Mektup 08 AĞUSTOS 2010 / 18:00

Merhaba,Mektup2

Yüksek nem oranıyla bunaltıcı hale gelen havanın etkisinde yazıyorum bu haftaki mektubumu. Sıcak bir yana bu nemi kaldırmıyor vücudum. Uzmanların söylediğine göre nem oranı daha da artacakmış. Gerek kıyafet seçimin gerekse beslenme şeklinle senin de bu sıcak havalara karşı önlem almanı tavsiye ederim.
Klimanın derecesi ile biraz daha oynayarak bir başarıdan söz etmek istiyorum. Bilkent Üniversitesi’nden Yrd.Doç.Dr. Alper Şen HP Laboratuvarları Yenilikçi Araştırma Programı ödülü kazanmış. “Satın Alma Sözleşmeleri ile İlgili İhale Süreçlerinin Tasarımı ve Analizi” projesi ile ödül alan Şen, üçüncü kez layık görülmüş bu ödüle. 36 ülke ve 202 üniversiteden 323 araştırmacı 375 başvurunun bulunduğu bu programda böyle bir ödül aldığı için Alper Şen’i başarısından dolayı kutluyorum.
Bir başka ödülde bir finans kuruluşuna gelmiş. Yapı Kredi, Global Finance dergisi tarafından düzenlenen on birinci “Dünyanın en iyi internet bankaları” yarışmasında “Türkiye’nin en iyi bireysel internet bankası” seçilirken, “Avrupa’nın en iyi fatura ödeme ve gösterimi” ödülüne de layık görülmüş. Güzel bir gelişme.
Uzun zamandan beri sosyal sorumluluk projelerinden bahsetmemiştik. İşte bu hafta onlardan birisi düştü gündemime. Anadolu Sigorta 85. kuruluş yılında başlattığı Bir Usta Bin Usta eğitimi ilk mezunlarını vermiş. Bursa’da başlayan Karagöz Tasvir eğitimine katılan ve 3 ay boyunca kurs gören öğrenciler sertifikalarını almışlar. Kursiyerlerin eğitimini Karagöz tasvirine gönül veren İstanbul İktisadi ve Ticari Bilimler Akademisi mezunu 55 yıllık Karagöz Ustası Şinasi Çelikkol gerçekleştirmiş. Çocuk yaşlarda babasının antikacı dükkanında gölge oyununa ilgi duyarak Karagöz tasvirine başlayan Çelikkol ünlü ustalara çıraklık yaptıktan sonra Karagöz ustası oldu ve şimdi çeşitli etkinliklerde mesleğini icra ediyor. Büyük ustadan ben de ders almak isterdim açıkçası. Bilirsin, Karagöz Hacivat çocukluğumuzun eğlencesi.
2010 FIBA Basketbol Şampiyonası 28 Ağustos-12 Eylül tarihlerinde Türkiye’de gerçekleşecek. Bununla ilgili gnctrkcll güzel bir yarışma düzenlemiş. www.gnctrkcll.com.tr sayfasını tıklayarak ayrıntıları öğrenebilirsin.
Mektubumu malesef aldığım iki kötü haberle bitiriyorum. DataStar şirketinin ürün müdürü Mahmut Ulucan’ın babası vefat etmiş. Diğer yandan İnfomag ve Bloomberg Businessweek Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Serdar Turan da babasını kaybetmiş. Ulucan ve Turan Aileleri’ne başsağlığı diliyorum.
Bu haftalık bu kadar, haftaya yeniden görüşmek üzere, hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:783

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics