Mektup 03 ŞUBAT 2014 / 08:30

Merhaba,

Sevgililer günü e-postalarını silmekten mektubumu yazmaya zaman bulamıyorum gerçekten. Ne kadar çok e-posta geliyor bir bilsen, yağıyor adeta. İnsanlar ülke gündemini, yaşananları bir kenara bırakıp sevgililer günü kutlaması için bir şeyler yapma peşinde. Bu günle ilgili bir şey yazmayacağım dedim ama serzenişte bulunmadan geçemedim açıkçası.
Bu hafta mektubumu sergi duyurularına ayırmak istedim. Ama öncesinde İTÜ Çekirdek 2014 başvurularının başladığını duyurmak istiyorum. Ön kuluçka, hızlandırıcı, yarışma ve kuluçka olan haklarının tümüne sahip, Türkiye’nin kapsamlı “Girişimcilik Ekosistemi” olarak tanımlanan İTÜ Çekirdek’te yer almak için son tarih 1 Nisan olarak belirlenmiş. Ayrıntılı bilgiyi www.itucekirdek.com adresinden alabilirsin. Ayrıca www.facebook.com/itucekirdek www.twitter.com/itucekirdek sitelerinden de takip edebilirsin.
Kale Outler Center’da Çanakkale müzesi sergisi ile tarihi canlandırmışlar. Gelibolu Yarımadası ve Çanakkale bölgesinin en çok ziyaret edilen sergisi 9 Şubat’a kadar gezilebiliyormuş.
Hasan Bülent Kahraman’ın düzenlediği serginin farklılığı iki temel kavramla kuşatılmasıymış. Bunlar, özerklik ve güzellik. Sergi yeni sanatın bir diğer yapısal özelliği olarak güzeli saptıyormuş. Türkiye’deki yeni sanatın belki de en fazla ihmal edilmiş bu özelliği bu sergide yer alan yapıtlarda vurgulanıyormuş. Özerk ve Çok Güzel isimli sergiyi 1 Mart’a kadar Akbank Sanat Merkezi’nde gezebilirsin.
CerModern’in yeni güncel sanat alanı HUB Sanat Mekân, altıncı sergisinde Kitschen Güncel Sanat İnisiyatifi’nin “Müphem, Sarhoş, Köpek” sergisine ev sahipliği yapıyormuş. 1 Mart’a kadar görülebilecek sergi, yakın dönem siyasi belleğimiz üzerine farklı sanat disiplinlerinden bir araya gelen başkentli sanatçıların gözünden izleyiciye aktarılıyormuş.
Alptekin Yüksel’in “Aynadan Düştüm” isimli kişisel sergisi de 4 Mart’a kadar gezilebilinirmiş. Çoğunlukla kültürel ve mimari yapıları deforme ederek, iç dünyasındaki görülemeyen İstanbul’a kendi portreleriyle ironik göndermeler yapan sergi Galeri Eksen’de imiş.
Dilek Işıksel’in “İstanbul’un Bütün Renkleri” sergisi de Arnavutköy’deki Galeri Selvin’de 28 Şubat’a kadar gezilebilirmiş. Galeri pazar günleri kapalıymış, ayrıntıları www.galeriselvin.com adresine girerek öğrenebilirsin.
Bu kadar sergiyi gezmek için zaman lazım değil mi? Zamanlamamızı hemen yapmamız lazım diyerek son olarak “Takipte Kal, Fransız Kalma” diyorum. Avea yoğun bir tempo içerisinde çalışan iş dünyasının profesyonelleri ‘beyaz yakalılar’ için dünya ve ülke gündemindeki en yeni haberlerin yanı sıra kültür-sanat, sinema, teknoloji, moda ve spor gibi birçok konuyu kapsayan ve güncel içerik sağlayan “Fransız Kalma” isimli uygulamayı hayata geçirmiş. Uygulamayı akıllı cihazına yükleyen beyaz yakalılar, güncel hayattan hiç kopmadan merak ettikleri birçok konuyla ilgili en taze bilgilere istedikleri her an sadece tek tık ile ulaşabileceklermiş. Ayrıca, www.fransizkalma.com sitesi üzerinden de içerikleri takip edebilecekmişiz.
Bu haftalık bu kadar diyerek mektubumu bitiriyorum. Haftaya görüşmek üzere hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:957
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN