Mektup 23 HAZİRAN 2014 / 08:28

Merhaba,

Bu hafta sektör şirketlerinin naif, bol ödüllü haberlerini seçtim mektubum için. Bu haberlerin de öğrenilmesi gerektiğini düşündüğüm için seninle paylaşmak istiyorum.
Avea’nın gelenekselleşen genç yetenek programı “AveaMasters”ın en önemli adımlarından biri olan Evreka Proje Yarışması’nda final heyecanı yaşanmış. Finalde Sel-fi takımı Sel-fii Zone projeleriyle “Evreka” diyerek birinci olurken; ikincilik ve üçüncülük ödülleri ise sırasıyla ŞefMasters ve Tesla takımlarının olmuş. Şile Gardens Otel’de gerçekleştirilen final kampında 8 takımdan oluşan 43 yetenekli genç birincilik ödülü için kıyasıya yarışmış. Yarışmada birinci olan takım GSMA kongresine katılım, Pazarlama Okulu veya Kariyer Koçluğu, inTouch 3 ödülünün sahibi olurken; ikinci ve üçüncü olan takımlara ise Pazarlama Okulu veya Kariyer Koçluğu ve inTouch 3 kazanmışlar. Final süresince, gençler, ayrıca Mahşer-i Cümbüş ekibi ile doğaçlama tiyatroya da katılarak keyifli zaman geçirmişler.
Lenovo, Global Teknoloji Distribütörleri Konseyi (GTDC) Avrupa tarafından düzenlenen ve dağıtıcı kanalları sayesinde bölgesel satış büyümesi gösteren teknoloji şirketinin belirlendiği “Yükselen Altın Yıldız” ödülünün sahibi olmuş. Barselona’da düzenlenen GTDC Avrupa ödül töreninde Lenovo, yüzlerce üretici ve yayıncı arasından seçilen ve Avrupa’dan ödül kazanan 15 marka arasındaki teknoloji sağlayıcısı olmuş. Bu arada “Rising Star” ödülüne uygun olabilmek için sağlayıcıların en az bir yıl boyunca GTDC üyeleri aracılığıyla ürün satmış olması gerektiğini de belirtmeliyim.

Kredi Kayıt Bürosu, 2013 yılında hayata geçirdiği lokasyon bazlı raporlama olanağı sunan GEOMIS projesi ile ABD’de Oracle tarafından düzenlenen “Oracle Spatial Kullanıcı Konferansı” kapsamında bu yılın Innovator Excellence-İnovasyon Mükemmellik Ödülü’ne layık görülmüş. Web tabanlı bu sistem üzerinden bankalar, Türkiye genelindeki durumlarını harita üzerinde görebiliyormuş. Bu arada KKB’nin veritabanında 700 milyon kayıt bulunuyormuş.
Geçen hafta Samsung Akademi İstanbul ve Ankara’nın ilk mezunlarını verdiğini gazetemizin sayfalarında vermiştim. Bu hafta da akademinin İzmir ilinde ilk mezunlar sertifikalarını almış. Samsung teknik meslek lisesi öğrencilerine yönelik verdiği uygulama eğitim programına İzmir’den 158 mezun vermiş. Samsung Akademi’den alınan bu sertifikalar Milli Eğitim bakanlığı onaylı imiş. Alınan bu eğitimle öğrenciler iş hayatına bir adım önde başlayacaklarını düşünsene, ne güzel değil mi?
Lob’in Europe tarafından bu yıl 7. si düzenlenen International Europe Quality Summit Bosna-Hersek’te gerçekleşmiş. Zirvede Türk iş dünyasının önde gelen isimleri DMW (Uluslararası Diplomatlar Birliği) desteğiyle bir araya gelmiş. Dünyaca ünlü otomobil tasarımcısı Dizayn Vip Yönetim Kurulu Başkanı Erbakan Malkoç, geçtiğimiz sene Almanya’da Lob’in Europe tarafından düzenlenen International Leaders Of Branding Intelligence Summit Zirvesi’nde Türkiye adına Avrupa’nın En İyi Otomobil Tasarım Ödülü’nü almış. Malkoç bu yıl da zirvede Dizayn Vip şirketi olarak Avrupa Kalite Ödülü’ne layık görülmüş.
Bu haftalık seçtiğim derlemeler bunlar, haftaya yeniden görüşmek üzere hoşçakal diyorum.
ETİKETLER : Sayı:977

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics