Mektup 07 HAZİRAN 2010 / 12:31

Merhaba,Mektup3Havalar artık yazın geldiğini söylüyor. Hal böyle olunca da insan ister istemez tatil planları yapmaya başlıyor. Eminim sen de ofisinde oturmuş çalışırken, bir yandan kafanda tatil hayalleri kuruyorsundur. Birkaç haftadır tatil mekanları, organizasyon şirketleri ve benzeri organizasyonlar kafamdaki bu sesi duymuşcasına beni e-posta akınına uğratıyor. Dikkatimi çeken birşey daha var ki bu şirketler sosyal ağları da başarılı şekilde kullanıyorlar. Artık gelen kurumda ve Facebook’ta gördüğüm altertiflerden birini değerlendireceğim.
Sen de çok iyi biliyorsundur, 5 Haziran Dünya Çevre Günü. Pek çok şirketin artık bu konuda daha fazla çaba gösterdiğini görüyorum. Bu sevindirici. Çevreci BT artık şirketler için kurumsal kültürün bir parçası haline geldiğini görmek çok güzel. Bu konuda bilinç artırıcı pek çok proje de gerçekleşiyor. Bunlardan biri de Teknosa’nın 81 ilde gerçekleştirdiği elektronik atıkları geri dönüşüme kazandırma projesi. Proje kapsamında elektronik atıklar Teknosa mağazalarındaki toplama istasyonları aracılığıyla toplandığı gibi ev ve iş yerlerinden de ücretsiz teslim alınıyormuş. Merkezlerde toplanıp atık tesislerine gönderilen elektronik atıklar burada geri dönüştürülerek doğaya kazandırılıyormuş. Bu sayede ülkemizde oluşan elektronik atığın büyük bir kısmının geri dönüştürülmesi hedefleniyormuş. Eğer sen de bu kampanyaya katılmak istersen 444 55 99 numaralı telefonu arayabilir ya da sana en yakın Teknosa’ya gidebilirsin.
Geçtiğimiz hafta TÜBİSAD’ın bir etkinliği için Eskişehir’e gittim. Eskişehir’e her gittiğimde, şehrin daha da geliştiğini görüyorum. Şehir merkezinde çoğunlukla görülen öğrencilerin enerji kattığı şehir, insana huzur ve keyif veriyor. Eskişehir’de büyük şehirlerin koşuşturması yok, ancak en az onlar kadar çok alternatif sunan bir kent. Büyük şehrin olanaklarına sahip olup da o koşuşturma içinde yer almak istemeyenler için gerçekten yaşanılabilecek bir şehir. Porsuk çayında yapılan gondol gezileri bu şehre ayrı bir hava katıyor. Bu arada lüle taşını da unutmamak gerekiyor. Öğrendiğime göre bu taş 3 bin dereceye kadar ısıya dayanabiliyormuş. Ayrıca oradaki satıcılardan aldığımız bilgiye göre de NASA’da bile bu taşlar kullanılıyormuş, çünkü taşların radyasyondan koruma özellikleri de bulunuyormuş. Ne kadar ilginç değil mi?
Bu hafta da sana aktaracaklarım bu kadar. Haftaya görüşmek üzere,
Hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:774

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics