Mektup 18 TEMMUZ 2010 / 18:00

Merhaba,

Yeni bir haftaya kısa film yarışması sonuçlarını aktararak başlamak istiyorum. Daha önce yazmıştım Votka 1967’nin “Hayatta son 67 saniyen kalsa ne yapardın?” sorusuna cevaben kısa film yarışması düzenlenmişti. Yarışmaya 112 film katılmış ve birinciliği Can Selman kazanmış ve ödülü Canon XM marka kamera olmuş. İkinci Özge Leblebici iPad, üçüncü Dünay Kılıç LG marka ev sinema sahibi olmuş.
Yeni Rakı’nın 1515 meze ile Guinness Rekoru kırdığını duydun mu? Bi’ Büyük Fest etkinliği kapsamında Kuruçeşme Arena’da kurulan 35 metrelik dev Yeni Rakı şişesi şeklindeki sofrada kırılan rekorla “En zengin meze masası ile dünyanın en çok çeşitli açık büfesi” unvanı alınmış. Bu mezeler Tüm Aşçılar Federasyonu’ndan yaklaşık 90 aşçının çalışmalarından, yemek bloggerlarının internet üzerinden gönderdiği meze tariflerinden oluşmuş. Daha fazla ayrıntı istiyorsan www.sofralarinbaskenti.com sitesini tıklayarak edinebilirsin. İş yoğunluğundan katılamadım bu festivale ama bu haftasonu biz de bu etkinliğin küçüğünü birlikte yapalım ne dersin?
Samsung Electronics’in Facebook üzerinden oynanabilen oyunu WWWave Dalgası’na katıldın mı bilmiyorum ama eğlenceli ve yaratıcı bir oyun gördüğüm kadarıyla. Oyunun bitmesine çok az kaldı ama 34 kişilik fark ile Türkiye ikinci sırada yer alıyor. Birinci sıraya yükseltebiliriz hep birlikte. Türkiye’de 1062 kişinin oynadığı oyuna katılmak istersen http://apps.facebook.com/samsungwave sitesini tıklamanı öneririm.
Çevrimiçi Monitera sitesi Dünya Kupası’nın sosyal medya ve haber sitelerindeki yansımalarını takip etmiş. Hollanda’yı uzatmada yenen İspanya kazandı kupayı ama en çok konuşulan ülke Almanya olmuş bu süreçte. İspanya ve Hollanda’nın ikinci sırada konuşulduğu belirtilen sitede sözlük, video, resim sitelerindeki toplam içeriklerle birlikte Türkiye’de de toplam 139.901 kez konuşulmuş. Dünya Kupası bitti bakalım şimdi ne konuşacağız, ben de epey bir boşluk oldu açıkçası, sen de durum nedir?
Bu haftalık da bu kadar haftaya biraz nefes almış olarak devam etmek üzere diyorum.
Hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:780

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics