Mektup 12 MAYIS 2014 / 08:20

Merhaba,

Geçtiğimiz hafta adeta toplantı patlaması oldu. Nereye gideceğimizi, yetişeceğimizi şaşırdık. Biz böyle ne yapalım diye düşünürken, toplantılar iptal edilmeye başladı. Bu toplantıya gidelim diyoruz, ertelendi deniyor, o zaman diğerine gidelim dediğimizde onun da ertelendiği haberi geliyor. Tam bir kaos ortamıydı gerçekten. Böyle o toplantı bu toplantı derken, karşımıza sektörün yakından tanıdığı ve yeni görüş yazarımız Mustafa Çağan çıktı. Şaşırtıcıydı bizim için ve hemen bunu görüntüledik. Turkcell Superonline geçen hafta etkinlik yapan şirketlerdendi. Birinci çeyrek sonuçlarını açıkladılar. Ortaköy’deki The House Otel’deki toplantıda manzaraya bakmaktan toplantıya uyum sağlamam zor oldu açıkçası. Tabii toplantıda eski dostlarla da karşılaştık. O nedenle bu toplantıları çok seviyorum. Bilgilenmenin ötesinde dostlarla sohbet gerçekten çok rahatlatıyor açıkçası.
Aynı şekilde Yapı Kredi’nin Nuvo hizmetinin basın tanıtımı da vardı. Yeni yapılan Shangri La Bosphorus’taydı bu toplantı, hiç sevemedim o oteli nedense. Vardır elbet bir sebebi değil mi? Ayrıca geçen hafta diyetkolik.com sitesinin basın tanıtımı vardı. Tam bize göre bir site olmuş, incelemeni özellikle tavsiye ederim. 20-22 Mayıs’ta Birleşik Krallık tarafından “GREAT Festivali – GREAT Festival of Creativity” düzenlenecek. Bugüne kadar gerçekleştirilen en büyük tanıtım hamlesi olarak tanıtılan bu etkinlik öncesi bir basın toplantısı düzenlendi Birleşik Krallık İstanbul Konsolosluğu’nda. Bu festivale katılım için şimdiden sabırsızlandığımı söyleyebilirim bu basın toplantısından sonra.
Bunları yazdıktan sonra BTvizyon toplantılarının Bursa ayağını da söylemeden geçemeyeceğim. Bursa Hilton’da düzenlenen toplantıya oldukça büyük ilgi vardı ve sunumlar, konuşmalar epey bilgilendiriciydi. Soğuk havaya rağmen sıcak bir ortamda etkinlikte katılımcılar bilişim sektöründeki yeniliklerden haberdar oldular.
Toplantılardan bahsederken geçen hafta iki tane büyük ve gösterişli kongre düzenlendi. Birincisi Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongresi’ydi. Wow İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen kongrede sponsorlar ve konuşmalar oldukça fazlaydı. Bir diğer kongre de 3.
Türkiye Ar-Ge Zirvesi ve Fuarı’ydı. İçeriğinin çok zengin olduğu kongrede hangi konuşmayı dinlesem diye açıkçası seçmekte zorlandım.
Katılabildiğim tüm toplantıların küçük bir özetini yaptıktan sonra şimdi sırada yeni bir sosyalleşme platformunun tanıtımı var. Sosyologger, kullanıcıların sosyal medya üzerinde ne kadar etkin olduklarını ölçümleyen, bunu yaparken de kazandıran sistemiyle hayata geçmiş. Sosyologger, Facebook, Twitter, Foursquare, LinkedIn, Youtube ve Instagram hesaplarından herhangi biri ile kolayca üye olunabilen bir platformmuş. Sistem, hesabınla giriş yapar yapmaz beğenilerin, zevklerin ve ilgi alanlarına göre analiz yapıyormuş. Yapılan analizlerle birlikte sana özel, cazip teklifler sunuluyormuş. Bu teklifler sosyal medyada paylaşıldıkça ne kadar etkin olduğun, etrafındakileri ne kadar etkilediğin ölçülüyormuş. Etkileşim gücünü ölçerken bir yandan da kazanç sağlanıyormuş. Bu kazanç kimi zaman bir deneyim, kimi zaman bir ürün ya da nakit para olabiliyormuş. İncelemekte fayda olduğunu düşünüyorum.
Bu hafta bana ayrılan yeri doldurmanın ve bilgilendirmenin mutluluğuyla tekrar görüşmek üzere, hoşçakal diyorum.
ETİKETLER : Sayı:971

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics