Mektup 10 MART 2014 / 08:25

Merhaba,

Kulağıma gelenlere göre artık mektup köşemizde sektördeki magazin türü haberleri görmek istiyormuşsun. Elimden geldiğince, dilim döndüğünce görüp, duyduklarımı aktarmaya ve görüntüleri paylaşmaya çalışacağım. Ama çok fazla beklentiye girmemeni isterim.
Geçtiğimiz hafta spor ve teknoloji basını bir tanıtımda buluştu. Dünyanın ilk akıllı topu iddiasıyla tanıtılan ve ismini İstanbul’un fethinde kullanılan dev toptan alan Şahi, gerçekten de adına yarışır bir ürün olmuş. Önümüzdeki aylarda seri üretimine başlanacak olan Şahi, Türk futbolunun da gelişmesine destek olmayı hedefliyor. Etkinlikte genel yayın yönetmenimiz Fatih Sarı, Türk futbolunun ve Beşiktaş’ın unutulmaz kaptanı Rıza Çalımbay ile objektiflere poz verdi.
Geçen hafta Yeni Taipei Kenti Ticaret Heyeti ile birlikte gelen 32 şirket, düzenlenen fuarda bir araya gelip, standlarda ürün ve teknolojilerini tanıttılar. Mini fuarda LED tasarımlı ürünler ön plana çıkarken, algılayıcı sistemleri, işlemciler, ışık tasarruf modelleri, bluetooth uygulamaları, kart okuma sistemleri ve geliştirilmiş parmak izi tarama cihazları, mobil cihazlar için geliştirilen donanım ürünleri dikkat çekti.
Türkiye merkezli oyun şirketi Toyo Games, Kore’nin başarılı MMORPG oyunu Yulgang 2 ve açık beta süresince büyük ses getiren MMORPG oyunu Legend of Fighters’ı Türkiye’de yayınlamaya hazırlanıyormuş. Bunu da benden duy istedim.
Bir diğer etkinlik de IBM İş Liderleri Zirvesi. Bu etkinlikte IBM “Müşterisinden Güç Alan Kurumlar” araştırmasını açıkladı. Bu araştırmada Türkiye dahil 70 ülkeden 4183 üst düzey yönetici ile görüşülüp araştırma hazırlanmış. Türkiye’den 94 üst düzey yönetici ile yüzyüze görüşülüp küresel bulgular kıyaslanmış. Toplantıda bu nedenle birçok üst düzey yönetici ile görüşüp sohbet edebildik.
Haftaya da San Fransisko’da düzenlenen RSA ve Las Vegas’taki Microsoft etkinliklerinden izlenimler aktaracağımın ipucunu vererek mektubun diğer kısmına geçiyorum.
Akbank 10. Kısa Film Festivali bu hafta başlıyor ve 20 Mart’a kadar devam edecek. 309 filmin yer aldığı festivalde yarışma ve yarışma dışı bölümlerin yanı sıra farklı renk, coğrafya, kültür ve düşünceyi bir araya getirecek. Festival’in “Uluslararası Bölüm”ünde bu yıl Japonya, İran, İspanya, Finlandiya, Lübnan, Hindistan, Fransa, İzlanda, Avustralya, ABD ve Polonya filmlerinden oluşan bir seçkinin yanı sıra Cannes, Venice, Rotterdam, Clermont Ferrand gibi dünyanın saygın festivallerinde gösterilen ve ödül alan kısa filmler de bizlerle buluşacak. Ayrıntılara www.akbanksanat.com sayfasından bakabilirsin.
Son olarak İstanbul Modern’in bahar dönemindeki atölye ve seminer programının başladığını duyurmak istiyorum. Programlar için 0212 334 73 48 telefondan ve atolyemodern@istanbulmodern.org e-posta adresinden bilgi alabilirsin.
Umarım bu hafta mektubumu beğenmişsindir, senden de sektördeki etkinliklerle ilgili bilgi alırsam, burada herkese duyurmuş olurum. Hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:962

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics