Mektup 25 KASIM 2013 / 08:25

Merhaba,

Bu hafta oyun tanıtımları ile başlıyorum mektubuma. Birincisi yüzde yüz yerli kaynaklarla geliştirildiği ve 1 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya sahip olduğu belirtilen korsanlık oyunu Son Korsan. Çevrimiçi oyunda 7 dilde 7 denizlere hükmedebiliyormuşsun. IOS, Android, Facebook ve web tarayıcısı aracılığı ile erişilebilen oyunda, tarihte bir yolculuğa çıkıyor ve serbest ticaret yaparak filonuzu geliştirebiliyormuşsun. 2009 yılında kurulan Türk oyun stüdyosu Consala Games tarafından geliştirilmiş bu oyun. Son korsan oyununa www.sonkorsan.com, Consala Games şirketine de www.consala.com adreslerinden erişebilirsin.
Counter-Strike Online dünyaca ünlü Counter-Strike’ın çevrimiçi sürümü olan bir oyun sitesi. Ve Yeni Zombi Kahraman’ın yaratıcısı da bu oyun sitesi. Yeni Zombi Kahraman modu küçük fakat şiddetli bir savaşı da beraberinde getiriyormuş. Sayı arttıkça, olaylar daha da çetrefilli bir hal alıyormuş. Üstelik şimdi evrim geçirmiş zombilerden kurtulmanın yolunu nasıl bulacaksınız? diye soruyor oyun üreticileri. Zombilerin zaman içinde yenilendiğini ve evrim geçirdiğini bu oyunla birlikte öğreniyorsunuz. Oldum olası zombilerden hiç hoşlanmam ama çevrimiçi oyunlara bağımlı olduğumu söyleyebilirim. Ben kendimi kaptırmam, duracağım yeri bilirim derken birden bağımlı olup çıktım. Çocukları ve bağımlıları şu aşamada çok iyi anlıyorum açıkçası. Neredeyse unutuyordum, bu oyun hakkında daha fazla ayrıntı istiyorsan http://cso.nexoneu.com/ ya da https://www.facebook.com/CounterstrikeOnlineTurkiye adreslerine başvurman gerekiyor.
Geçen haftalarda Boğaz Köprüsü kapatıldı ve Avrasya Maratonu gerçekleşti. Neyse ben sabahın erken saatinde kalkıp ikinci köprüden geçtiğim için trafiğe kalma derdim olmadı. Bu konuyla ilgili olarak maratonda koşan Callpex ve Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın sosyal sorumluluk projesinden bahsedeceğim. Bu yıl 35. kez gerçekleştirilen Avrasya Maratonu’na 26 kişilik ekibi ile destek veren Callpex çalışanları, maraton öncesi TOG adına etkinliğe katıldıklarını ve vakıf için bağış topladığını özel bir duyuru ile açıklamış. Callpex gönüllü takımının desteğiyle toplanan gelir, gençlerin sosyal sorumluluk projelerine ve eğitimlerine aktarılacakmış. Katılımcıların TOG logolu tişört giymeleri ve koşu başlamadan önce Callpex - TOG balonlarının havaya uçurulması etkinliğe renk katmış gördüğüm kadarıyla. Sabit bir tutarın belirlenmediği bu projede küçük-büyük tüm bağışlar, birleşerek çok anlamlı hale geldiğini özellikle belirtmek isterim.
Şimdi de yeni bir kitap duyurusunda bulunmak istiyorum. Nesin Yayınevi tarafından basılan kitabın adı Lokman Hekim İle Çırağı olarak belirlenmiş. Yazarın adı Yücel Feyzioğlu, resimleyen de Nesrin Sağlam. Kitapla ilgili bir yorumu buraya aldım ki kitap hakkında bir düşünce oluşsun kafanda.
“Ç. Adında engelli bir öğrencim vardı. Çocuklar onunla alay ediyor, oyuna katmıyor, onu dışlıyorlardı. Bu kitabın içindeki Badi ile Bidi elime geçince hemen sınıfta okudum. Hiçbir yorumda bulunmadım. Ertesi gün çocuklar Ç.’yi aralarına almış ve kaynaşmışlardı...
Ulviye Aygün, Öğretmen, Pendik-İstanbul”
Son olarak bana ulaşan bir duyuruyu seninle paylaşmak istiyorum. Daha önce de yazmıştım aslında bu duyuruyu ama yenilemek istiyorum. Türkiye Beyazay Derneği İzmir Şubesi görme engelli öğrencilere ders çalıştıracak gönüllü arıyor. Matematik, İngilizce, Fen, Türkçe, Sosyal ve diğer derslerden ders çalıştırabilecek kişiler varsa derneğe hemen başvurabilirler. Bilgi icin Salih ARIKAN Tel : 0506 514 96 93, beyazayizmir@hotmail.com, www.facebook.com/beyazayizmir1995, www.twitter.com/beyazayizmir iletişim yollarından birisine acilen başvuru olursa çok iyi olur.
Bu haftalık da bitirdim mektubumu, haftaya yeniden görüşmek üzere, hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:947

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics