Mektup 10 ŞUBAT 2014 / 08:20

Merhaba,

Kadınlar eğitilse Türkiye eğitilir diye mektubuma başlıyorum bu hafta. Kadınlarımız eli öpülesi kadınlarımız kendilerine gelseler, erkeklerin boyunduruğu altında kalmaktan bir kurtulsalar o zaman nasıl güzel olacak hayat tarif edemem. Kendi güçlerinin farkında olmayan kadınlarımız bir silkelenip yeter artık deseler değil ülkemizi dünyayı bile değiştirebilirler. Benim bu söylediklerimin aynısını KAGİDER söylüyor, söylemekle kalmıyor bununla ilgili kadınlarımızı bilinçlendirmeye yönelik toplantılar yapıyor sürekli. İşte bunlardan birisi geçen haftalarda düzenlenen Güneydoğu Avrupa Ülkelerinde Kadın Girişimciliği Projesi Platformu toplantısı. Kadın Girişimciliği Projesi’nin genel hedefi, Avrupa Küçük İşletmeler Yasası bağlamında Güneydoğu Avrupa’da kadın girişimciliğinin bağışçılar, hükümetler, sivil toplum kuruluşları ve uluslararası örgütler olmak üzere kamu ve özel sektörün ortak işbirliğiyle desteklenmesi olarak belirlenmiş. Projenin amacı ise kadın girişimciliğini artıran politikalar üretmek, ulusal kadın girişimcilik platformlarının kurulması olarak ortaya konulmuş. Türkiye’de KAGİDER de paydaş olarak KADER ile birlikte projeye dahil olmuş. Umarım çoğalır bu çalışmalar.
Türkiye genelinde 170 Çelebi Hava Servisi Yolcu Hizmetleri personeli özel programlarda eğitilerek, sertifikalandırılmış. Bu eğitimler, sertifikalar Engelsiz Havalimanı Projesi’ne katkıda bulunmak için verilmiş. Tüm hava servislerine bu eğitimler verilerek engellilere destek olmaya devam edilmesini dilerim.
Orka Holding çalışanları için “Cin Fikirleri” projesi başlatmış. Şirket inovatif önerileri ile satışlara katkı yapan çalışanlarına ikramiye dağıtacakmış. Her çalışanı sürece dahil etmek adına güzel bir uygulama ama adil gelmedi bana.
İşte aradığım yer burası benim, mutlaka burada olmalıyım. Zihin Ruh Beden festivali Lütfi Kırdar’da düzenleniyormuş. Kendi içindeki gücü keşfetme arzusuyla dolu olan ve önceleri sadece hayal olarak gördüğü hayatı yaşama ihtimaline kendini açan insanların bir araya geldiği ortak platform olarak gösteriliyor bu festival. Türkiye’nin bu alandaki ilk festivali olarak gösterilen etkinlik daha sağlıklı, daha huzurlu, her anından keyif alınan bir hayatın peşinde koşan herkesin fikirlerini, inançlarını, deneyimlerini ve felsefelerini paylaşacağı güvenli ve özgür bir ortam sağlayacakmış. Kulağa hoş gelen kelimeler bunlar değil mi? 15-16 Mart’ta düzenlenecek festivalde kişisel ve ruhsal gelişim, sağlıklı yaşam, alternatif ve tamamlayıcı tıp, astroloji alanlarında Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen otoriteleri, çok satan yazarları ve öncü organizasyonlarını ortak bir amaç etrafında birleşecekmiş. Daha ayrıntılı bilgi edinmek istiyorsan www.zihinruhbeden.org adresini ziyaret etmelisin ama bence bu festivale mutlaka gidelim.
Kadir Aydemir’in yeni şiir kitabı Soğuk Yazgı’nın çıktığından haberdar edeyim seni. Kitabın içinde Aydemir’in 75 yeni şiiri varmış. Tasarımcı Savaş Çekiç’in desenlediği kitap “Aşk İzleri”, “Uzaklar” ve “Haikular” adlı üç bölüme ayrılmış. Kadir Aydemir, yaratıcısı olduğu Yitik Ülke Yayınları için “80’lerde Çocuk Olmak”, “90’lar Kitabı”, “Tuhaf Alışkanlıklar Kitabı” ve “Mutsuz Aşk Vardır” gibi kitapları projelendirip yayına hazırlamış, “Sessizliğin Bekçisi”, “Dikenler Sarayı” ve Rüzgârla Saklı” adlı şiir kitaplarını da daha önce yazmıştı. Yazarın “Aşksız Gölgeler” ve “Sonsuz Unutuş” adlı iki de kısa öykü kitabı bulunuyormuş. www.yitikulke.com adresinden tüm bu kitaplar hakkında bilgi alabileceğin gibi satın da alabilirsin.
Son olarak İzmir, Çanakkale, Diyarbakır, Batman illerinden gelen gençlerin gözünden şehir fotoğraflarının yer aldığı Anlamak ve Anlatmak İçin Şehre Bak konulu sergisi varmış diyerek mektubumu bitiriyorum. Haftaya görüşmek üzere hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:958

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics