Mektup 29 AĞUSTOS 2010 / 18:00

Merhaba,Mektup2Bu hafta birkaç sosyal sorumluluk projesi hakkında seni bilgilendirerek mektubuma başlamak istiyorum. İlki Çizgi Tagem’in sanal akademisi. Bu akademide yeni eğitim döneminde teknik elemanları sertifikalandırmak, meslek liseleri ve meslek yüksek okullarının, tüm eğitim yönetim sistemi olanaklarından faydalanabilecekleri kendi özel sınıflarını sağlamak ve öğretmenlere kendi sınıflarına videolu, sesli ve öğrencileri ile kendi ekranlarını paylaşabilecekleri eş zamanlı ders anlatmaları hedefleniyormuş. Şu anda Şırnak’tan Tekirdağ’a öğretmenlere ait 180 uzaktan eğitim sınıfında toplam 6 bin öğrenci varmış. Toplam 30 bin öğrenci 420 bine yakın dersi istediği yer ve zaman diliminde dinleyip seyretmişler. 900’e yakın katılımcı ise programları bitirip sertifikalarını almışlar. Bu öğrencilerden uluslararası geçerli CompTIA A+ Sertifika sınavına girip kazanamayan da yokmuş.
İkinci proje ise yeni eğitim yılı öncesinde maddi zorluklarla eğitim gören çocuklara kırtasiye yardımı yapılmak üzere hazırlanmış. Aktif İleti, “Küçük Arkadaşım - Mektuplu Kırtasiye Yardımı Kampanyası” ile yine çoğunluğu köylerde olmak üzere ilköğretim okullarında okuyan minik öğrencilerin kırtasiye ihtiyaçlarının karşılanmasına aracılık ediyor. 9 Ağustos’ta başlayan ve 20 Eylül’e kadar da devam edecek olan kampanyada bu yıl içinde 250 bin çocuğa ulaşılması hedefleniyor. 5 TL bağış karşılığında hazırlanan ve içinde kırtasiye malzemeleri bulunan zarflar doğrudan öğrencinin kendisine teslim ediliyor. Dileyen yardımseverler zarfları kendileri de hazırlayabiliyor. Zarfın iletildiği “küçük arkadaş”ın yazdığı teşekkür mektubu ise zarfı gönderen yardım sahibine yine Aktif İleti tarafından ulaştırılıyor. Yardımseverler, şirketin web sitesi üzerinden gönderdikleri zarfların hangi okula, kime, hangi tarihte teslim edildiğini ve teslim alan kişinin telefon numarasını görüntüleyebiliyorlar. Teslimat sonrasında yardımseverlere teşekkür mektubu yazan çocukların mektupları da yine şirket tarafından doğrudan yardımseverlere iletiliyor. Kampanyaya katılmak istiyorsan http://mkyk.aktif.com web adresini ziyaret edebilirsin ya da kucuk.arkadasim@aktif.com adresine e-posta atabilirsin. Haydi bir an önce faaliyete geçip birlikte zarf hazırlayalım.
İstanbul’da Sultanahmet Meydanı’nda yer alan “1001 İcat” sergisinden haberin var mı? Benim son dakikada haberim oldu ve sana haber veremeden gidip gezdim sergiyi. Sergi, Avrupalıların “Karanlık Çağ” olarak adlandırdığı, islam medeniyetleri açısından ise “Altın Çağ” olarak nitelendirilen 7-17. yüzyıl arasındaki bilimsel çalışmalara ışık tutmayı amaçlıyor. İspanya’dan Çin’e kadar uzanan islam coğrafyasında yaşayan farklı din, dil, kültür ve mezheplerden bilim insanlarının ortaya koyduğu etkileyici çalışmaları bu sergi kapsamında bir araya toplamışlar. Sergi böylesine geniş bir konuyu ele almasına rağmen bin metrekare gibi dar bir alanda gerçekleştiriliyor. Fakat çadırın içinde yer alan bol miktarda sürprizi görmekte de fayda var. İlk kez Londra’da düzenlenen sergi 500 bin kişi tarafından ziyaret edilmiş. 5 Ekim’e kadar ücretsiz gezilebilecek olan sergi, sonrasında New York’un yolunu tutacak. Fırsatın olursa görmeni tavsiye ederim.
Biliyor musun? İnterpromedya’nın bilişim portalı BTnet.com.tr çok ilginç bir uygulama başlattı. Sitede İnterpro’nun kurulduğu günden beri arşivlerinde biriktirdiği, Türkiye’de bilişim sektörüne yön veren kişilerin fotoğraflarından oluşan nostaljik fotoğraflar yayınlanıyor. Üstelik her hafta güncellenecek olan fotoğraflarda yer alan isimleri doğru bilenlere Bilişim 500 Araştırması sonuçlarının detaylarını içeren CD hediye edilecek. Sen de tecrübene ve hafızana güveniyorsan mutlaka katıl derim.
Tatilden sonra tekrar görüşmek üzere,
Hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:786

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics