Mektup 17 MART 2014 / 08:30

Merhaba,

Bu hafta rahatsız olduğum için güzel geçmedi ama umarım bundan sonra iyi geçecek.
Sırada gülümseten turne projesinin Samsun’dan yola çıktığı duyurusu var. Türkiye MS Derneği’nin MS (Multipl Skleroz) hastalığına dikkat çekmek ve MS’li bireylere yol arkadaşlığı yapmak üzere hayata geçirdiği “GülüMSeten Turne” projesi Samsun’daki ilk toplantısıyla yola çıkıyormuş. Novartis’in desteği ile hayata geçirilen proje ile Türkiye’nin 12 farklı şehrinde MS’li bireylere yol arkadaşlığı amaçlanıyormuş. Proje kapsamında ünlü sanatçılar Dolunay Soysert, Özgür Ozan ve Ferdi Akarnur eşliğinde yapılan skeçlerle, hastalık konusunda önemli bilgiler eğlenceli bir yöntemle aktarılacakmış. Psikolog Serap Duygulu, Sosyal Güvenlik Uzmanı Prof.Dr. Cem Kılıç ve Beslenme ve Diyet Uzmanı Taylan Kümeli ise kendi uzmanlık alanlarından deneyimlerini paylaşarak, merak edilen soruları yanıtlayacakmış. Turne, bundan sonraki yolculuğuna Trabzon, Bursa, Ankara, İzmir, Kocaeli, İstanbul, Malatya, Elazığ, Hatay, Edirne ve Konya ile devam edecekmiş. https://www.facebook.com/photo.php?v=367251493414047 adresindeki videoyu izleyerek daha ayrıntılı bilgi edinebilirsin.
Geçen hafta Duru Tiyatro’da sergilenen Arapsaçı oyununu izledim. Şirket çalışanlarıyla, dostlarla, sosyal gruplarla, derneklerle birlikte bu oyunu izlemeni öneririm. Gerçekten çok hareketli karmaşa komedisini izlerken kahkahadan kırılacağın konusunda güvence veririm. http://www.tiyatrodunyasioyunculari.com adresinden ayrıntıları alabilirsin ve toplu alım yapabilirsin.
Şimdi de Kraliçe’nin Müzisyenleri diye tanınan İngiliz vokal topluluğu Cantabile’nin Ankara’ya geleceğini duyurmak istiyorum. Klasik koral eserlerin yanı sıra eğlendirici komik eserleri de repertuarında bulunduran topluluk, sahne performansı ve izleyicilerle kurduğu sıcak iletişim ile dünyanın sayılı kabare-vokal topluluklarından biri olarak anılıyormuş. İngilizlerin vokal müzikteki dört efsanesinden biri olarak anılan topluluk, 25 yılı aşkın sürede dünyanın pek çok ülkesinde 2 bini aşkın konser vermiş ve 200 TV programına katılarak 15 albüm kaydetmiş. Cambridge ekolünden gelen topluluk, Buckingham Sarayı’nda ve Kraliyet Yatı’nda defalarca Kraliçe’nin karşısında sahne almış. Topluluğun 26 Mart’ta Ankara’da Resim Heykel Müzesi’ndeki konserlerini izlemek istersen biletix.com’dan biletlerini
alabilirsin.

Arel Anaokulu’nun her yıl geleneksel düzenlediği 15. İcatlar ve Mucitler gününde 6 yaş grubu öğrencilerinin birbirinden yaratıcı icatları çocukların yaptıkları bir sunumla sergilenmiş. İcat çıkarma lafına ters olarak minik öğrencilerin böyle güzel icatlar yaptığına çok sevindim gerçekten. Kedileri ağaçtan kurtarmaya yarayan robot yapan minik mucitlerden Zeynep Coşkun kedilerin bazen ağaçtan inemediğini ve onlara yardım etmek istediğini söyleyerek icadını tanıtmış. Çocukların yaptığı diğer bazı projeler ise şöyle: Yemek pişiren makine, uçmayı sağlayan robot, uyanmaya yardım eden robot, ev temizleyen robot, çiçek toplama robotu, kek yapan robot, giysi giydirme dolabı, kıyafet giydiren robot.
Son olarak Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin 2009 yılında, merhum iş adamı Hüsnü Ayık’ın destekleri ile kurulan TOFD Hüsnü Ayık Bakım Merkezi, ekonomik ve sosyal yoksunluk içinde ve bakacak kimsesi olmayan omurilik felçlileri sakinlerine hizmet veriyormuş. 24 saat bakım güvencesi altında, merkezde kalan omurilik felçlilerinin giderlerinin karşılanması amacıyla bir yardım gecesi düzenlenmiş. Keşke bu gecede daha çok katılım olsaymış diyerek mektubumu bitiriyorum. Haftaya yeniden görüşmek üzere, hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:963

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics