Mektup 12 EYLÜL 2010 / 18:00

Merhaba,Mektup1Mevsim değişikliğinden dolayı kendimi bu aralar kötü hissediyorum Sanırım bunun sonrası soğuk algınlığı gelecek. O yüzden bu aralar vitamin takviyesi yapmakta fayda var.
Neyse, hastalık konusunu bir kenara bırakayım. IBM’in Gönüllülük Platformu’ndan haberin var mıydı? Gönüllüler dünya çapında 10 milyon saatten fazla toplum hizmetinde bulunmuşlar. 146 bin IBM çalışanı dünyanın dört bir yanındaki şehirleri, okulları ve toplumları olumlu yönde değiştirmeyi amaçlıyor. 2009’un başından itibaren 20’den fazla sosyal projede görev alan 70 gönüllü, bin 500’ü aşkın çocuğa ulaşmış. Gönüllülerden 5’i, “Kurumsal Hizmet Gücü” programı aracılığıyla Brezilya ve Malezya’daki çalışmalara katılmış. 2010-2011 döneminde ise 6 kişi “Kurumsal Hizmet Gücü” projesine katılmaya hak kazanmış. 22 IBM gönüllüsü Mersin’de, 18 IBM çalışanı ise 2010 yılının Mart ve Haziran aylarında Gaziantep’te görev yaparak bölge ekonomisine katkıda bulunmuş. Ekipler, Mersin ve Gaziantep için yaklaşık 10 bin saatlik gönüllü mesai yapmış.
Biliyor musun, Basın İlan Kurumu önümüzdeki sene 50. yılını kutlayacakmış ve bununla ilgili olarak “Amblem ve 50. Yıl Logo Tasarım Yarışması” düzenliyor. Yarışmanın büyük ödülü 15 bin lira olarak belirlenmiş. Bu ödül yarışmanın amblem kategorisinin birincisine verilecek. Aynı kategoride ikinciye 7 bin 500 lira ödenecek. Logo kategorisinde ise birinciyi 10 bin, ikinciyi 5 bin lira para ödülü bekliyormuş. Ayrıca her iki kategoride sıralamadan sonra gelen 5’er kişiye biner lira para ödülü verilecekmiş. Toplamda 47 bin 500 liralık ödülün dağıtılacağı yarışmaya katılmak isteyen yaratıcı ruhlu sanatçıların, 24 Eylül’e kadar eserleriyle birlikte kuruma başvurmaları gerekiyor. Değerli kişilerin jüri olduğu yarışmaya sen de katılmak istersen www.bik.gov.tr adresine giderek ayrıntılı bilgi alabilirsin.
Bu arada küçük bir not da ileteyim. ING Bank basın yayın mensuplarına özel kredi fırsatı sunuyormuş. Yüzde 0,49’tan başlayan faiz oranları ile kredi kullanmak ya da kredi butik borç transferinden yararlanmak istiyorsan hemen bankaya başvur derim.
Türkiye’de 8 bin çeşit yöresel mutfak olduğunu biliyor muydun? Bence bu mutfaklara kültürel miras gözüyle bakılıp, belgelenerek kayıt altına alınması ve dünya ile paylaşılması gerekiyor. Yeni Yüksektepe Kültür Derneği bu amaçla 18. Geleneksel Türkiye Fotoğraf Yarışmasının temasını “Sofralarımız” alarak belirlemiş. Siyah-beyaz ve renkli dallarında değerlendirilecek yarışma tüm amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçılarına açık ve son katılım tarihi 21 Ocak. Birçok fotoğraf sanatçısı ve araştırmacının jüride yer aldığı yarışma için ayrıntılı bilgiyi www.aktiffelsefe.org sitesinden alabilirsin. Haydi, fotoğrafa bu kadar meraklı birisi olarak bu yarışmaya mutlaka katılmalısın.
Bu haftalık da bu kadar, haftaya görüşmek üzere,
Hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:787

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics