Mektup 17 EKİM 2010 / 18:00

Merhaba,Bol yağmurlu bir haftadan seni selamlıyorum. Artık güncel hayatımıza dönüp, rutin işlerimizi yapmaya başladık. O nedenle mektubumu daha rahat yazabiliyorum.
Bu hafta Türkiye’de çekilecek çocuk filmi oyuncu seçmelerinden bahsetmek istiyorum. Moya-Hitit Yıldızı adlı çocuk ve gençlik filmi projesi ve çocukların oynadığı ilk dönem filmi olarak bu proje düşünülmüş. Bu film, oyunculara profesyonel bir film setinde, profesyonel bir kadro ile çalışma olanağı sağlayacak bence. Evrensel teması ve çekim mekanları nedeniyle Türkiye’nin uluslararası alanda tanıtımına da büyük katkı sağlayacağı düşünülüyor. Seçmeler, İstanbul, İzmir, Ankara illerinde yapılacakmış. Jüride de Murat Karamanoğlu (Yönetmen/Senarist) – Neslihan Öztürk (Koreograf) – Cengiz Küçükayvaz (Oyuncu) – Aslı Tandoğan (Oyuncu) – Umut Oğuz (Oyuncu) yer alıyormuş. Daha ayrıntılı bilgi ve başvuru için http://guzelsanatlaroyunculari.com/secmeler.html adresini tıklaman gerekiyor.
Şimdi de Küçükçekmece Belediyesi’nin tasarımı ve işlevselliğiyle çocuklara ilham verecek iki bilgi evi projesini tanıtmak istiyorum. Biri kitap ve dünya, diğeri ise kalemlik şeklinde tasarlanan bilgi evleri değişik mahallelerde prestij mimari ile kurulacak. 8-14 yaş grubu çocukların eğitim ve öğretimlerine destek olmak amacıyla hayata geçirilen bilgi evlerinde, öğrenciler okul dışındaki zamanlarını sosyal aktivite ve kulüp faaliyetleri ile değerlendirip, aynı zamanda okul derslerine destek alabilecekler. Bilgi evlerinin örnek tasarımını gördüğünde sen de ne kadar değişik diyeceksin.
Bu hafta ana temamızın çocuk olduğunu hissettin mi bilmiyorum. Connection Consulting’in 5-12 yaş arasındaki çocuklar için düzenlediği 30 haftalık program var sırada. Uzman eğitmenlerin eşliğinde 27 ülkeyi coğrafyası, dansı, yemeği, sanatı ve tüm renkleriyle tanıyabilecekleri programda her grup, haftanın belirli günlerinde okul sonrası ve cumartesileri tüm gün eğitim alacak ve bu programın aylık ücreti de 300 TL. İncelemeni ve çocuğun için düşünmeni tavsiye ederim.
Şimdi de Türk Telekom’un öğrencilere 1 dakika bedava konuşma kampanyasının bu ders yılında da devam edeceğini hatırlatmak istiyorum. Bu kampanya 2009 yılında başlamıştı. İlköğretim okulları, lise ve dersanelerdeki yedi bini aşkın ankesörlü telefonla şehiriçinde 1 dakika bedava konuşabiliyor öğrenciler. Konuşma trafiğinin 12 kat artış sağlandığı kampanyadan bu sene Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağlı yurtlar da yararlanabilecekmiş. Güzel bir hizmet değil mi?
Son olarak Glasshouse Türkiye ekibinin Paintball turnuvasından haberim oldu. Şirket çalışanları Şile Yeşilvadi’de düzenlenen tüm günlük bir etkinlikle motivasyonlarını artırmışlar. Birkaç sene önce biz de aynı yerde motivasyon etkinliğini düzenlemiştik hatırladın mı?
Bu haftalık bu kadar benden, haftaya seni daha da bilgilendireceğim bir mektup yazmak niyetiyle diyorum. Hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:792

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics