Mektup 24 EKİM 2010 / 18:00

Merhaba,

Bu hafta mektubuma yeni açılan afet yönetim portalından seni haberdar ederek başlamak istiyorum. Hayata Destek Derneği; afet yönetimi alanında çalışan kurum ve kuruluşların Türkiye’deki afet risklerini tespit etmek, olası afetlere ne kadar hazırlıklı olduğumuzu tartışmak, insani yardım ve afet yönetimi konusundaki ihtiyaçların analizini yapmak amacıyla www.afetyonetimportali.com sitesini faaliyete geçirmiş. Portal üyeliği afet yönetimi, kalkınma ve insani yardım alanlarında faaliyet gösteren kuruluşlarla profesyonel veya gönüllük bağlantısı olan herkes için açık ve ücretsiz. Henüz biraz eksik ama güzel bir paylaşım sitesi olarak hazırlanmış bu portala  üye olmanı şiddetle tavsiye ederim.
Bu hafta site tanıtımları var gündemimde. Şimdi tanıtacağım site de okul öncesi eğitimcilerin yeni adresi olacağı iddia ediliyor. Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın bir projesi bu. Site programlar, etkinlikler, öğrenme ortamı, size özel kaynaklar gibi bölümlerden oluşuyor. Çocukların beceri ve çabalarına değer verilmesi, tüm gelişimlerinin desteklenmesinde önemli rol oynayan okul öncesi öğretmenleri ve öğretmen adayları için hazırlanan sitenin öğretmenler tarafından sıkça ziyaret edileceğine kesin gözüyle bakıyorum. www.acevokuloncesi.org sitesini çevrendeki bu tür öğretmenlere duyurmanda fayda var.
Evet eğlenceli bir site bu da ve oldukça ilginç. “Size Özel Fasıl” sloganını kullanıyor www.alofasil.com sitesi. Özel günler, eğlenceler ve kutlamalar için fasıl ekibini istenilen mekana gönderen bir web tabanlı organizasyon bu. Düşünsene ev ortamındasın ya da açık havadasın, teknedesin ve fasıl dinlemek istiyorsun arkadaşlarınla. Hemen bu siteyi tıklayıp bu isteğini söylediğinde seninle irtibata geçip seni fasıl dinlemekten mahrum etmiyorlar.
Profesyonel barmen olmak ister misin diye sorayım sana. Eğer böyle bir düşüncen varsa şimdi bahsedeceğim eğitim tam sana göre bence. MSA ve Pernod Ricard işbirliğiyle düzenlenen ‘Profesyonel Barmenlik ve Miksoloji’ Eğitimi’nde, MSA’nın tam donanımlı bar eğitim sınıflarında geleceğin barmenleri yetişiyor. Üstelik eğitim sonunda verilen Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika ve dünyanın her yerinde çalışma olanağı sağlayan City & Guilds sertifikası ile yurtdışında da iş bulma imkanın olabilir.  Mutfak Sanatları Akademisi’nin www.msa.tc adresine girersen ayrıntıları da bulabilirsin.
Son olarak da belirli bir süre izleme olanağı bulduğum İnteraktif Pazarlama Zirvesi’nden bahsetmek istiyorum. Geçen hafta İstanbul Modern Sanat Müzesi’nde gerçekleşen zirvede gençlerin çoğunluğu dikkatimi çekti. İnteraktif pazarlama yeni bir kavram olduğu için gençlerin ilgisini çekmesi çok normal tabii ki. “Neden Sosyal Medyayı Kullanıyorum?” oturumunda konuk Hayko Cepkin sosyal medyaya bakışını, kullanım alışkanlıklarını ve internette vazgeçemediklerini de anlatmış ama ben o oturumda bulunamadım. Daha ayrıntılı bilgi istersen www.ipz2010.com adresini ziyaret etmeni öneririm.
Bu haftalık benim yazacaklarım bu kadar.
Haftaya yeniden görüşmek üzere diyorum, hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:793

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics