Mektup 02 MAYIS 2010 / 18:00

Merhaba,mektup4

mektup5

Ne olur dikkatli olalım araba kullanırken. Mektubuma böyle başlamamın nedeni Ericsson Türkiye’nin acı kayıpları. Çok üzüldük ama sadece dikkatli olalım demekten başka bir şey gelmiyor elimizden.
İnterpromedya’nın yayını olan BTnet.com.tr’nin Türkiye’de teknoloji haber portalı anlayışını başlatan ilk çevrimiçi yayın olduğunu duymuşsundur. Çoğu zaman dünyadaki ve Türkiye’deki bilişim sektörüne dair birçok yenilik daha kimse farkına varmadan BTnet.com.tr’de yer alıyor. İşte bu sitenin yenilenen içeriğiyle birlikte geçtiğimiz hafta tasarımı değişti. Artık daha zengin bir içerikle ve daha anlaşılır bir arayüzle okurlarının karşısına çıkıyorlar. Fotoğraf ve video galerilerini de siteye eklemişler. Ben çok beğendim, düşüncelerimi yorum yazarak kendileriyle de paylaştım. Bence mutlaka sen de bakmalısın.
Avrupa’da birçok kişinin her sabah ilk iş olarak ziyaret ettigi CityDeal, SehirFirsati.com adlı site artık Türkiye’ye gelmiş. Restoran, bar, otel, sinema, konser, güzellik-spor ve sağlık hizmetleri gibi pek çok hizmeti yüzde 90’a varan indirimlerle bu siteden satın alabiliyormuşuz.
Kurumların çağrı merkezlerini aradığımızda birçok reklam dinlemek zorundayız. Sonrasında oradan oraya bağlanıyoruz, bir türlü müşteri temsilcisi gelmiyor, en sonunda sinirlenıp çıkıyoruz değil mi? http://www.telekolay.com/Telekolay/default.aspx sitesini tıklarsan nasıl uğraşılıp kısa yolların gösterildiğini görüyorsun. Çok başarılı ve kullanışlı bir site gibi görünüyor.
Şimdi mektubun üstüne bak, orada uçağa yüklenenin ne olduğunu bilmeye çalış. Bizim yaşımız bunu bilmeye uygun ama yeni nesil kesinlikle bilemeyecektir. Bu azmin, çalışmanın, nereden nereye geldiğimizin fotoğrafıdır bence. Yüklenen nesne 4.4 MB (megabayt) sabit disk. 1956 Eylül’ünde IBM ilk sabit diskli bilgisayarını duyurdu. IBM 305 RAMAC. HDD sabit disk 1 tonun üzerinde bir ağırlığa sahip ve sadece 4.4 MB kapasitesinde. Yukarıdaki fotoğrafa bakıp 4 GB (gigabayt) memory stick’ini kullanırken saygı duyalım ve değerini bilelim değil mi?
Bu hafta da fotoğraf sergisinden bahsetmeden geçemeyeceğim, hem de bu serginin sahibi bir gazeteci dostum. Gazeteci ve aynı zamanda fotoğraf sanatçısı Ömer Serkan Bakır’ın değişik yıllarda Kamboçya’da çektiği fotoğraflar, “Angkor Tapınakları” adıyla 1 - 28 Mayıs 2010 tarihleri arasında sanatseverlerle buluşuyormuş. Bakır’ın Epson desteğiyle basılan fotoğrafları Uğur Varlı Fotoğraf Sanatı Galerisi’nde sergilenecekmiş. Zevkle bu sergiyi izlemeye gideceğim.
Bu haftalık da bu kadar benden. Haftaya görüşürüz yeniden, hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:769

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN