Mektup 30 HAZİRAN 2014 / 08:21

Merhaba,

Bu hafta mektubumda yine sektör şirketlerinin ödül haberlerine yer vermek istiyorum. Şirketlerimizi de başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum.
Acer’ın elden çıkarılmış ve geri dönüştürülmüş (PCR) malzemelerden üretilen V6 serisi ekranları Computex 2014’te ‘En İyi Seçim’ Yeşil ICT ödülü kazanmış. LED arka aydınlatmalı ekranlar iş, kamu ve eğitim pazarlarını hedefleyerek enerji tasarruflu özelliklerle tasarlamış ve kısa süre önce de SEAD Global Verimlilik ödülünü kazanmış. Ödüller Tayvan’ın dünya çapında erişilebilir olan en iyi bilişim ürünlerine veriliyormuş ve değerlendirmede ana kriterler olarak fonksiyonellik, inovasyon ve pazar potansiyeline odaklanılıyormuş. Bu ödül yaratıcılığı teşvik etmek üzere 2002 yılında verilmeye başlanmış. Ödül kazanan ürünler Computex’te de sergilenmiş.
TIPA (Technical Image Press Associates) jürisinin, dünyanın öncü fotoğraf ve video dergilerinde çalışan 29 editörden oluştuğunu biliyorsun. Jüri üyeleri beş kıtaya yayılan 16 farklı ülkeden katılıyor. Jüri heyeti her yıl bir araya geliyor ve en son görüntüleme ürünlerini değerlendiriyor. Yenilikçilikten tasarıma ve genel ürün kalitesine kadar çeşitli faktörler esas alınarak yapılan değerlendirme sonucunda en iyi ürünler ve teknolojiler seçilip ve takdir ediliyor. 2014 yılında Canon, çeşitli ürün portföyünde yer alan teknik yeniliklerden dolayı bir kez daha TIPA ödülüne layık görülmüş. Canon en iyi DSLR geliştirilmiş, en iyi uzman kompakt fotoğraf makinesi, en iyi profesyonel DSLR lensi ve en iyi görüntüleme yeniliği ödüllerini almış.
Proline, Cisco Partner Summit Turkey 2014 etkinliğinde Partner Led Mükemmel Mimariye Sahip Veri Merkezi ödülünü almış. Kazananlar Cisco tarafından gerçekleştirilen bir konferansla açıklanmış. Bu ödüller, Cisco tarafından başarılarıyla örnek teşkil eden kanal iş ortaklarına veriliyormuş. Ödül kriterleri kapsamında; yenilikçi uygulamalar, uygulama başarıları, özgün programlar, sorun çözme ve satış yaklaşımları yer alıyormuş. Bu sene etkinliğe 100’den fazla Cisco iş ortağı ve müşterisi katılmış.
Aynı şekilde SAS Türkiye de iş ortaklarına yönelik bir ödül töreni düzenlemiş. Ödüller on farklı kategoride verilmiş. Intellica, Maven Partners, Sade Yazılım ve Danışmanlık, Cybersoft, BYS Group, Strateji ve Analitik Danışmanlık, Link Tera Bilgi Teknolojileri ve Smartiks ödül alan iş ortaklarıymış.
Bulut bilişimde Avrupa’da hizmet veren Euro Cloud tarafından düzenlenen Euro Cloud Awards (Avrupa Bulut Ödülleri) Türkiye’de ikinci yılında düzenleniyormuş. Bizz Consulting tarafından Vodafone’un katkılarıyla düzenlenen Avrupa Bulut Ödülleri’nde dereceye girecek şirketler, sonbaharda Avrupa Finali’nde Türkiye’yi temsil edecekmiş. Ödül için şirketler www.avrupabulutodulleri.com adresinden başvuru yapabilirlermiş.
Son olarak Havelsan’ın bir başarısına da yer vermek istiyorum. Ankara Mogan Park Fener Adası’nda düzenlenen Ankara 2014 Dragon Festivali’nde Havelsan da kürek takımıyla yerini almış. Havelsan 1453 Dragon Boat Takımı ilk gün yarışlarını birincilikle tamamlayarak Federasyon Kupası’nı, ikinci gün yarışlarını da yine birinci olarak tamamlayarak Festival Kupası’nı kazanmış. Havelsan’ın takımı 4 kadın 18 erkek olmak üzere 22 kişiden oluşuyormuş.
Evet bu haftalık da bu kadar, haftaya Bilişim 500 töreninden izlenimlerimi detaylı bir şekilde aktaracağım sana. Hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:978

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics