Mektup 04 TEMMUZ 2010 / 18:00

Merhaba,Mektup2

Mektup1

Geçen hafta yapılan Bilişim 500 töreniyle ilgili detaylar vererek mektubuma başlamak istiyorum. Seni gözlerim aradı ama yoktun. Bilişim sektörünün yöneticileri kırmızı halının üzerinde yürürken aklımıza direk Oscar ödül töreni geldi. Yöneticilerimiz öyle gururla yürüyorlardı ki Oscar ödülü alan sanatçıları aratmıyorlardı. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve BTK Başkanı Tayfun Acarer de gündemdeki konuları aktarıp, bilişim sektörünün GSYH’daki payıyla ve yeni istihdam yaratıldığıyla ilgili bilgiler verdiler. SPK Başkanı Vedat Akgiray ve Bankalar Birliği Başkanı Ersin Özince ise törende yaptıkları konuşmalarda bilişim sektörüne önemli mesajlar verdiler. Bakan Yıldırım, ödül töreninden sonra konuklar ve basın mensuplarıyla uzun uzun sohbet etti. Duyduğuma göre bu sohbet ortamından o kadar memnun kalmış ki törenden sonraki bir başka etkinlik programını iptal etmiş. Bence bütün sektörü biraraya getiren bu etkinlik bilişim sektörünün nabzını tutmak için çok önemli bir organizasyon. Bakan Yıldırım da bu fırsatı kaçırmak istemedi sanırım.
Index Grubu gelişim programından haberin var mı bilmiyorum. Şirket sosyal faaliyetlerini tiyatrodan sonra halk oyunları ve futbol ile sürdürüyormuş. Index Halk Oyunları Ekibi 24. Geleneksel Halk Oyunları Şenliği’nde yer alırken, bayan futbol takımı da Canon Bayan Futbol takımıyla maç yapmış ve maçı 7-2 skorla kazanmış. Her zaman bu tip organizasyonların çalışan motivasyonu için önemli olduğunu düşünmüşümdür. Index bu konuda başarılı şirketlerden biri olduğunu gösteriyor.
Geçen haftasonu Yunan müziğinin dokunaklı sesine sahip George Dalaras’ın konseri vardı. Ancak ne yazık ki bir rahatsızlık nedeniyle bu güzel konseri kaçırdım. Senin Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’ndeki bu konsere katıldığını biliyorum, izlenimlerini almak isterim, yazarsan sevinirim.
Geçenlerde bana Sirtaki öğrenmek istediğini söylemiştin. Büyükçekmece gölünü denize bağlayan noktada küçücük bir ada var. Adanın üzerinde de Dalyan Sanat Cafe var. Manzarası şirin olan bu mekanda FasaFisa dans okulunda Sirtaki-Zeybek derslerine başlanılmış. Bir gün uğrayıp ayrıntıları alalım ve sen de orada derslere başla.
Bir sergiyi hatırlatarak mektubuma son vermek istiyorum. Ünlü haber fotoğrafçısı Ron Haviv Türkiye’ye gelmiş ve burada kendi çektiği fotoğraflardan oluşan bir sergi düzenlemiş. Photo World Fotoğraf Merkezi’nin Kadıköy’deki yerinde düzenlenen sergiyi 25 Temmuz’a kadar gezebiliriz.
Bu haftalık bu kadar. Haftaya görüşmek üzere,
Hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:778

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics