Mektup 11 EKİM 2010 / 18:00

Merhaba,

Geçen hafta fuar ve zirveden ayrıntılar vereceğimi söylemiştim. Öncelikle Fırat Çavaş’ın canlı performansı ile Bilişim Zirvesi’ni renklendirdiğinden bahsetmek istiyorum. Çavaş, bu arada Doğa İçin Çal projesi kapsamındaki Divane Aşık ve Uzun İnce Bir Yoldayım’dan sonra üçüncü projesinin de yolda olduğunu müjdeledi hepimize. Flamenko gösterisini de izlemişsindir mutlaka. Oradaki kırmızı rengin nasıl hakim olduğunu gördün değil mi? CeBIT’te tam bir Türkiye panoramasıydı bence. Türkiye’nin değişen yapısıyla çok orantılı bir fuar. Ana sponsor Türksat her yerdeydi, tam bir gövde gösterisinde bulundu fuarda. Tanımadığım o kadar çok şirket vardı ki iyi oldu hepsiyle tanışıp şirketlerin ürünlerini, teknolojilerini, çözümlerini gözlemlemek fırsatı buldum. Yalnız salonlarda düzenlenen oturumlar biraz sönük geçiyordu, katılım azdı bana göre. Her zamanki gibi fuarda satış yapılmıyordu ama Bimeks’in fuar özel satış bölümünde çeşitli indirimlerle ürünlere sahip olunabildi tabii ki. Bilgisayar öğretmenlerinin düzenlediği çalıştaya katılım da azdı. Tüm öğretmenlere gösterilen ilgisizlikten yakınıyorlardı ama ziyaretçiler tarafından da ilgi gösterilmedi.
Geçen hafta benim şaşırdığım bir şey oldu. Benim adıma yazar Sıtkı Uluç’un yayımladığı “Prof.Dr. Ahmet Taner Kışlalı  ve Kemalizm” kitabı geldi. Benim bu konuda ne kadar hassas olduğumu bilen birisi gönderdi herhalde. Kendisine buradan teşekkür ederim.
Siemens Sanat’ın Başka Dünyalar sergisi 23 Kasım’a kadar devam ediyor. Mürteza Fidan ve T. Melih Görgün’ün küratörlüğünü üstlendikleri sergide, Roza El-Hassan, Tamas Oszvald ve Youssef Tabti’nin yapıtları yer alıyor. Ben şu bilişim etkinliklerinin yoğunluğunu atlattıktan sonra sergiye gideceğiz, haberin olsun.
Siemens ile WWF Türkiye’nin iki yıldır Eğirdir Gölü için sürdürülen “Yedi Renkli Göle Yedi Renkli Hayat” projesinden haberin oldu mu? En çok kişinin etiketlendiği çevrimiçi fotoğraf Guinness Dünya Rekorunu kırmak için bir fotoğrafını ekliyorsun ve Eğirdir Gölü kıyısındaki sanal fotoğrafta binlerce kişi ile bir araya geliyorsun. Birçok canlı türüne hayat veren Eğirdir Gölü’nün korunması, tarımsal kirliliğin azaltılması ve göl çevresindeki elma bahçelerinin yaşatılması için haydi www.sensizrekorolmaz.com sayfasını tıkla diyorum.
Electro World, mağazalarından marka ve model fark etmeksizin, DSLR fotoğraf makinesi satın alan ilk 40 verilecek müşterisini foto safariye götürüyormuş.
İlk 40 kişiye Şile ve Ağva’da düzenlenecek safariyekatılmak istiyorsan hemen makine al diyerek mektubuma son veriyorum.
Haftaya artık normal düzene gireceğimiz için daha uzun mektuplar yazabilirim.
Görüşmek üzere, hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:791

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics