Mektup 07 EKİM 2010 / 14:50

Merhaba,

Sana bilişim haftasından sesleniyorum. 4-5 Ekim’de Bilişim Zirvesi’nin ardından hiç hızımızı kesmeden fuar alanına geldik ve teknolojinin merkezinde koşturmaya devam ediyoruz. Fuardan ayrıntıları şu yoğunluktan biraz arındıktan sonra sana aktaracağım.
Buraya gelmeden önce yolum Pera Müzesi’nde düzenlenen Japon Medya Sanatları Festivali’ne düştü. Sanat, Eğlence, Animasyon ve Manga bölümlerinden oluşan bu özgün festivalde, medya sanatları alanında ilgi çekici yapıtlar bir araya getirilmiş. Etkileşimli oyunlar, yaratıcı enstalasyonlar, videolar, sergi boyunca ziyaretçilerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Japon kültürüne yakından tanık olma fırsatı yakalamak sergiyi mutlaka ziyaret etmelisin diyorum.
Bu arada herkes için zeka oyunları yarışması başladı. Zekâsına güvenen herkesin katılabildiği, yaş, cinsiyet ve eğitim gibi sınırlamaların olmadığı yarışma 7’den 70’e herkese açık. Sayısal ve sözel alanlarda sorulan 10 soru her yıl olduğu gibi Türkiye Zeka Vakfı Başkanı Emrehan Halıcı tarafından hazırlandı. Sorulara, Türkiye Zeka Vakfı’nın web sitesinden www.tzv.org.tr, ulaşman mümkün. Yarışmanın değerlendirmeleri 14 yaş altı, 14-21 yaş arası ve 21 yaş üstü olmak üzere toplam üç kategoride yapılacak. Yarışmanın tüm aşamaları ücretsiz ve ödül de 9 Cumhuriyet altını. Zekâsına güvenen herkesin 29 Ekim’e kadar katılabileceği yarışmanın amacı; insanların düşünme alışkanları ve yeteneklerini geliştirmeye katkıda bulunmak. Eleme sınavı sorularından bir örnek de vermek istedim. Bakalım cevabını bulabilecek misin? Aşağıda şifrelenmiş altı harflik sözcüğü bulunuz.
204-61-102-44-64-83
Tango yaşama benzer. Tek farkı hata yaptığınızda yeniden başlayabilmenizdir. Tango Feeling, Carolina Soler tarafından yaratılan Estampas Portenas’ın şovu; müzik, kostüm ve danslarıyla muhteşem bir tango seyretmemizi sağlayacak. Bu şov iki parçadan oluşuyor: The Milonga, daha çok geleneksel öğeler içeren bölüm ve The Show Astor Piazzola stilinde modern ve yeni tango öğelerini içeriyor. Bugüne kadar Avrupa, Asya, Güney Afrika, Arjantin ve Amerika’da sahnelenen bu çok güzel gösteri 15 – 18 Ekim tarihleri arasında TİM Maslak Show Center’da, biletlerini ben aldım, bilgin olsun.
Bir mesaj vererek bu haftaki mektubumu bitirmek istiyorum. Babasız kalan çocuklarımızın eğitimi için bağış yapmak istiyorsan www.darussafaka.org sitesine girebilirsin diyorum ve haftaya görüşmek üzere hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:790

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics