Mektup 31 EKİM 2010 / 18:00

Merhaba,

Soğuk bir o kadar da yağmurlu bir havadan selamlıyorum seni. Soğuğu içimde hissetmeye başladım, bu kış soğuk geçecek diyordu uzmanlar, kendini gösterdi işte. Senin nasıl soğuk ve yağışlı havayla aran bilmiyorum ama ben hiç sevmiyorum. O sıcacık içimi ısıtan güneşimi özlüyorum. Üşüye üşüye Bayram Yıldız’ın kitabından bahsedeyim. Yıldız lise yıllarında ilgisi ve merakı nedeniyle okul dışında bilgisayar ile ilgili araştırma ile geçiriyormuş. Sonrasında Antalya çevresinde bulunan okullar arasında yapılan sınavda il birincisi olmuş. 2006 yılında bilgisayar teknoloji ve programlama bölümünden mezun olmuş ve eğitim sektöründe yönetici olarak çalışıp kalan zamanlarında da bilgisayar eğitimi veriyormuş. Neden mi anlattım Bayram Yıldız’ın yaptıklarını, nedeni şu kendisi bir kitap yazmış. Kendisine özgü akıcı ve sade konu anlatımları ile kaleme aldığı bu kitap Bilgisayara Giriş, Microsoft Windows XP, Microsoft Office Word, Excel, PowerPoint, Access 2003 ve internet konularını öğrenmeyi sağlayacak temel kaynak durumunda. Bu kitap bilgisayar kullanmayı öğrenmek isteyenlerin ihtiyacı göz önünde bulundurularak hemen hemen tüm konulara yer verilmiş. Yıldız hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için www.bayramyildiz.com.tr adresine bakman yeterli.
Şimdi Altın Örümcek ödülü de alan İngilizce eğitim sitesini sana tanıtmak istiyorum. Kendilerini forması pijama olan tek dil okulu olarak tanımlayan site Cambridge Üniversitesi ile bir anlaşma yapmış. Çevrimiçi “Language In Use” İngilizce eğitim programı uygulanan siteye www.dersimizingilizce.com adresinden erişebilirsin. Başlangıç düzeyinden ileri düzey ve iş İngilizcesi düzeyine kadar geniş bir içerik yer alan siteyi incelemeni ve eğitim programına dahil olmanı tavsiye ederim.
Daha önce AlcaBand’ın konserlerinden bahsetmiştim. Alcatel-Lucent Teletaş çalışanlarının oluşturduğu grup TEGV için yeniden sahneye çıktı. Taksim Bronx Pi Sahne’de verdiği yardım konserinde bilet gelirleri TEGV’e bağışlanıyormuş. AlcaBand, ilk olarak cuma günleri şirkette düzenlenen happy hour’larda çalmaya başlamıştı ve zaman içinde şirketiçi etkinliklerde de sahne aldı. Genelde pop-rock tarzı çalan grup, Metallica’dan Barış Manço’ya, yerli ve yabancı geniş bir şarkı repertuvarına sahip olduklarına bizzat şahit oldum. Bundan sonraki konserlerini birlikte takip ederiz olur mu?
Küçükçekmece Belediyesi’nin yeni hizmetini aktararak bitirmek istiyorum. Yaşlı ve engelli vergi mükelleflerine sağlanan mobil ödeme hizmetiymiş bu. Belediye yetkilileri engelli ve yaşlı vatandaşları tek tek dolaşarak bu hizmeti anlatacaklarmış kendilerine. Yılbaşından itibaren başlayacak bu hizmetin tüm belediyelerde kullanılması dileğimle mektubuma son veriyorum.
Haftaya görüşmek üzere diyorum, hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:794

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics