Mektup 26 EYLÜL 2010 / 18:00

Merhaba,


Mektup2
Mektup3
Mektup4
Bilişim haftası nedeniyle acayip yoğunuz ama seviyorum ben bu yoğunluğu. Tabiri yerindeyse tuğla şeklinde sayılar çıkarıyoruz o dönemde, birden çok ek çıkarıyoruz ve bunlar için hepimiz canla başla çalışıyoruz. Çıkan sonuçtan da herkes memnun olur umarım.
Neyse yine kendimizi anlatmaya daldım, kesip güneş arabasından bahsetmeye başlayayım. Ezinç şirketi ve Erciyes Üniversitesi’nin birlikte geliştirdiği ve adına “Ezinç Erü Mobil” isminin verildiği güneş arabası geçen hafta Şişli Bilim Merkezi’nde sergilendi. “Ezinç-Erü Mobil” 1.232 watt’lık güneş panelinden güç alıyor. 60-70 km. menzile sahip olan ve saatte 90 km. hıza ulaşabilen araç, çeşitli ulusal ve uluslararası yarışmalara katılmak üzere tasarlanmış ve hayata geçirilmiş durumda. Şimdiye kadar görmediysen gidip incelemekte fayda var sanırım. Tabii ki bu tür çalışmaların güncel hayata geçmesi en büyük dileğimiz.
Bu yoğun çalıştığımız zamanlarda fast food yemekle geçiştiriyoruz akşamlarımızı. Ve kampanyalardan yararlanıyoruz. Bu kampanyalardan birisi de Pizza Pizza’nınkisi. Orta, büyük ve jumbo boy pizzalarında indirim uygulayan Pizza Pizza, orta boy patates, 5’li soğan halkası, 2’li chicken fingers, 3’lü buffalo wings, 3’lü nugget ve cookie’lerin her birini 1 TL’den sunuyor. Ayrıca pizzalarını tavsiye ederim. Siparişini www.yemeksepeti.com’dan verebileceğin gibi www.pizzapizza.com.tr’den de verebilirsin.
Bir başka yemek sitesi de www.tatbilir.com. Siteye üye olduktan sonra yepyeni tarifler öğrenip ortak zevklerde insanlarla tanışıp ve nerede ne yenir öğrenebiliyorsun. Tabii ki şu yoğun dönemde bu siteyi takip edemiyorum ama sonrasında yararlanacağım bu bilgilerden.
Sıra yeni bir sergiye geldi. Gerçi yeri uzak Bodrum’da İdart Sanat Galerisi’nde ama seninle paylaşmadan geçemeyeceğim. Viyana fantastiklerinden Erich Brauer’den dersler alan, dünyanın önde gelen gravür sanatçılarından, Jim Dine’ın da ustası olan, Kurt Zein’in atölyesine uzun yıllar devam eden sanatçı Ayşegül Öneren’in sergisi bu. 1-15 Ekim tarihleri arasında açık olan sergiye belki Bodrum’a kaçtığında uğrarsın diye düşündüm.
Artık mektubu bitirip, diğer işlerime dalayım. Haftaya CeBIT Bilişim’de gazete odasında olacağız, beklerim. Görüşmek üzere, hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:789

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics