Mektup 11 ARALIK 2009 / 18:41

Merhaba,

Yeni bir haftadan selamlıyorum seni. Bu hafta sana anlatacağım şey o kadar fazla ki hangisinden başlayacağımı bilemedim. Tam anlamıyla daldan dala atlayarak aktaracağım söyleyeceklerimi.
İlk olarak yeni bir mekanın açıldığını söylemek istiyorum. Mimoza Koşuyolu’nda çok nezih bir yerde. Eğitim ve toplantılar için hazırlanan teknik altyapı, sınırsız internet erişimi ve teknolojik donanıma sahip salonlarıyla ve dünya mutfağından seçilmiş menüsüyle kurumlara hizmet verecekmiş Mimoza. Sizin şirketiniz de otel salonlarından çıkıp böyle bir yerde toplantılarını düzenler belki de.
Biliyorsun Kopenhag’da Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı başladı. 18 Aralık’ta ABD Başkanı Barack Obama dahil 100’den fazla devlet ve hükümet başkanının katılacağı zirveyle sona erecek bu konferans. Türkiye Bankalar Birliği üyesi bankalar da Doğal Hayatı Koruma Vakfı çağrısıyla, iklim değişikliğine neden olan karbon salımının düşürülmesine dikkat çekmek amacıyla ışıklarını kapatacakmış bu süre zarfında. Dünyamızı kurtarmak adına bu çabaların çoğalmasını diliyorum.
Mektup_ufoNorveç’te görülen Spiral Ufo filme alınmış ve Norveçliler bu olaydan sonra şaşkına dönmüşler, ufoların varlığına inanılmadığı için bu kadar şaşırdılar herhalde. İngiliz Savunma Bakanlığı’nda UFO analisti olarak görev yapmış olan Nick Pope, ilk düşüncesinin bunun bir meteor, alev topu ya da eski bir uydunun dünyaya girerken yanarak bıraktığı iz olduğunu söylemiş. “Ancak spiral hareket bütün bu varsayımlarımın yanlış olabileceğini gösteriyor. Bu çok garip. Gerçek bir gizem. Meteor ya da ateş topu, düz bir çizgi üzerinde ilerlerdi, ancak bu şekilde spiral çizmesi fizik yasalarına aykırı. Kimileri bunun Kuzey Işıkları olabileceğini iddia ediyor ama onlar sadece gökyüzünü yeşile boyayan ışıklardır. Bu şimdiye dek gördüğüm tüm Kuzey Işıkları’ndan farklı bir durum” diye yorum yapmış.
Atatürk, Türklerin dilinin ve tarihinin binlerce yıl önceye gittiğini ileri sürmüştü. Onun sayesinde ülkemizde de başlatılan araştırmalar o zamandan bu zamana bu fikrin doğruluğunu kanıtlıyor. Muazzez İlmiye Çığ ismini duydun mu bilmiyorum. Kendisi bize bu kanıtların neler olduğunu MÖ 6000’lerden başlayarak üç bin yıl devam eden ve etkisi birçok konuda günümüze kadar gelen Sümer medeniyetinden ve Türklerle olan bağlarından bahsedecek. Canlı tarih olarak tanınan Sümerolog Çığ, Bilgi Paylaşım Derneği’nin düzenlediği konferansta bunları bizlere aktarıyor. 30 TL katılım bedeli olan bu konferansın geliri de kanserli çocuklara bağışlanıyormuş. Ben ikimiz adına kayıt yaptırdım, Pazar günü bu konferanstayız ona göre.
Şimdi de anlamlı bir tasarım yarışmasından bahsetmek istiyorum. Engelleri Kaldır Hareketi ile Türkiye’nin grafik ve sayısal sanatlar alanında faaliyet gösteren Photoshop Magazin dergisi bu yarışmayı düzenliyor. www.photoshopmagazin.com adresinde çevrimiçi olarak gerçekleştirilen bu yarışmaya amatör profesyonel herkes katılabiliyormuş. Tasarım yarışmasının ödülleri Windows 7 yüklü Casper Minibook, Xerox 3117 lazer yazıcı ve HP Photosmart C4680 çok fonksiyonlu yazıcı ve Kaspersky antivirüs programı dersem katılmak için sen de faaliyete geçersin eminim.
Devam etsem o kadar çok şey var ki yazacak ama yerim dar işte. Haftaya da bir şeyler bırakmak lazım değil mi. Görüşmek üzere hoşçakal diyorum.
ETİKETLER : Sayı:749

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics