Mektup 02 HAZİRAN 2014 / 09:20

Merhaba,

Bu hafta etkinlikler yok, onun yerine çeşitli paylaşımlar olacak mektubumda. Umarım hoşuna gidiyor ve seni yönlendiriyordur bu yazdıklarım.
Geçen hafta 29 Mayıs’ta Dünya MS Günüymüş. Bu gün dolayısıyla Dr. Sinan Akkurt, MS hastalığının tedavisinde biorezonans metodundan nasıl yararlanılabildiğini açıklamış. Tedavinin virüs, bakteri, parazit gibi oluşumları, ağrıları ve alerjileri gidererek MS hastalarının yükünü hafifletmeyi esas aldığını kaydetmiş. Rahatlatılan bağışıklık sisteminin ikinci aşamada güçlendirilmesi için bir program uygulandığını belirten Biorezonans Uzmanı Dr. Sinan Akkurt, böylelikle hastaların normal bir insan gibi hayatına devam edebildiğini ve kendilerine iyi baktıkları sürece atak geçirmediklerini söylemiş. Vücudun savunma sisteminin kendi hücrelerine de saldırması ve yok etmeye çalışması olarak tanımlanan otoimmün hastalıklar arasında en yaygın görülenlerden biri olan MS hastalığı bu şekilde öne çıkmış oldu. Bu hastalıkla uğraşan kişilere de bir umut yolu olduğu için tercih edilmeli değil mi?
Ankara’da düzenlenen ilk klasik otomobil rallisinde ralli haricinde, antika otomobil sergisi de varmış. Otonomi 1. Akok Rallisi kısa adı AKOK olan Ankara Klasik Otomobilciler Kulübü katkıları ile Newart Media tarafından Otonomi sponsorluğunda Ankara’da organize ediliyormuş. Başkentte düzenlenen ve ilgi düzeyi yüksek olan rallide ünlü isim Ümit Erdim ile Türkiye Ralli Kadın Pilotlar Birincisi Simin Bıçakçıoğlu öncü otomobil görevini üstlenmişler. Orada olup izleyebilseydim keşke. Neyse gidemesem de ayrıntılı bilgileri www.akokrallisi.com sitesinden alırım.
17. Uluslararası Ankara Caz Festivali Armada konserleri ile devam ediyormuş. Festival kapsamında Ankara’nın çeşitli mekanlarında 25 konser gerçekleştirilecekmiş. Sibel Köse Quintet feat. Dave Allen, Jehan Barbur, Meltem Ege Quintet feat. Cansu Nihal Akarsu, Ece Göksu & Neşet Ruacan, konser verecek isimlerdenmiş. Açıkhavada caz dinlemenin keyfine varmak istiyorsan Armada Hayat Sokağı’na beklendiğini unutma.
Katadrom Kültür Sanat ve Sosyal Politikalar Derneği tarafından organize edilen ve Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen 2. Uluslararası Changing Perspectives Kısa film Festivali geçen haftalarda yapılmış. Almanya, ABD, Brezilya, İngiltere, Malta, İran ve Kuzey Kore’nin aralarında olduğu yirmi iki ülkeden, altmışa yakın film yer almış. Festival programı; “Değişen Bakış Açıları”, “Değişim Deneyimi”, “Gündelik Hayatta Değişen Bakış Açısı”, “Çevreyi Değiştirmek”, “Kültürel Bakış” ve “Bilateral” olmak üzere altı bölümden oluşmuş. Festivalle ilgili daha ayrıntılı bilgi almak istersen http://icpsff.com sitesini ziyaret etmen gerekecek.
BASF çocuklara kimyayı ve bilimi daha yakından tanıtmayı amaçladığı 6-12 yaş arası çocukların özel eğitmenler eşliğinde, zararsız maddelerle etkileşimli ve eğlenceli deneyler yapmasına imkân tanıyan bir etkinlik düzenliyormuş. Kids’ Lab adı verilen etkinlik her ayın dört günü, özel eğitmenlerle deneyler yapılıyormuş. Suyun depolanması üzerine bir deney yapılacak Kids’ Lab’de yıl içinde çocuklara yepyeni deneyler yapma fırsatı sunulacakmış. Yeni döneminde de rezervasyon sistemiyle ziyaretçilerini ağırlayacak olan Kid’s Lab, rezervasyon numaralarını ve aktivite günlerini “BASF.KidsLabTurkey”, “BASF.Turkiye” adlı Facebook hesaplarından ve “BASF_Turkiye” Twitter hesabından öğrenebilirsin.
Bu haftalık bu kadar diyerek mektubumu bitiriyorum. Haftaya yeniden yazmak dileğiyle, hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:974

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics