Mektup 16 MAYIS 2010 / 18:00

Merhaba,mektup2

Mektup3

Geçen hafta bilişim şirketlerinin tiyatro oyunlarından bahsetmiştim. İstanbul Tiyatro Festivali’nden bahsetmeden geçmeyelim değil mi? 10 Haziran’a kadar devam edecek festivalin ilk haftası tamamlandı. Hafta arası gidemiyorum ama bu haftasonunu festivale ayıracağım, seninle de haberleşelim olur mu?
Badem grubunun yeni üç boyutlu albümünün çıktığını biliyor muydun? Grubun üçüncü albümünün videoları ve fotoğrafları 3 boyut teknolojisiyle hazırlanırken, albümdeki şarkıların tamamının miksajı da 5+1 surround teknolojisiyle yapılmış. 3 boyut teknoloji çözümünün tamamı Taşoda Film Yapım ve Mantis Film bünyesindeki Türk ekip tarafından gerçekleştirilmiş. Ben yeni öğrendim bunu ve edinmek istiyorum çünkü merak ediyorum nasıl olacak bu 3 boyut meselesi.
Bir kalem düşün pet şişelerin geri dönüşümü ile oluşturulmuş. Ve bu kalem Paperworld Frankfurt 2010 Kırtasiye Fuarı’nda ödül almış. Şişeden kaleme anlamına gelen B2P adı verilen kalemi uzun zamandır tanıdığımız Umur şirketi hazırlamış ve satışa sunmuş. Kendilerini tebrik etmek istedim, böylesine çevreye duyarlı oldukları için.
Enerji konusunda bilinç yaratmak konusunda bir yarışmanın sonucundan da seni haberdar etmek istiyorum. Shell tarafından sürdürülebilir enerji konusunda bilinç yaratmak ve yakıt verimliliğini teşvik etmek amacıyla düzenlenen ve bu yıl 26.’sı gerçekleştirilen Shell Eco-Marathon 2010 yarışında, Türk ekiplerinden Şişli Terakki  Fen Lisesi 2. olurken Boğaziçi Üniversitesi 14.’lüğe ulaşmış. Eco-Marathon 2010, 6-7 Mayıs tarihlerinde Almanya’nın Berlin şehrinde EuroSpeedway Lausitz pistinde yapılmış ve toplamda 24 ülkeden 200 okul ve 221 öğrenci takımı yarışmış. Aynı yarışın uzantısı niteliğinde olan Shell FuelSave 1 Liter Challenge-Europe’s Smartest Driver” yarışında da Türkiye’yi temsilen yarışmaya katılan İbrahim İlkbahar, 1 lt Shell Fuelsave yakıtı ile 22,5 km yol kat ederek yarışmada 2. oldu ve 250 avroluk yakıt ödülü kazanmış. Böyle yaratıcı öğrencilerimizin olduğunu bilmek ülkemiz için gurur verici değil mi?
Çocukken misket, davetiye ya da pul biriktirerek başladığımız koleksiyon merakımızı artık daha profesyonel seviyede devam etmeye, hatta bunu çevrimiçi ortamda devam ettirmeye ne dersin? www.koleksiyonerim.com böyle bir site, incele istersen.
Mektubumu sonlandırırken kişisel, aile bütçesi oluşturma kılavuzu olduğunu söyleyen www.pederbank.com sitesini tıklamanı öneririm. Mektubu her hafta bir konu seçerek yapıyorsun diyen arkadaşım bak bu hafta tam bir çeşni oldu. Görüşürüz haftaya, hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:771