerçekleştirilecek İstanbul-Orchestra’Sion-Uluslararası Piyano Yarışması’nın hedefi, dünyanın dört bir yanından seçilmiş olan, uluslararası düzeydeki profesyonel müzisyenleri tanıtmak olarak belirlenmiş. Dünyaca ünlü piyanistlerden Süher Pekinel ve Ayşegül Sarıca tarafından desteklenen ve jüri başkanlığını Stéphane Blet’in yaptığı bu yarışma, yıllar içerisinde, Türkiye’de, Akdeniz bölgesinde ve giderek dünya çapında öneme sahip, bir müzik etkinliği olmayı da hedefliyormuş. Halka açık sınavlar, çeyrek final elemeleri, yarı final ve final aşamalarından oluşacak; finalde bir Türk bestecinin eserinin yorumlanması zorunlu olacakmış. http://pianocompetitionos.nds.k12.tr adresinden ayrıntıları öğrenebilirsin.
Bir başka konser de Piyanist Tuluyhan Uğurlu’nun 17 Kasım’da Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde olacakmış. Konserde müzik ve görüntülerle aşk anlatılıyormuş. Konserin zirve noktasında piyano eşliğinde semazenler dönmeye başlayacakmış. Ayrıntıları öğrenmek ve bilet almak için ayse@tuluyhanugurlu.com adresine e-posta gönderebilirsin.
Son olarak benim gibi Türk Sanat Müziği hayranı isen, karnaval.com’u takip edebilirsin. Müzik kültürümüzün en kıymetli miraslarından olan Türk Sanat Müziği’ninin ölümsiz isimlerini ve eşsiz eserlerini Makam’da bulabilirmişiz. Ayrıca her gün farklı bir sanatkârın biyografisine de yer veriliyormuş. O zaman karnaval.com dinlemeye davet ediyorum sanat müziği severleri.
Bu haftalık da bu kadar, haftaya yeniden yazacağım, hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:945

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics