Mektup 28 KASIM 2010 / 18:00

Merhaba,


Mektup2
Yeni bir haftadan selamlıyorum seni. Bu haftaki konum eğitim. Geçen hafta Öğretmen Akademisi Vakfı’nın eğitimci aradığını yazmıştım sana. Bu hafta da akademinin anlamlı bir projesini aktarmak istiyorum. Hepimizi etkileyen, yaşamımızda fark yaratmamızı sağlayan öğretmenlerimizi anmak ve hikayelerimizi paylaşmak için güzel bir site hazırlamışlar. www.ogretmeninianlat.com sitesini ziyaret edip öğretmenini anlatıp, tüm Türkiye ile paylaşabilirsin. Vakıf fark yaratan öğretmenlerin hikayelerini kitap haline getirip yayımlayacakmış.
Geçen hafta Şanlıurfa Viranşehir İlçesi Yollarbaşı Köyü Yollarbaşı İlköğretim okulundan bir e-posta aldım. Müdür yardımcısı göndermiş bu postayı. Okullarında birçok eksik olduğunu ve bütçelerinin olmadığını söylemiş. Bizlerden taleplerini sıralamış, ben de sana aktarıyorum. Ana sınıfı için her türlü oyuncak ve anasınıfı malzemeleri, etkinlik kitapları, her türlü kitap, özellikle hikaye kitapları, derslerde kullanılmak üzere yardımcı kitap, CD ve her türlü material, mikroskop, fen dersi için CD ve yardımcı materyaller, sosyal bilgiler dersi için her türlü yardımcı kitap ve liste uzuyor da uzuyor. Yokluklar içinde bir okulumuza yardım etmeye ne dersin. Bence hemen bir kampanya başlatıp, bu okulu ve öğrencilerini bilgilendirmek üzere harekete geçelim. Ama herkesin desteğini alalım tamam mı?
Fatih Projesi’ni duymuşsundur, bu hafta BThaber’in

manşetinde de bu projeyle ilgili ayrıntılar var. Ben sadece bu projenin seçim yatırımı olmayıp gerçekten kullanılan bir proje haline getirilmesini özellikle rica ediyorum yetkililerden. Çünkü eğitim konusu sürekli ihmal edilen bir konudur, umarım bu sefer göstermelik projeden ziyade içi dolu dolu bir proje olur.
Eğitime bu kadar yer verdikten sonra şimdi de geçen hafta sona eren bir şampiyonadan haberdar etmek istiyorum. BP Türkiye sponsorluğunda İstanbul Park’ta düzenlenen Porsche GT3 Cup Challenge Eastern Europe tamamlandı ve Cenk Ceyişakar’da sezon şampiyonu oldu. Programda ayrıca BP Türkiye ve Castrol’ün desteklediği Yol Güvenliği Platformu yol güvenliğinin bir parçası olan çocuk koltuğunun önemi simülatör eşliğinde katılımcılara aktarılmış. Platform, trafikteki hatalı bilgi ve davranış biçimlerini değiştirmek amacıyla, ülkemizdeki trafik sorununun önüne geçmeyi hedefliyor. Senin bilgin mutlaka vardır ama ben yine de www.degistirebiliriz.org adresine bakmanı öneririm.
Son olarak da Nintendo Wii’nin yeni oyununun piyasaya çıktığını duyurmak istiyorum. Disney’in önemli ve popular kahramanı afacan fare Mickey Mouse Mickey’nin oyuncuları ve Mickey hayranları, yaratıcılık ve keşfetme üzerine epik bir yolculuğa çıkabilirsiniz bu oyunla.
Haftaya daha birçok güzellikten haberdar olmak üzere hoşçakal diyorum.
ETİKETLER : Sayı:797

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics