Mektup 14 NİSAN 2014 / 08:31

Merhaba,

Bu hafta birçok etkinlik vardı sektörümüzde, ben de onları dolaşıp sana kısa bir özet oluşturdum. Ara sıra sektörün içine girmekte fayda var değil mi?
Yandex.Türkiye, Sadri Alışık’ın 89. Doğum günü için, unutulmaz film karakteri Turist Ömer’in bir logosunu hazırlamış. Yandex ile birlikte sinema ve tiyatro dünyamızın değerli ismini özlemle andık. Yeni nesil Alışık ve sinemasının kıymetini biliyor. 2-11 Mayıs tarihleri arasında Anadolu Üniversitesi Sinema Kulübü’nün 16.’sını düzenlediği Eskişehir Uluslararası Sinema Festivali kapsamında Alışık’ın başrolünü Ayla Algan ile paylaştığı 1966 yapımı Nusret İkbal’in yönettiği “Ah güzel İstanbul” filmini sinemada izleme fırsatın var. Ah Güzel İstanbul, mütevazi bir İstanbul beyefendisi olan Haşmet İbriktaroğlu’nun, köyünden zengin bir artist olmak için kaçan genç Ayşe Goncagül ile olan ilişkisi üzerinden “şakayla karışık” insanlık hallerini anlatıyor.
13. Univera Mobil Teknolojiler Günü, yoğun ilgi gördü. Katılımcılar salondaki sunumlardan sonra kahve aralarında sohbet etti. Standlardaki ürünler hakkında detaylı bilgi aldılar ve yeni işbirliklerine ilk adımlarını attılar. Aynı zamanda etkinlikte yer alan Kelime Oyunu yarışmasının sunucusu Ali İhsan Varol “Mobil Teknolojiler Jargonuna ne kadar hakimsiniz?” oyunuyla renk kattı. Univera ekosistemi içinde düzenlenen kısa kelime oyunu turnuvası süresince katılımcılar eğlenceli dakikalar geçirdi. Heyecanlı yarışmacıların verdiği yanıtlar katılımcıları güldürürken, Univera ürünlerinin isimlerini anımsayamayan yarışmacılar salondaki katılımcılardan destek aldı.
Türkiye’de geliştirilen ve küresel çapta yaygınlaşmayı hedefleyen sosyalleşme ağı Pondr’ın basın toplantısı Ceylan InterContinental Otel’de yapıldı. Toplantıya ünlü oyuncu Halit Ergenç de katıldı.
Şimdi de iki ayrı duyuruya yer vereceğim ama burada önemli olan seçilen renkler. Bak bakalım sen ne düşüneceksin bu konuda.
Targus, Samsung Galaxy Tab4 serisini destekleyen EverVu kılıflarını duyurdu geçen hafta. Mobil telefon aksesuvarları da en az kendileri kadar inovatif. Yüksek mühendislik ürünü olan ve ağırlığını neredeyse hiç hissettirmeyen tüy kadar hafif koruma kılıfı, silikon kavrama noktası sayesinde her açıdan görüntüleme sağlayıp, darbeler ya da baskılara karşı koruma sağlıyormuş. Kılıfların, Havyar Siyahı, Çeri Domates Kırmızısı, Göl Mavisi ve Kükürtlü Memba Sarısı gibi eğlenceli renkleri varmış. Samsung Electronics de tüketicilerin merakla beklediği yeni nesil Galaxy S5’in yanı sıra, giyilebilir teknolojinin özgürlüğünü, kolaylığını ve tarzını bir üst seviyeye taşıyan Gear 2 ve Gear Fit’i tanıttı geçen hafta. Kömür Siyahı, Parlak Beyazı, Elektrik Mavisi, Bakır Altın, Altın Kahverengi ve Turuncu renk seçenekleri ile satışa sunulacakmış ürünler. Gördüğün gibi yeni ürünlerin renk seçenekleri ne kadar inovatif değil mi?
Son olarak da bizim etkinliğimiz Bilgi ve Doküman Yönetiminin Geleceği etkinliği var. Etkinlik yeni açılan Radisson Blu Hotel’de yapıldı. Şişli’nin göbeğinde yer alan otelin adını sanırım bundan sonra da pek çok etkinlik ile duyacağız.
Bu haftalık bu kadar, haftaya yeniden görüşmek üzere, hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:967

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
ETKİNLİKLER