Mektup 19 EYLÜL 2010 / 18:00

Merhaba,Mektup3

Mektup2

Mektup1Bu hafta 5 bin avro ödüllü bir siber oyunla mektubuma başlamak istiyorum. Akdeniz’in zorlu sularında 5 etap halinde gerçekleşecek 1.590 deniz mili mesafeli WOW Cap İstanbul’un startı Fransa’nın Toulon kentinden verilecek. Bu heyecan şimdiden ekipleri sarmış durumda. Ancak startı sadece ekipler beklemiyor. En az onlar kadar heyecanlı pek çok yelken tutkunu da gerçek yarışla eş zamanlı başlayacak sanal WOW Cap İstanbul için ekranları başında hazır bekliyor. Şu ana kadar dokuz bine yakın kişi yarış için kaydını yaptırmış. Zira bu mücadelede heyecan kadar ortaya konan para ödülü de çok çekici. Toplam 5 bin avroluk ödül genel klasman birincisi, ikincisi ve üçüncüsü ile her etabın ilk üç derecesine girenler arasında paylaştırılacakmış. Oyun tutkunu olarak senin de www.virtualregatta.com adresine girip kaydını yaptırman gerekiyor değil mi?
Sanata açık gösteri mekanı GalataPerform’da, bu yıl altıncısı gerçekleştirilen “Görünürlük Projesi”nin özel atölye çalışmaları başlamış. Bu projenin bir kısmı ücretsiz olarak katılıma açılıyormuş. Bir ay boyunca ücretsiz olarak gerçekleşen atölyeler arasında oyun yazarlığı, maske, performans, kuram ve tiyatro teorisi atölyeleri varmış. Farklı disiplinlerden atölye çalışmalarının bir arada bulunduğu bu programın ürünleri de 2 Ekim Cumartesi tüm gün boyunca Galata ve çevresinde seyirciyle buluşacakmış. Bizler bir harita ve program aracılığıyla istediğimiz etkiliği takip edebileceğiz, bilgin olsun.
Hep bir motosikletim olsun istemişimdir, hem de Vespa olsun istemişimdir. “Art Vespa” yarışmasındaki tasarımları görünce bir kez daha bu isteğimle yüzleştim. Türkiye’nin duayen reklamcılarının jüri üyeliği eşliğinde Ferco Motor ve GAP işbirliğiyle yola çıkan yarışmada, ilk üçe giren tasarımlar Eco Bag’lerin üzerine basılıp GAP mağazalarında satışa sunulacakmış. Eco Bag’lerin satışından elde edilecek gelir ise AÇEV’e (Anne Çocuk Eğitim Vakfı) bağışlanacakmış. Yarışmaya 8 Ekim tarihine kadar www.fercomotor.com.tr/artvespa adresinden başvurulabilecekmiş. Birinciye Vespa LX150 ve GAP’tan hediye çeki varmış. Keşke tasarım yapabilecek yeteneğim olsada ben de girsem bu yarışmaya. Ama sen mutlaka katıl derim.
Geçen akşam iş çıkışı bir arkadaşıma gitmek üzere çift katlı bir halk otobüsüne bindim. Güzergahım Beylikdüzü idi. Bir baktım 75 kişilik otobüste herkes dizüstü bilgisayarlarını, netbooklarını açmış siber alemde gezinti yapıyor. Sonradan öğrendiğime göre Turkcell ve İstanbul Halk Ulaşım şirketi bir anlaşmayla ücretsiz mobil internet hizmetini, Beylikdüzü ve Bahçeşehir hattında çalışan çift katlı otobüslere getirmişler. Bu güzel uygulamanın önümüzdeki dönemde diğer güzergahlara da getirilmesi hedefleniyormuş.
Bu arada Jack Daniels 160 yaşında imiş. Ve bunun şerefine yeni bir çarpıcı şişe tasarlanmış. Çok hoşuma gitti açıkçası. Koleksiyon yapanların bu şişeyi bulundurması mutlaka gerekiyor bence.
Bu haftalık da bu kadar, haftaya bilişim yoğunluğumuzun içinde seni mektupsuz bırakmayacağım, haberin olsun.
Hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:788