Mektup 03 MART 2014 / 08:25

Merhaba,

Güzel günlere merhaba demek istiyorum bu hafta mektubumda ve hızlıca bu haftaki çeşnilere geçmek istiyorum.
12 Mart’ta Sadece Ankara’da değil Türkiye’de ‘Blues’ müziğini kendisine ana tema olarak seçmiş birkaç mekandan birisi olan, Voodoo Blues Bar’da Müdüriyet Grubu sahne alacakmış. Bu grubu izleyecek olanlar, hem bu müzik türünün en neşeli örneklerini dinleyerek hafta içi keşmekeşinden dans ederek biraz olsun sıyrılabilecek, hem de bu türün Türkçe olarak da icra edilebileceği fikrinde hemfikir kalacakmış. Ortalama 20 yıllık tecrübenin bir araya getirdiği Müdüriyet Blues grubu elemanları, Türkçe olarak icrası pek denenmeyen blues ağırlıklı repertuarlarını seslendirecekmiş. Grup Voodoo Blues Bar başta olmak üzere Ankara merkezli olarak Türkiye’nin genelinde hareketli Türkçe Blues parçaları ekleyerek tanıtmaya devam edecekmiş.
Bir Ankara konser haberi daha aktarmak istiyorum. Son dönem Avrupa cazının önemli temsilcilerinden olduğu ileri sürülen Adam Baldych ve Yaron Herman yeni albüm tanıtım konserleri kapsamında Ankara’da olacaklarmış. Keman sanatçısı Adam Bałdych ve piyanist Yaron Herman müzikal kimliklerini sürekli yeni yollar deneyen, yeni nesil caz müzisyenleri olarak ifade ediliyormuş. Ayrıca ikilinin yeni kaydettikleri New Tradition adlı albümü de bu sene Mayıs’ta piyasaya sürülecekmiş. Şimdi Ankara’da olmak vardı...
İnsan kaynakları sitesi Kariyer.net tarafından her yıl düzenli olarak verilen İnsana Saygı Ödülleri sahiplerini bulmuş. Lütfi Kırdar’da düzenlenen İnsan Kaynakları Zirvesi’nin içinde düzenlenen törende Omsan ikinci kez “İnsana Saygı Ödülü” almış. İnsana saygıya herkes önem verse ve bu ödüle layık değil, insanların düsturu olsa bu özellik değil mi?
Dünyada 40 milyonun üzerinde kullanıcısı olan sosyal lisan öğrenme topluluğu busuu.com, bulunduğu ülkelerin şenlik, festival ve karnavallarını üyeleri aracılığıyla tüm dünya ile paylaşıyormuş. busuu.com, bu etkinliklere katılan üyelerinin, sosyal medya üzerinden paylaştıkları fotoğraflarla, farklı kültürlerin birbirini daha yakından tanımasına olanak sağlıyormuş. Site şimdi de “Kendi ülkende karnavalı nasıl kutladığını paylaş” fotoğraf yarışmasıyla, Türkiye’deki şenlik ve festivalleri dünyaya tanıtacakmış. Geleneksel festivallerin nasıl kutlandığına yönelik fotoğraflar; kostüm, şenlik alanlarındaki yerel süslemeler ve en sevilen detaylar yansıtılacakmış. Herkesin festivalle ilgili anılarını da ölümsüzleştirebileceği bu fotoğraf yarışması 20 Mart’a kadar sürecekmiş. Yarışmaya katılmak isteyenler busuu.com’un facebook sayfasından yarışma kaydı oluşturabilecekmiş. Böyle ilginç bir yarışmaya katılmak istersen hemen siteye bakmanı öneririm.
Bir başka yarışma da Aktiffelsefe’nin Geleneksel Türkiye Fotoğraf Yarışması. 20.si düzenlenen yarışmada birincilik ödülü Yavuz Yaman’ın Yolcu Bekleyenler fotoğrafına verilmiş. İkincilik ödülü Pelikanlar Körfezde ve üçüncülük ödülü de Kentin Aynası fotoğrafına verilmiş. Ayrıca kentsel yaşam konulu serginin Mimarlar Derneği Sergi Salonu’nda gezilebileceğini de belirtmek isterim. Ayrıntı istersen www.gelenekselturkiye.org, www.aktiffelsefe.org, www.gea.org.tr sitelerini ziyaret etmen gerekecek. Bu haftalık bu kadar haftaya görüşmek üzere, hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:961
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN