Mektup 23 ARALIK 2013 / 08:20

Merhaba,

Bu hafta yeni yıl öncesi olduğu için sürekli parti, konser, gösteri ve sergi haberleri yağıyor. Ben de mektubumda bunları seninle paylaşacağım. İlk olarak Ankara’daki bir dizi etkinlikten bahsedeceğim. Leman Sam 27 Aralık akşamı Jolly Joker Ankara sahnesinde olacakmış. Duru sesi ve şarkılarıyla ruhumuzu bulmamız için söyleyecekmiş şarkılarını. Sam’ın “Aşık olur gibi şarkımı söylerim, şarkımı söyler gibi de aşık olurum” sözleriyle şarkı söylemeyi ne kadar çok sevdiği de ortada değil mi? Ayrıca Nev, Volkan Konak’ın konserleri ve Enver Aysever’in Aykırı Kumpanya gösterisi de Ankara’da yer alacakmış. Bu sanatçıların İstanbul’a geldiğinde konserlerine gitmek lazım.
Ezginin Günlüğü Omurilik Felçlileri’ne yönelik bir konseri de YTÜ Davutpaşa Kongre Merkezi’nde verecekmiş. Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) aktif öğrenci kulüplerinden İşletme Kulübü, konser gelirinin Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne bağışlanacağı bir yardım konseri düzenliyormuş. Aşk Bitti, Seni Düşünmek Güzel Şey, Eski Arkadaş, Martı, Gemi, Ebruli, Kadıköy ve Siyah Gözler gibi eserleri ile herkesin gönlüne taht kuran grubun konserinin biletleri, üniversitenin çeşitli yerlerine kurulan Yıldız İşletme Kulübü stantlarından ve www.new.biletino.com‘dan temin edilebilirmiş.
Geçen hafta Lenovo’nun 2013 yılına “ilham verenleri” belirlenmiş ve bunun da ödül töreni vardı. Murat Başoğlu’nun ödül sunumlarını yaptığı gecede Boğaziçi Caz Korosu da nefis bir konser verdi. Garajistanbul’da düzenlenen gecede ilham verici hikayeleri dinlerken açıkçası eğlenmeyi de ihmal etmedik. Kaspersky de 80’ler adlı yeni yıl partisi ile bu kervana katıldı. Daha önce söylediğim gibi partilerin hakkını sonuna kadar veriyorum.
Akmerkez, 2013’ün son günlerinde Türk heykel sanatının 50 değerli ismine kapılarını açıyormuş. Doğalcı anlatımdan soyut çalışmalara birçok önemli heykelin yer alacağı sergi, Akmerkez Sanat Akmerkez’de Galerisi’nde 19 Ocak’a kadar gezilebilecekmiş. Bu heykel sergisini de takip etmek gerekir diyorum.
Sektördeki hemen herkesin tanıdığı Gantek Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Öngün’ün kitabının çıktığını seninle paylaşacağım. “Anadol ile Pekin’den Paris’e 16.000 km” adlı kitabın tüm satış geliri Toplum Gönüllüleri Vakfı’na bağışlanacakmış. Düşünsene bu sayede üniversitelerde 140 çocuk 4 sene okuyabilecek. Bir öğrencinin daha üniversite okumasına destek olarak eğitime katkıda bulunmak için bu kitaptan hemen bir tane edinmek istiyorum.
Son zamanların yeni eğiliminin sevgiliye ABD’den hediye almak olduğunu biliyor muydun? www.amerikadaniste.com diye bir site var ve internet aracılığıyla hediye siparişi verebiliyormuşsun. Ne böyle bir sevgilim var, olsa bile bu kadar görgüsüzlük yapmak istemezdim açıkçası.
Bu haftalık bu kadar, haftaya yeniden yeni yıl etkinliklerinden bahsetmek üzere, hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:951
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN