Mektup 30 MAYIS 2010 / 18:00

Merhaba,mektup3

mektup2Mektubuma bu hafta bir hikâye ile başlıyorum. Çok eski yıllara döndüreceğim seni. Benim babam sinemayı çok seven birisiydi. Bahçelievler’de sinemanın karşısında oturduğumuz için her film değişimlerinde film izlemeye giderdi ve bizleri de götürürdü. Bizim için sinemaya gitmek her şeyden arınmak, ailece mutlu olmak anlamına geliyordu. Küçücüktüm ama babamı babalar günü hediyesi olarak sinemaya götürmeyi düşünecek kadar da büyüktüm. Haziran ayında harçlıklarımı biriktirip babama sürpriz yapacaktım. Ama babalar gününden bir gün önce babam sonsuzluğa karıştı. Bu hikâyeyi neden anlattım biliyor musun? Babanıza ev sinema sistemini hediye edebilirsiniz başlığını görünce içim sızladı ve bu hikâye geldi aklıma, seninle paylaşmak istedim.
Şimdi de sıra gelenekselleşen film festivalinde sıra. 17. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali 7-13 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek. Festival kapsamında da Ulusal Öğrenci Film Yarışması düzenlenecekmiş. Yarışmaya öğrenimlerine ülkemizdeki iletişim ve güzel sanatlar fakültelerinin sinema – televiyon bölümlerinde devam eden öğrenciler katılabiliyormuş. Filmler, deneysel, kurmaca, canlandırma ve belgesel olarak 4 dalda değerlendiriliyormuş. Kodak’ta bu yarışmaya destek amacıyla yaklaşık 9 bin liralık özel bir ödül verecekmiş. Ödül töreni de 12 Haziran’da olacakmış. Ayrıntıları www.altinkozafestivali.org.tr adresinden de öğrenebilirsin.
Şimdi de bir kampanyadan seni haberdar etmek istiyorum. Türkiye’deki yanlış su politikalarına karşı Rize İkizdere’de ülkemizin dört bir yanından biraraya gelen çok sayıda sivil oluşumun kurduğu Türkiye Su Meclisi, HES olarak bilinen hidroelektrik santrallara karşı bu yıl içinde etkinlik düzenliyor. Bu etkinliklerden biri imza kampanyası. Kampanyanın başlığı “Dere Soykırımını Durdur”. Sen de katılmak isteyebilirsin diye yazdım.
Gezimden bahsetmeyi neredeyse unutuyordum. Geçen hafta Frankfurt’a gittim. Etkinlikle ilgili haberi gazetede okumuşsundur zaten. O yüzden seni ayrıntılarla yormayayım. Etkinlik oldukça geniş kapsamlıydı ve bölgeden çok sayıda profesyoneli ağırladı. Organizasyon kapsamında gerçekleşen Duran Duran konseri de kesinlikle izlemeye değerdi. Tarzıyla bir döneme damgasını vuran grup, sahne performansıyla geçmişten bu yana hiçbir şey kaybetmediğini gösterdi. Grubu ilk defa canlı izledim. Açıkçası benim için çok keyifli bir deneyimdi.
Bir de sektörümüzle ilgili bir kitap önererek mektubumu bitirmek istiyorum. Bilişimin yeraltı dünyasını merak ediyorsan bu kitabı edinmelisin. Kitap bir hackerın gözüyle saldırı senaryoları, sistem açıkları ve korunma yöntemlerini aktarıyormuş. Edinmek istersen hacking interface adıyla kitapçılardan arayabilirsin.
Haftaya yeniden görüşmek üzere diyorum.
Hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:773
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN