Mektup 07 KASIM 2010 / 18:00

Merhaba,

MektupBu hafta mektubuma özel bir günden bahsederek başlamak istiyorum. Türkiye’de toplam nüfusun yüzde 12,3’ünün (8.5 milyon) engeli olduğunu biliyor muydun? Bunlardan yüzde 2,58’i ortopedik, görme, işitme, dil ve konuşma ve zihinsel engelli, yüzde 9,70’inin ise süreğen hastalıkları varmış. 50 ve daha fazla işçi çalıştıran işyerlerinde yüzde 3 oranında engelli istihdamı zorunlu. İşte bu sıkıntının farkında olan Galatasaray Rotaract Kulübü istihdam etmek üzere engelli vatandaşlara ulaşmaya çalışan işverenler ile iş arayan engelli vatandaşları buluşturmayı düşünmüş ve buna yönelik olarak engelliler kariyer günü düzenliyor. Bu güne katılmak ve çevrendeki işverenleri ve engelli kişilerin katılması için ayrıntılı bilgi istersen www.engellilerkariyergunu.org sitesini ziyaret etmeni tavsiye ederim.
Daha önce Çizgi Tagem’in Sanal Akademisi’nden bahsetmiştim. Küçük bir bilgi geldi bu akademiden. Küçük diyorum ama rakamlar epey büyük aslında. Son bir yıl içinde 35 bin öğrenci e-öğrenme sınıflarında 320 bin ders dinlemiş. Hedef ise 4 yıl içinde 300 bin öğrenciymiş. Büyük bir başarı ve güzel bir hedef, tebrik ediyoruz kendilerini.
“İyi ifade edilmemiş bilgi, edinilmemiş bilgi demektir. Bilgi, bilgi olmaktan çıkar akıl karıştıran sözcükler olur. Yazılı olarak iyi ifade edilmemiş düşünce ise var olmayan düşüncedir. Bilgilerin, düşüncelerin, yazılı olarak, kendi mantığı içersinde tutarlı bir biçimde ifade edebilme sanatı, en azından alışkanlıkları, kazanılmadığı sürece öğrenim ve eğitimin yararı sınırlı kalır.” A.İlhan
Atilla İlhan Bilim Sanat Kültür Vakfı, 2008 yılından başlayarak her sene orta öğretimde MEB onaylı Atilla İlhan Liseli Gençler Kompozisyon Yarışması düzenliyor. Bu seneki kompozisyon yarışmasının konusu “Kendiniz, yakın ve uzak gelecekteki yaşamınız hakkında ne düşünüyorsunuz?” olarak belirlenmiş. Yarışmaya katılım 21 Şubat 2011 tarihine kadar sürecekmiş. Mart ayı başında, tüm eserler internet üzerinden, rumuzları ile kapalı olarak yayınlanıp, Nisan başında, halk oylaması sonucunda  finale kalan 7 eser belirlenecekmiş. Adalet Ağaoğlu, Ahmet Oktay, Cengiz İlhan, Doğan Hızlan, Mehmet Eroğlu, Selim İleri, Ülkü Karaosmanoğlu’ ndan oluşan yarışma jürisi kararı sonucunda, birinciye 1500 TL, ikinciye 1250 TL, üçüncüye 1000 TL nakit ödül verilecekmiş. Herkesi bu yarışmadan haberdar etmek istiyorsan www.tilahan.net adresine yönlendir. Belki senin çocuğun da böyle güzel bir yarışmaya katılır.
Yarışmadan sonra sırada bir basketbol şampiyonası var. Hem de kurumsal bilişim şirketlerinin karşılaşacağı bir şampiyona. Geçtiğimiz sene ilki düzenlenen Corporate Basketball League’in (CBL) 2010-2011 sezonu geçtiğimiz hafta oynanan maçlarla başladı. Şişli Terakki Spor Salonu’nun ev sahipliğini yapacağı lig, Nisan ayında oynanacak final maçıyla noktalanacak. Lige kayıt yaptıran şirketleri sayayım da şaşır biraz. BP, Microsoft, Vodafone, Turkcell, Anadolu Hayat, KPMG, Citibank, Arena Bilgisayar, Türkiye İş Bankası, Price Waterhouse Coopers, Deloitte, TEB, Yapı Kredi Bankası, Bosch&Siemens, Phillip Morris, Gitti Gidiyor, Kuveyt Türk, BASF, Metis, LG Electronics. Daha ayrıntılı bilgi istersen www.cbl.com.tr  adresini öneririm.
Son olarak da Bimsa’nın, www.bo-works.com isimli web sayfasında son dönemlerin eğilimi BusinessObjects ile ilgili çözümlerini anlattığını söyleyerek mektubumu bitirmek istiyorum.
Bu arada Kurban Bayramı’nı da kutlamak istiyorum. Her bayramın güzellikler içinde geçmesi dileğiyle, hoşçakal.

ETİKETLER : Sayı:795

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics