Mektup 21 KASIM 2010 / 18:00

Merhaba,

Bu hafta Öğretmenler Günü nedeniyle iki güzel projeden bahsederek mektubuma başlamak istiyorum. Öğretmen Akademisi Vakfı “öğretmenin sınırı yok” projesi kapsamında eğitimci kadrosunu genişletmek amacıyla kısmi zamanlı eğitimciler arıyormuş. Garanti Bankası ve Milli Eğitim bakanlığı’nın işbirliğiyle yürütülen bu projede eğitimci olmak isteyenler www.kariyet.net adresindeki ilana başvurabilecekler. Kısmi zamanlı eğitimciler; devlet veya özel ilköğretim okullarında, üniversitelerde ve gönüllü eğitim kuruluşlarında en az 5 yıl sınıf veya branş öğretmenliği yapmış olanlar arasından seçilecek. Adaylar, Şubat ayında alacakları eğitimin ardından, yaşadıkları il ve çevresinde eğitim vermeye başlayacakmış. Çevrende bu tür eğitimciler varsa yönlendirebilirsin.
Çok özel bir eğitim de Mor İnci kişisel gelişim ve koçluk merkezi tarafından veriliyormuş. Kişi başı 100 lira olan bu eğitimde NLP ile etkili öğretme teknikleri en ayrıntılı şekilde aktarılıyormuş. Bu özel eğitime çocuklarımızı emanet ettiğimiz tüm eğitimcilerin katılması gerekir bana göre.
İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı ve Grundtvig Atölyeleri, kültürlerarası etkileşimi sağlamak ve 50 yaş üstü bireylerin yaşam kalitelerini artırmaya yardımcı olma amacıyla “Voices between Bosphorus, Rhein and Maas” projesini geliştirmiş. Bu kapsamda çeşitli ülkelerden bireysel ya da küçük bir grup yetişkin öğrenci, kendi kişisel gelişimleri ve öğrenim ihtiyaçlarına uygun olarak, yenilikçi ve çokuluslu bir öğrenim tecrübesi edinmek üzere bir araya geliyor. 50 yaş üstü yetenekli hanımefendi ve beyefendilerin o güzel şarkıları nasıl seslendirdiklerini görmek istiyorsan bu konserlere katılmanı tavsiye ederim. Daha ayrıntılı bilgi istersen www.itu.edu.tr, www.garajistanbul.org adreslerini ziyaret etmen yeterli.
Şimdi de iki ayrı siteden bahsederek mektubumu bitirmek istiyorum. Son yıllarda sayıları gittikçe artan sosyal ağların daha fazla kullanıcıya ulaşma çabası, web yayımcılarını farklı teknolojiler geliştirmeye ve yeni fikirler bulmaya zorladı. İşte VoizBox, fikir ve uygulama yönüyle Tükiye’de üretilen, ticari olmayan, küresel bir proje olarak hazırlanmış. Voizbox ile anonim olarak ya da var olan Facebook hesabınız ile giriş yaparak eş zamanlı ses kaydedebiliyor ve ses kaydına ait bağlantıyı istediğiniz kişilerle paylaşabiliyormuşuz. Yepyeni bir sosyal ağ olarak hazırlanan siteyi http://voizbox.com adresinden bir takip et istersen.
Son olarak profesyonel özgeçmiş hazırlama servisi var sırada. İş arama süreçlerinde özgeçmişin önemini düşünerek www.yazanolsa.com adresine girersen yardım ve destek alabilirsin.
Bu haftalık bu kadar, haftaya kadar kendine iyi bakmanı isterim ve benimle her şeyi paylaşmanı beklerim. Hoşçakal.
ETİKETLER : Sayı:796