Mektup 17 ŞUBAT 2014 / 08:20

Merhaba,

Mektubuma Manisa Bilişim Platformu’nun web tasarım yarışması ile başlamak istiyorum. Bu sene sekizincisi düzenlenen yarışmaya son başvuru tarihi 7 Mart, projelerin son teslim tarihi 18 Nisan’mış. Ödül töreni de mayısta gerçekleştirilecekmiş. Manisa Valiliği, Celal Bayar Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliği ile düzenlenen yarışmaya katılım için www.manisabilisim.org ve http://manisa.meb.gov.tr adreslerinden bilgi alınabilir.
Entrepreneurs Organization (EO-Dünya Girişimciler Organizasyonu 40 ülkede 10 bine yakın üyenin yer aldığı küresel bir girişimci ağı olduğunu duymuşsundur. 1987 yılında kurulan bu organizasyon İstanbul Kalkınma Ajansı’nın katkısıyla oluşturulan Darüşşafaka Lisesi’nin Tekno-Girişimcilik Gençlik Merkezi projesine destek veriyormuş. Bu proje kapsamında, 9. ve 10. sınıf seviyesindeki öğrenciler kendi iş fikirlerini oluşturmaya yönelik eğitim almış. 167 öğrencinin ikili gruplar halinde katıldığı eğitimin ardından seçilen 11 proje farklı sektörlerden değerli isimlerin oluşturduğu jüriye sunulmuş. Böylece öğrenciler geliştirilen girişimcilik uygulama modelinin ilk bölümünü başarıyla tamamlamışlar. Jüri tarafından değerlendirilen iş fikirlerinden 3’ü ödüle layık görülmüş. ‘BujuMuju’ ile Aleyna İnanç ve Hande Dayanış, ‘SıkıldıkçAL’ ile Bengül Dağdagül ve Nisanur Köşgen, ‘Çarçabuk Çorba’ ile Seher Kurtuluş ve Rana Çelik ödül olarak birer iPad kazanmış. Çocukları bilinçlendirmek ve geleceğe bakışlarını etkilemek adına güzel çalışmalar değil mi?
Akbank, 1950 yılında FIFA Dünya Kupası’na hak ettiği halde katılamayan futbol takımımızın halen hayatta olan iki milli futbolcusu Bülent Eken ve Erol Keskin’i Brezilya’ya dünya kupasına gönderecekmiş. Akbank Direkt Kart sahibi şanslı 3 çifti de 64 yıl sonra tekrar Brezilya’da düzenlenen kupaya gönderecekmiş. Keşke ben de bu gidenlerin arasında olsam.
1-11 yaş arasındaki çocukların eğitimine ve gelişimine katkıda bulunmak amacıyla geliştirilen Lonitoy oyunlarından sekiz tanesi Apple Store’da yerini almış. Altı hafta içinde 20 bin defa indirilen oyunları merak ediyorsan www.lonitoy.com sitesine girmelisin.
Şimdi sırada iki resim sergisi var. Birincisi Alptekin Yüksel’in Aynadan Düştüm konulu sergisi 19 Şubat-4 Mart tarihleri arasında gezilebilirmiş. Çoğunlukla kültürel ve mimari yapıları deforme ederek, iç dünyasındaki görülemeyen İstanbul’a kendi portreleriyle ironik göndermeler yapan sergiyle ilgili ayrıntılar www.galerieksen.com sitesinde.
Diğer sergi Mert Ege Köse’nin sergisini 3 Mart tarihine kadar Chilai 1 M Art Galleriy’de gezebilirmişiz. “Savaş” temasıyla sanatseverlerle buluşacak sergideki metal heykeller, çivi ve dişlilerin ağırlıklı olarak kullanıldığı kompozisyonlardan oluşuyormuş. İlginç bir sergi olacağından eminim.

Son olarak 42. İstanbul Müzik Festivali’nin biletlerinin satışına çıktığını paylaşmak istiyorum.
Festival bu yıl “Doğanın Şarkısı” temasıyla 31 Mayıs-27 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 26 konserde klasik müziğin yıldızlarını ağırlayacak festivalin açılık konseri 31 Mayıs Cumartesi günü Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi’nde düzenlenecek. Gürer Aykal’ın şefliğinde Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın güzel konserini izlemen için hemen biletlerini temin etmek gerekiyor, hatırlatayım.
Bu haftalık bu kadar, haftaya yeni çeşnilerle görüşmek üzere, hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:959

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics