Mektup 20 HAZİRAN 2010 / 18:00

Merhaba,mektup3

mektup2

Türkiye’de her 12-13 bin bebeğin kalp hastası olarak doğduğunu biliyor muydun? Ama güzel bir haber bu bebekler yeni doğan kalp merkezlerinde yapılan ameliyat ve tedavilerle yüzde 90 oranında sağlıklı hale getirilebiliyormuş. Geçen günlerde bu konuyla ilgili dünyanın en büyük kalp cerrahları İstanbul’da bir araya gelmişler. Bu konularda biz de bilgimizi artıralım diyorum.
Çocukları tatilde de bilgisayarlarıyla ilgili güvenliği elden bırakmamak lazım. Bu konuda ESET güvenlikle ilgili 5 adımı biz anne babalar için sıralamış. Bu maddeler şöyle sıralanıyor: 1. Linkler sizin arkadaşınız değildir. 2. PC’nizi en yeni antivirüs ve işletim sistemi güncellemeleri ile koruma altına alın. 3. Yazılım yüklemelerine “hayır” deyin. 4. Çocuğunuzun neleri paylaşabileceğine dair açık sınırlar çizin. 5. Eğer onları yenemiyorsanız onlara katılın.
Bu adımları uygularsak hepimiz huzurlu bir tatil geçiririz değil mi?
Geçen hafta çok güzel bir tören de düzenlendi. Mersa Sistem ve HP şirketleri Türkiye’deki tüm ilköğretim öğrencileri için hazırladığı Renklerin Kardeşliği Futbol resim yarışması sonuçlandı. Dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Yarışmada birinciliği Samsun Atatürk İlköğretim Okulu’ndan Uğur Ersöz kazanırken, ikinci Sakarya Zübeyde Hanım İlköğretim Okulu’ndan Serra Çelik, üçüncü ise İstanbul Özel Işık İlköğretim Okulu’ndan Ata Yüksel olmuş. www.renklerinkardesligi.com sitesinden ayrıntılara bakabilirsin.
Müzisyen Gökhan Kırdar’ın yeni projesinden haberdar mısın bilmiyorum. Foton Çağı-Photon Age projesi dünyamızı etkisi altına aldığı bilinen foton ışınlarına ve ayışığının ruhumuzdaki etkilerine karşı müzikal ve felsefi farkındalığı uyandırmayı amaçlamış Gökhan Kırdar ve bunun için de Antalya’da bir konser düzenlemiş. Sanatçı daha sonrasında NewYork, Londra Berlin, Viyana gibi dünyanın önemli şehirlerinde konserler vermeye devam edecekmiş. Kırdar, eserlerini www.gokhankirdar.info resmi internet sayfasındaki OQLUB’a katılan hayranları ve dinleyenleriyle; her pazar ve Ay’ın evrelerine göre gerçekleştirilen canlı buluşmalarda besteliyor ve hediye olarak yayınlıyormuş.
Dünya kupası devam ederken bir futbol turnuvası da çocuklar için düzenleniyor. Fransa’nın Saint-Etienne kentinde 25-27 Haziran tarihleri arasında sadece çocuklar için düzenlenecek futbol turnuvası EuroJ 2010’un sponsorluğunu üstlenen Türk Telekom çocuk portalı TT Çocuk, üyelerine turnuvayı yerinde izleme şansı sunuyormuş. Çocukların bu turnuvaya katılmayı ne kadar çok isteyeceğini tahmin edebiliyorum. Turnuvaya katılmak için sadece TTÇocuk üyesi olmak yetiyormuş. Sitesini incele istersen.
Son olarak Nasa uzay gemilerinin koltukları için geliştirdiği teknolojiden esinlenerek hazırlanan masaj koltuğundan edinmelisin diyerek mektubumu bitiriyorum.
Haftaya yeniden görüşmek üzere. Hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:776

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics