Mektup 23 MAYIS 2010 / 18:00

Merhaba,mektup2

Mektup3Mektubuma Zonguldak’taki kayıplarımıza rahmet dileyerek başlamak istiyorum, yine çok üzüldük. Kayıpların yakınları ne durumdadır kimbilir?
Geçen haftalarda sana bahsettiğim Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Geliştirme Merkezi tarafından düzenlenen ‘Herkes için Futbol Fotoğraf Yarışması’nın sonuçları belli olmuş. Onu seninle paylaşayım dedim. Basın kategorisinde Anadolu Ajansı İstanbul Bölge Müdürlüğü’nden Salih Zeki Fazlıoğlu’nun “Yoklukla Maç” adlı fotoğrafı birinciliğe layık görülürken, Anadolu Ajansı Muğla Bürosu’ndan Kenan Gürbüz’ün “Bedensel Engelli Ömer’in Futbol Aşkı” adlı eseri ikinci, İzmir Yeni Asır gazetesinden Murat Arabacı’nın “Futbol kardeşliği” adlı eseri üçüncü olmuş.
Öğretmenlerin güncel bilgilerle donatılmasını sağlamak için “Öğretmenin sınırı yok” projesi başlatılmış. Garanti Bankası ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle kurulan Öğretmen Akademisi Vakfı’nın 105 eğitmeni tarafından 32 ildeki 272 okulda toplam 10 bin öğretmene eğitim verilmiş. 2009 yılının Mayıs ayında saha eğitimlerine başlanmış ve 5 yıl sürmesi planlanan projede; bugüne kadar Adana, Ankara, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Karabük, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Mersin, Rize, Sakarya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Trabzon, Yozgat ve Zonguldak’ta yüz yüze eğitimler gerçekleştirilmiş. “İletişim Becerileri”, “Sınıf Yönetimi”, “Ölçme ve Değerlendirme” konularında eğitim alan öğretmenlere, MEB ve ÖRAV onaylı sertifika verilmiş. Darısı tüm öğretmenlerin başına diyelim.
Yaşanan çevre sorunlarının Nisan ayında gazete ve dergilerde yayınlanan haberlerinin bir değerlendirmesini yapan Interpress’in raporuna göre, oluşan felaketler neticesinde sadece dünya ulaşım ve turizminin değil ihracat ile ithalatının da ağır bir darbe yediği çıkan haberlerle gözler önüne serilmiş. ‘Çevre’ başlıklı 2130 adet haber ve yazı yer alırken, yazılı medyada çıkan bu haberlerin önceki aylara göre tavan yaptığı gözlenmiş. Basında en çok volkan patlamasıyla ilgili haber çıkarken onu sırasıyla deprem, ağaçlandırma çalışmaları ile küresel ısınma ve iklim değişikliği haberleri takip etmiş. Çevre sorunları dikkat çekiyor artık demek ki.
Mektubuma 1-20 Temmuz 2010 tarihleri arasında gerçekleşecek olan 17. Uluslararası İstanbul Caz Festivali’ni hatırlatarak son vermek istiyorum. Programda beğendiğimiz konserleri işaretleyelim en kısa sürede.
Hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:772

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics