Mektup 20 OCAK 2014 / 13:10

Merhaba,

Yeni bir haftadan selamlıyorum seni. Bu hafta ilk olarak 19. İstanbul Tiyatro Festivali’ni gündeme getirmek istiyorum. Festival 9 Mayıs-5 Haziran tarihleri arasında oyun, gösteri, performans ve etkinliklerden oluşan zengin bir programla biz tiyatro severleri buluşturacak. Festivalin ilk sürprizlerinden biri Polonyalı dans topluluğu Baltık Dans Tiyatrosu olacakmış. 2010 yılında dansçı ve koreograf Izadora Weiss’ın öncülüğünde genç ve yetenekli dansçıların girişimiyle kurulan Baltık Dans Tiyatrosu, Shakespeare’in Bir Yaz Gecesi Rüyası adlı yapıtının farklı bir yorumuyla, Enka Vakfı sponsorluğunda 31 Mayıs 2014 tarihinde yapılacak iki gösteri ile Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde olacakmış. Bu arada Baltık Dans Tiyatrosu’nda solist dansçı Radoslaw Palutkiewicz iki günlük bir atölye çalışması için 4-5 Şubat’ta İstanbul’da olacakmış. Atölye çalışmaları Enka İbrahim Betil Oditoryumu’nda ücretsiz olarak izlenebilirmiş. Hafta içi olmasaydı izlemek isterdim ama ne yaparsın işlerimiz öncelikli.
Bir konsere davet ediyorum seni. Caz perisi olarak nitelendirilen Anna Maria Jopek 8 yıl aradan sonra tekrar Ankara’ya geliyormuş. Ankara’yı en son 2006 yılında ziyaret eden dünyaca ünlü sanatçı, Polonya-Türkiye ilişkilerinin 600. yıl kutlamalarına da denk gelen bu etkinlikle, 29 Ocak çarsamba akşamı tekrar Ankaralı müzikseverlerle buluşacakmış. ODTÜ KKM Kemal Kurdaş Salonu’nda düzenlenecek konserde seni de görmek isterim.

Bir başka konser de İncesaz’ın. İncesaz, 1996 yılında Murat Aydemir, Derya Türkan ve Cengiz Onural tarafından kurulmuş. Üçlü, yolculuklarına Cengiz Onural’ın besteleriyle başlamış. Farklı albümlerinde Melihat Gülses, Dilek Türkan, Bora Ebeoğlu, Cengiz Özkan solistlik yapmış. Zamanla Murat Aydemir bestelerinin yanı sıra geleneksel Türk müziği repertuarından seçtikleri eserleri de kendi zevk ve anlayışlarına göre yorumlamışlar. Grubun, “Eski Nisan, Eylül Şarkıları, İstanbul’a Dair, Mazi Kalbimde, Elif, Kalbimdeki Deniz ve Yollar” isimli albümleri bulunuyormuş. Kendilerini bir kere dinlemiştim tam bana hitap eden tarzları var açıkçası. Sen de dinlemek istiyorum diyorsan Ankara ODTÜ Mezunlar Derneği’ni ziyaret etmen gerekecek. Ayrıntıları http://www.incesaz.com/incesaz.asp sitesinden alabilirsin.
Zaman zaman Aytaç Mestçi’nin ismini duymuşsundur. Kendisi akademisyen ve danışman olarak şirketlere sosyal medya danışmanlığı konusunda hizmet veriyor ve buradaki birikimini bir kitap haline getirmiş. Kitap sayesinde, gündelik yaşamda sürekli içerisinde olduğumuz bu sosyal medya mecralarının kurumsal ve profesyonel anlamda nasıl daha efektif olarak kullanılabileceğine dair oldukça detaylı bilgiler bulurken sosyal medyayı bir uzmanın gözüyle görme şansı yakalayacakmışız. Kitapla ilgili daha ayrıntılı bilgiyi http://birsosyalmedyadanismani.com/ sitesinden edinebilirsin.
Tanıtacağım diğer kitabın adı “Google Analytics” olarak belirlenmiş. İnternet ortamındaki başarının ölçümlenmesinde kullanılan analitik araçlar hakkında yazılmış detaylı rehber niteliğinde bir kitap olarak tanımlanıyor. Dikey Eksen yayınlarından çıkan kitapta Google Analytics’in temel özellikleri, çalışma mantığı ve raporlama sistemleri, trafik ölçümleme ve kampanya izleme özellikleri, filtreleme ve e-ticaret sitelerindeki kullanımı, kullanıcı segmentasyonu ve hedef kitle analizinin nasıl yapılacağı ve kampanyanın özelleştirilmesi için Analytics’in sağladığı olanaklar on üç temel bölümde anlatılıyormuş. Bu kitap hakkında daha fazla bilgi almak ve edinmek istiyorsan http://www.myparmaksiz.com/ sitesine uğraman gerekecek.
Son olarak Peri Masalı adlı kitap gönderildi bana, ondan bahsetmek istiyorum. Henüz okumadım ama Biray Dalkıran ve Tolga Aydoğan bana yeni kitaplarını göndermişler. Kitap Minval Yayınları’ndan çıkarıldığına göre ayrıntıları www.minvalyayinlari.com adresinden alabilirsin.
Bu haftalık da bitirdim mektubumu, haftaya yeniden görüşmek üzere hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:955

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics