Mektup 14 TEMMUZ 2014 / 08:22

Merhaba,

Güzel ama sıcak bir haftadan selamlıyorum seni. Bu hafta şirketlerin binbir zorlukla ve uğraşlarla aldıkları ödüllerden bahsetmek istiyorum.

İlk olarak HTC’nin Amerika Endüstri Tasarımcıları tarafından iki bronz IDEA ödülüne layık görüldüğünü duyurayım. HTC hem Video Önizleme (Video Highights) deneyimi hem de ekolojik ambalaj tasarımı, 2014 Uluslararası Tasarımda Mükemmeliyet Ödülleri’nde (IDEA) Dijital Tasarım ve Ambalaj ve Grafik kategorilerinde büyük beğeni toplamış. Tasarım dünyasında kendine önemli bir yer edinen, kazananların sektörün önde gelen uzmanlarının oyları ile belirlendiği Uluslararası Tasarım Ödülleri’nde (IDEA), aralarında ürünler, ambalajlar, araştırma ve kavramların da bulunduğu çok çeşitli kategorilerde tasarımda mükemmeliyet konusu değerlendiriliyor ve ödüllendiriliyormuş. HTC’nin yenilenebilir kaynaklardan üretilen, tamamıyla geri dönüştürülebilen ve malzeme tüketimi açısından diğerlerine göre çok daha etkin olan preslenmiş kâğıt hamuru ambalajı da jürinin seçimini kolaylaştırmış.
Logitech’in markası Ultimate Ears tarafından tasarlanan kablosuz hoparlör UE BOOM da Amerika Endüstriyel Tasarımcılar Derneği (ISDA) tarafından verilen 2014 Uluslararası Tasarımda Mükemmellik Ödülü’nü (IDEA) kazanmış. Ödül, Ultimate Ears’ın ilk, UE BOOM’un ise Mayıs 2013’ten beri aldığı dördüncü tasarım ödülüymüş. Dilediğin her yerde 360 derece müzik dinlemene olanak sağlayan, kablosuz ve mobil hoparlör UE BOOM, özellikle su geçirmez ve leke tutmaz akustik yüzeyi, her yere taşınabilen silindir şeklindeki tasarımıyla dikkat çekiyormuş. HTC’nin ambalaj tasarımını, telefonunu ve kablosuz hoparlörünü görmek isterdim açıkçası.
Sistaş geçen hafta düzenlenen “Genesys Türkiye İş Ortakları Günü” etkinliğinde iki ve Londra’daki G-Force zirvesinde de iki tane daha olmak üzere toplam dört ödülün sahibi olmuş. EMEA Bölgesinde Genesys’in tek “Gold Partneri” olan Sistaş, büyük ve orta ölçekli kurumların çağrı merkezi altyapılarını Genesys teknolojilerini kullanarak oluşturduğunu biliyoruz. Sistaş, “Highest Revenue Achiever” ve “Best Pre Sales” ödüllerine layık görülmüş çalışmalarından dolayı. G-Force etkinliğinde de yeni ürünlerin tanıtımının yapıldığı, çeşitli demoların sergilendiği ve konuk konuşmacıların sektörün gelişimi ile ilgili bilgiler paylaşılmış ve Sistaş yılın en iyi partneri seçilerek “Partner Of The Year” ve “Gold Partner” ödüllerini almış. Şirketi tebrik ediyorum, başarılı çalışmalarından dolayı.
Türkiye, her gün irili ufaklı pek çok krize ev sahipliği yapıyor. Sayıları o kadar çok ki krizin hızı baş döndürüyor. Biri bitmeden diğeri başlıyor. Kriz, krizin pabucunu dama atıyor. Çevremiz, bireysel ve kurumsal düzeyde iletişim çöplüğüne dönüşürken, krizi yakından uzaktan izleyen toplum ise moral bozukluğundan nasibini alıyor. Medya ilişkileri eğitimi hizmeti veren İndeks İletişim, son birkaç ayda Türkiye’de üst üste yaşanan iletişim krizlerini medya ilişkileri ekseninde detaylı olarak analiz etmiş ve bunları çıkarsama yapılabilecek birer örnek olay olarak ortaya koymuş. Bu analizlere www.icerikfabrikasi.com’dan ulaşabilirsin.
Son olarak Ankaralı müzikseverlerle son buluşmasının üzerinden 10 sene geçen, Rai Müziği’nin öncü isimlerinden Cezayir asıllı ünlü Fransız sanatçı Rachid Taha’nın geçen hafta Ankara’da konseri varmış. Ankara’da olsaydım bu konseri kesinlikle kaçırmazdım.
Bu haftalık senin için derlediklerim bu kadar, haftaya yeni çeşnilerle buluşmak üzere, hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:980

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics