Mektup 09 MAYIS 2010 / 18:00

Merhaba,mektup3

mektup5

Bu hafta şirketlerimizin tiyatro faaliyetlerinden bahsederek başlamak istiyorum. Index Grup çalışanlarının kurduğu “Sahnedeyiz” ekibinden daha önce bahsetmiştim sana. Ekip Ekol Drama Sanat Evi işbirliği ve Binnaz Ekren yönetmenliğinde Antony Çehov’un İçindekiler oyununu Mayıs ayında sahneliyorlar. 4 Mayıs’ta Haldun Dormen Sahnesi’ndeydi ama gidemedim. Diğer günlerde oynanan oyunlardan birisine zamanımı ayarlayıp gitmeye çalışacağım.
Geçen yıl hatırlıyor musun, birlikte gitmiştik Papanın Kaçırıldığı Gün adlı oyuna. Probil Amatör Tiyatro Topluluğu’nun TOÇEV yararına sergilediği bir oyundu. Bu yıl da 26 Mayıs ile 1-2 Haziran 2010 tarihlerinde Ortaköy Kültür Merkezi Afife Jale Sahnesi’nde Artiz Mektebi adlı oyunu oynayacaklarmış. Müjdat Gezen ve Kandemir Konduk’un birlikte yazdığı oyunda eğitim sistemi mizahi bir dille eleştiriliyor. Danslar ve şarkılar oyuna renk katıyor. Birkaç kez izlemiştim bu oyunu ama Probil Grubu’ndan bir kez daha izlemek istiyorum açıkçası. Yine birlikte gideriz değil mi?
Türkan Şoray’dan sana da mektup geldi mi? Kendisinin UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi olduğunu biliyordum. Bu mektupta “Neden bütün çocuklarımız anaokulu eğitimi almasın?” diye soruyordu Sevgili Şoray. Bu sorusuna katılıyorum, sen de katılıyorsan www.unicefturk.org sitesine girip gerekli bilgileri öğrenip elinden geleni yapmaya var mısın? Aynı zamanda www.birdilektut.org sitesine tıklarsan oradaki melek gibi çocukların nasıl sevindiklerini görürsün.
Elimde çok titizlikle hazırlanmış olduğu belli olan “Kariyer Yolculuğuma Başlıyorum” ansiklopedisi var. Visa Europe ve TEGV tarafından hazırlanmış ve 25 bin dağıtılmış bu ansiklopedinin çocuklara iş ve meslek seçimi yaparken, ailelere de çocuklarına yol gösterirken önemli bir kaynak olacağını düşünüyorum. Biz oğlumla inceledik, gerçekten oğlumun kafasında meslekler konusunda güzel bilgiler oluştu bu sayede.
Son “67 Saniye” kalsa ne yapardın? Bu bir votka markasının kısa film yarışmasının sloganı. www.67saniye.com sitesine gir ve ayrıntılarına hemen ulaş bu yarışmanın. Bu konuda ne kadar meraklı olduğunu bildiğim için seninle paylaştım bu bilgiyi.
Son olarak www.herkesicinfutbolgunu.com sitesini önereceğim. Grassroots Günü, Avrupa’daki profesyonel dışı futbol faaliyetlerinin kutlanması için UEFA tarafından belirlenmiş bir günmüş. Bu özel gün, Türkiye’de ise ilk kez gerçekleşecek ve UEFA üyesi 53 federasyon tarafından her sene 19 Mayıs’ta kutlanacak.
Bu haftalık da benden bu kadar, piknik ayı bu ay, piknik planı yapalım diyerek mektubumu bitiriyorum.
Hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:770

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics