Mektup 30 ARALIK 2013 / 08:18

Merhaba,

2014’ün güzel, mutlu, her türlü kötülüklerden arındırılmış, dostlukların ve arkadaşlıkların yıpratılmamış olduğu bir yıl olmasını dileyerek bu hafta mektubuma başlıyorum.
Hayat Bilgisi, okula benzemeyen bir okul başlığı ile hizmet verecekmiş. Hızla ve sürekli yenilenen hayatlar için, yeniden kurgulanmış bilgilere ihtiyaç duyulduğu gerçeğinden hareket eden Hayat Bilgisi, 3 Şubat 2014’ten itibaren faaliyetlerine başlıyormuş. Hayat Bilgisi, gerek uygulayacağı programlar, gerekse eğitmenleriyle, günümüz insanının zihinsel donanım ihtiyaçlarına daha doyurucu ve farklı cevaplar vermek hedefiyle yola çıkıyormuş. Hayat Bilgisi’nde; Suna ve İnan Kıraç Vakfı Genel Müdürü Özalp Birol’dan tasarımcı Bülent Erkmen’e, tarihçi-akademisyen Hakan Erdem’den televizyoncu Nuri Çolakoğlu’na kadar, kendi alanlarında yetkin ve tanınmış isimlerin eğitmenliğinde, birçok değişik başlıkta dersler verilecekmiş. Ayrıca, roman, diskotek, sinema, kütüphane gibi çeşitli başlıklar altında “kişiselleştirilmiş danışmanlık” hizmetleri de sunulacakmış. Tüm bu etkinlikler, Hayat Bilgisi’nin İstanbul Tünel - Asmalımescit’teki merkezinde gerçekleştirilecekmiş. Eğitimi ve mesleği ne olursa olsun yeni hayatlarına ilişkin geçerli bilgi sahibi olmak isteyenler için böyle bir platform bu ihtiyaçları giderir umarım.
Starbucks, Türkiye’deki 10. yılını kutladığı ‘On’un Hikayesi’ isimli yarışmanın en beğenilen 10 hikayesini e-kitaba dönüştürmüş. Köşe yazarı Ayşe Arman’ın seçtiği, derlediği ve yorumladığı hikayelerden oluşmuş bu e-kitap. Geçen hafta bu e-kitabın tanıtımında bulundum ve güzel kahvelerin tadına da vardım açıkçası. Sen de hikayeleri okumak istersen www.onunhikayesi.com sitesine girmen gerekiyor.
Yeni yılda butik tiyatro Sahne3 iki yeni oyunu ile bizlerle buluşacakmış. Jeanne d’Arc’ın Öteki Ölümü ve Ahmet Cemal’in kaleme aldığı Ben, Nazım, Yaşarken ve Ölürken adlı oyunu sahnelenecekmiş. 2013-2014 sezonunda ise bu iki oyuna ek olarak Tennessee Williams’ın üç kısa oyunu olan Auto Da Fe, Yirmi Dakikada Bir ve Çökme Tehlikesi’nden oluşan Tennessee Williams - Çöküş Üçlemesi’ni sergileyecekmiş 3Mota Oyuncuları. www.3mota.com ve https://www.facebook.com/ssahne3 adreslerinden oyunlarla ve oyuncularla ilgili bilgi alabilirsin. Bu tür butik tiyatroların artması yozlaşan kültürümüzü bir nebze olsa artırabilir diye düşünüyorum.
Bir tiyatro duyurusu da Coface Türkiye’den. Şirket çalışanları, 6 yıldır farklı oyunlar sahneye koyuyor. Her sene değişen oyun bu yıl Haldun Dormen’e ait. Ekip, Amphitryon 2000 adlı oyun ile Toplum Gönüllüleri Vakfı yararına perde açacak. 7. kez perde diyecek ekip “gençlere değer” diyerek sosyal sorumluluk projesiyle eğitime destek sağlıyormuş. Oyunla ilgili fotoğraflara http://we.tl/a0g9nnj5ss linkinden ve detaylı bilgiye 0533-034 04 40 telefon üzerinden Mari Mutafyan’dan ulaşabilirsin.
Mars Logistics, lojistik vaka yarışması ile üniversite öğrencilerine lojistik sektörünü tanıtmak istiyormuş. 11 yıldır düzenlenen yarışmaya başvurular başlamış. Lojistik Vaka Yarışması’nda en az 3 en fazla 5 kişiden oluşan ekipler 3 ayrı kategoride yarışıyorlarmış Ekipler tarafından, verilen vaka üzerine hazırlanan çözümler; LODER tarafından belirlenen jüri üyelerince değerlendirilip, dereceye giren öğrencilere çeşitli para ödülleri veriliyormuş. Lojistik sektöründe kariyer yapmak isteyen tüm öğrenciler bu yarışmaya 31 Ocak 2014 tarihine kadar başvuru yapabilirmiş. www.marslogistics.com adresindeki formlar ile başvuru mümkün.
Bu haftalık bu kadar yazacaklarım, tekrar iyi seneler dileyerek mektubuma son veriyorum. Görüşmek üzere, hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:952

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics